kamu işçi maaş

Like Tree4Beğeni

Konu: Mali Müşaviri Şikayet

Mali Müşaviri Şikayet

biz bir muhasebe bürosuyz ve mali müşavirimiz evden cepten büroyu idar tmeye çalışıyor ve maalesef sistemsiz düzensiz plansız programsız hareket ediyor bend işe yeni girdim bütün mükellefler kaçıyor ve bir kısmıda çok sert dille şikayet edeceklerini izmet alamadıklarını söylüyor hele bu son ola bardağı taşırdı.Büroya veriln aylık alış ve satış faturaları her ay eksik yada yanlış işlenmiş bütün beyannameler yanlış yapılmış devreden kdv ler hiç kontrol edilmemiş 2007-2008-2009 olduğu gibi sorunlu ve 40.000 tl satış 10.000 tl alış işlenmemiş işletme devamlı zarar yaptı gösterilmiş istemeden işletme sahibi vergi ödememiş.Ama şimdi işletme sahibi der ki ben bu işin peşini bırakmam beyannamemi değil kendinizi düzeltin sizi odaya şikayet edeceğim diyor mali müşavirse çok rahat hiç bir şey olmaz mükellef bana vermemiştir evraklarını diyor ama görüyoruki vermiş evraklarını elemanlar ve mali müşavir hiç dikkat etmemiş aylarca alış satış faturaları işlenmeden beyannemeler göndeilmiş bu durumda şikayet olursa mali müşavir bu kadar rahat davranabilir mi kim haklıdır ayrıca işletme sahibi maliyeye dilekçe vereceğiz mali müşavirden dolayı yapılan işlemler yanlıştır doğrusu bu şekildedir deyip cezaya ve ödemelere razı olacağız dior ama bu cezada mali müşavirin sorumluluğğu yok mu ondan isteyeceğim yarısını diyor.Sizce mali müşavirimizi şikayet etmeleri işletmeye ne gibi yarar sağlar?Teşekkürler

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Ynt: Mali Müşaviri Şikayet

Müşavirin bağlı olduğu odaya şikayet etmesi halinde hakkında disiplin soruşturması açılabilir. Mük. haklılığı ortaya çıkarsa ruhsatından olabilir.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Sayın Aday maalesef müşavirinizin sonu iyi değil.Bence bir an önce o bürodan kendinizi kurtarın. hem iş hemde vicdan anlamında kendinize yazık edersiniz.Saygılar.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Arkadaş; O kişi mesleğin yüz karası.
    Ben, Mali Müşavirim ve mesleğini cirkinlikle yürüten mali müşavirlerden dolayı mesleğimden soğdum, ben şahis için en az 100 TL istiyom, mükellef ooo ne yapıyon 50 TL tutanlar var, aldığım paranın makbuzunu keserim diyom mükellef ne makbuz mu ne yani stopaj mı ödeyecem diyor, başkarı üç ayda bir 50 TL kesiyor diyor. Bende git başımdan beee diyom mükellefe

Bu haksız rekabet beni deli ediyor.
    kvncs bunu beğendi.
    Muhasebe Bilgidir; Vergi Değildir.

Alıntı kariyerim3568 Nickli Üyeden Alıntı
    Bende git başımdan beee diyom mükellefe

Bu haksız rekabet beni deli ediyor.

Neeeeyyy
    smmm-ankara- bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

maalesef maliye bu konulara karısmaz.mükellefi tanır.ama oda kanalıyla disiplin kurulu vs.. cezası olabilir

benimde geçen sene başıma geldi.4 ayrı kardeşin defterlerini aldım.inceledim defterleri evrakları son 2 yılın evrakları işlenmemiş sadece dosyaya takılmış kdv devirlleri bile yanlış ve 4 kişide tam 75 adet beyanname verilmemiş vergi dairesi yıllarca bir tebligat bile yapmamış.hepsini düzelttik tabii.sonuç bi dairenin yarı parası gitti.VUK 355/2 lerde mahkemede.maliye ne yaptı hiçç ben mükellefi tanırım dedi tabii haklı olarak

