kamu işçi maaş

Konu: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2009
    Mesajlar
    484

    Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    Arkadaşlar yemek fabrikası ile ilgili elinde maliyet tablosu olan varmı. Excel olarak hazırlanmış örnek olabilecek?
    Aylık olarak lokantası olan ve dışarıda servis yapan bir fabrika için maliyet tablosu hazırlıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Mart.2011
    Mesajlar
    56

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    öncelikle

    ik madde ve malzemeleri şu şekilde sırala

    01 - sebze meyve alt hesap 001 havuç
    02 - et ve et ürünleri 001 kıyma
    03 - kümes hayvanları ve ürünleri 001 tavuk but
    04 - şarküteri ürünleri 001 zeytin
    05 - su ürünleri 001 alabalık
    06 - katı ürünler 001 samun ekmek
    06 - işletme malzemeleri 001 x kağıt

    daha sonra ise yarım mamül tanımlamaları yapılır

    mesala döner için 02 et ve et ürünleri tüketilir 200 gr ve bunun için günlük 1 büyük tüp giderse 06 işletme malzemesi olarakta tüp bedeli / toplam üretime bakılır

    bu şekilde ürünümüzün eti pişmiş yani yarı mamül yada ikinci safaya geçmiş olduk

    aynı uygulamayı garni türü için yapın

    151 - 01 döner eti pişmiş
    151 - 02 garni türü hazır
    151 - 03 işlenmiş ekmek

    her birim için bu yada toplam için aynı işlemler yapılacak

    152 - döner 1 porsyon
    152 - köfte 1 porsyon

    şeklinde kayıt tutulur

    tabi işçilikler var haberiniz olsun

    birde direk hizmete atabilirsiniz 150 hesaptan


  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mart.2011
    Mesajlar
    56

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    740 lı hesap kullanırkende üretime giren kısmı
    150 hesaptan üretime 740 hesaba
    sadece gün sonunda elinizdeki stok kalacak şekilde
    bu daha basir bir maliyetleme yöntemidir

    ama şunu unutmayın ki ne kadar ekmek o kadar köfte bence yemek fabrikasında tutulan kayıtların o kadar önemi yok sebep ise hep aynı oranda malzemeler ellerinde kalacak yani maliyetleme yapmaktansa
    sıradan bir sistemle tutmanız yeterli olacaktır.

    yani işletme 740 - hesapta 100.000 TL yazıyorsa bilinki bunun haslıta 140.000 TL az olmamalı eğer az ise kayıt dışılık vardır

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mart.2011
    Mesajlar
    56

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    ve elindeki malzeme ise ilk yıl için harcamaların toplamını 365 bölün
    örnek X Yemek şirketi yıl boyunca üretime 350000 TL ham madde almıştır. günlük stoğu en fazla 5 gün olacağından dolayı 350.000 TL / 365 = 958,90 günlük 5 gün ise 4.794,52 TL geçmemeli
    bu kurguyu gaz içinde yapabilirsiniz. Sadece kuru baklagiller 1 aylık bilemedin 3 ay sürer stokta beklemesi buda o tip malzemelerin toplamına hemen hemen denk gelir

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Mart.2011
    Mesajlar
    56

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    yani excel hesep planı yerine sıradan bir hesap planı kullanın Ama Hesap planı kullanırken
    Şu konulara dikkat edelim lütfen :

    1 - Hesap planımız eş zamanlı kayıt sistemi olamalı :

    Örnek
    710 DİMMG
    10 Kesim gider yeri
    0 İlk Madde ve Malzeme
    01 x maddesi

    Gider çeşitleri hesaplarının kodlamasında aşağıda belirtilen sınıflama esas alınmıştır.

    Gider hesapları grupları :

    0 İlk madde ve malzeme

    1 İşçi ücret ve giderleri

    2 Memur ücret ve giderleri

    3 Dışardan sağlanan fayda ve hizmetler

    4 Çeşitli giderler

    5 Vergi, resim ve harçlar

    6 Amortismanlar ve tükenme payları

    7 Finansman Giderleri

    10-99 GİDER YERLERİ

    Gider yeri, üretim ve hizmetlerin yapıldığı ve maliyetlerin oluştuğu, örgütün bir birimini ya da birim içindeki bir yeri ifade eder.

    Giderlerin planlanması, kontrol edilmesi ve bu giderlerin dengeli bir biçimde toplanıp dağıtılmasını sağlar.

    Gider yerlerinin saptanmasında genellikle kuruluşların organizasyon şeması esas alınır.

    Gider yerleri aşağıdaki gibi bölümlenir.

    - Esas üretim gider yerleri

    - Yardımcı üretim gider yerleri

    - Yardımcı hizmet gider yerleri

    - Yatırım gider yerleri

    - Üretim yerleri yönetimi gider yerleri

    - Araştırma ve geliştirme gider yerleri

    - Pazarlama, satış ve dağıtım gider yerleri

    - Genel yönetim gider yerleri.


  6. #6
    Üyelik tarihi
    Mart.2011
    Mesajlar
    56

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    2 - Mutlaka Dönemsellik kavramına kayıtlarda uyulmalı
    ödenmin maliyeti maliyetlere, önceki dönemler ise mutlaka 681 - aktarılmalı
    boşa geçen zamanlar sebebine göre 680 - aktarılmalı

    3 - Vergiden muaf, istisna, müstesna ve benzeri kayıtlar ayrı tutulmalı

    yani kazancı vergiden istisna ise butlaka bilinmeli ve bu istisna kazanç için harcanan giderlerde ayıtlanarak kanunen kabul edilmeyen giderlere yazılmalı,

  7. #7
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2009
    Mesajlar
    484

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Ancak zaten bir hs planım mevcut. Benim daha çok aylık maliyet (hasılat- gider vb) tablosuna ihtiyacım var. yani ayrıntı lazım. biraz olsun şekillendirdim.

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Eylül.2009
    Mesajlar
    8

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    Merhaba,

    Otel programlarının çoğu maliyet çıkartıyor (Cost Control) Bu şekilde arattığımda aşağıdaki linkte yapılmış bir şeye rastladım fakat forum sitesi üyelik gerektirdigi için indiremedim. Fikir edinmek için bakmak isterseniz..

    http://www.excel.web.tr/f50/apart-ho...ty-t69209.html

    Kolay gelsin

  9. #9
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    44

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    Arkadaşlar yemek üretim fabrikasında, gider hesapları 740 mı, 710-720-730 mu almalıdır... hizmet mi , üretim mi sizce

  10. #10
    koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2008
    Mesajlar
    3.826

    Ynt: Maliyet ve Satış Tablosu-Yemek Üretim Fabrikası

    Hizmet işletmesi ve doğal olarak 740 kullanılmalı.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Kum Ocağı Maliyet Tablosu
    Konu Sahibi victory2824 Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 25.Şubat.2013, 21:44
  2. Mikroda Üretim ve Maliyet Muhasebesi
    Konu Sahibi cetvel Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 14.Mart.2012, 12:01
  3. Yemek fabrikası giderleri
    Konu Sahibi özkubi Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 16.Şubat.2012, 16:52
  4. Satılan Mamul ve Ticari Mallar Maliyet Tablosu
    Konu Sahibi NEŞE79 Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 30.Ocak.2009, 14:34
  5. Üretim İşletmelerinde Maliyet Muhasebe Uygulaması
    Konu Sahibi ferhat Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 03.Mart.2008, 18:11

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36