Öncelikle merhaba,
    Şikayetimi buraya ulaşan herkes okuyabilsin diye kayıt oldum ve yazıyorum.
    Öncelikle İzmir'de bir şirketiniz varsa ASLA AMA ASLA BAYRAM MURADAERMİŞ isimli şahısı kesinlikle muhasebeciniz yapmayınız. Ben bazı sebeplerden dolayı bir süre işimin başında değildim. Kontrolde edemediğim için bir süre babamdan benim yerime ilgilenmesini istedim. Muhasebecimiz ile iletişimde olan babamdı ve yıllardan beri tanıştıkları için güveni oturmuş, sorgulama gereği duymamış. Geçtiğimiz 2016 yılında dönem dönem, vergilerimizi ödemesi için gönderdiğimiz paraların hiç birisi yatırmamış. Gönderdiğimiz paraların hiç birisinin makbuzunu da kesmemiş. Evime 2 kere kağıt geldi ve ''onların hepsi ödendi gelmesine bakmayın'' cevabını aldık. Tabi aslında güvenmememiz gereken bir kişiye güvendiğimiz için suçta biraz bizde. Bu şahıs mali müşavir, kim bilir kaç şirketin muhasebesini tutuyor ama işini nasıl yapıyor anlamıyorum. Bende muhasebe mezunuyum, gönderdiğimiz paralar da 10-15 TL değil. Hani bir mali müşavir bunun kaydını nasıl oluşturmaz? Nasıl makbuz kesmez, yazmaz bir yere bunu? Bana dalga geçer gibi zaten sizin gönderdiğiniz paradan fazla borcunuz var diyor, ben de o zaman gönderdiklerimiz buradan nasıl düşmedi diyorum, her soruma tek cümle cevap ''ben bankadan dekontlarımı isteyeceğim halledeceğiz''. Bu nasıl iştir? Biraz önce bana dekont gönderiyor vergi ödemesi yaptığı dekontlar. Ama bunlar 2015?!! Hani hiç bir şey hakkında bilgisi olmayan bir insan bile bunu anlar. Üstelik bizim haberimiz olmadan, bizim borçlarımızdan bazıları taksitlendirilmiş. 16, 17, 18 taksit olmuş. 2017, 2018, 2020 yıllarına kadar vadelenmiş. Gecikme faizleri işlenmiş, takibe düşmüş. Benimle dalga geçer gibi 2015 yılının vergi ödemesi dekontunu gönderiyor. 2016 yılında onun hesabına gönderdiğimiz bütün paraların dekontlarını tamamladık. Hala yalan söylüyor. En sonunda karşınızda salak yok sizin her şey açık açık ortada paraları kendiniz kullanmışsınız hala bana dekontları isteyeceğim diyorsunuz dedim. Çocuk kandırıyorlar sanki. Hani artık sabrım taştı bir çok şey de söyledim. Haklı olan insan kabullenmez bile söylediklerimi. 5 nisana kadar halledeceğim cümlesi düşmüyor. Yani işin özeti umuyorum ki şirketlerin çoğu araştırmalarını iyi yapar, dolandırılmaz. Umarım google a BAYRAM MURADAERMİŞ ismini yazdıklarında bu sayfa çıkar karşılarına. Umarım bu yediği paralarda kuruş kuruş çıkar. Ben sadece bize yaptığını düşünmüyorum bu işi. İnsanda biraz mesleğine ve kendine saygı olur. Lütfen sizinde şirket sahibi olan yakınlarınız, tanıdıklarınız kim varsa uyarın. Muhasebelerini muhasebe haricinde kendileri de takip etsin ve e-devlet üzerinden gerekirse her gün kontrol etsinler. Biliyoruz ki devletten vergi kaçırmak bir suçtur. Şuan bende o şahıs yüzünden o duruma düşüyorum.

Maalesef bu ne ilk ne de son olacaktır.Bunun gibi onlarca örnek anlatırım size.Bizde yıllardır bunun mücadelesini veriyoruz ama maalesef bazı kalıpları kıramıyoruz.

Handeb adınıza üzüldüm gerçekten... Şu an bende ders çalışırken bir konu için buraya bakma gereği duydum ve anladım ki en kısa zamanda benim bu mali müşavirlik belgesini almam gerek! Bu insanlara ödün vermemek için!
    handeb bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)