kamu işçi maaş

Like Tree24Beğeni

Konu: Veda

 1. #1
  koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Nisan.2008
  Mesajlar
  3.826

  Veda

  Değerli dostlarım;

  Bu forumda uzun zamandır sizlerle vergi hukuku, TMS ve muhasebe konusundaki bilgilerimi ve tecrübelerimi elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım. Kimi zaman oldukça sert tepkiler verdiğim de oldu, ancak bu gibi durumlarda bile asgari nezaket ölçülerini ihlal etmemeye dikkat ettim. Ben bu sitenin ne sahibiyim, ne de moderatörüyüm. Bu nedenle doğal olarak ta yazdığım cevaplardan en ufak bir maddi çıkarım olmadı ve zaten olamazdı da. Ne yazık ki forumdaki bazı üyeler şahsıma ciddi hakaretlerde bulundu. Bunları yeri geldikçe site yönetimine bildirdim, çoğu zaman öngörülen cezalar verildi. Ancak bugün Stajyer Sorunları bölümünde muhatap olduğum hareket için Site Yönetimine yazdığım şikayet mesajında, hakarette bulunan üyeye bir yaptırım uygulanmaması durumunda site üyeliğinden re'sen çekileceğimi belirttim. Gelen cevap mesajında, söz konusu üyenin 10 gün süre ile uzaklaştırma aldığı belirtilmiş olmasına rağmen, şahsımı da "bir şeyler elde etmeye çalışmak" ile ima eden ifadeler yer almaktadır. Ne gibi bir menfaat peşinde koştuğumu anlayamamış olmakla birlikte, moderasyon tarafından şahsıma yönetilen bu ima ve isnad benim açımdan bardağı taşıran damla olmuştur. Bu nedenlerle bu gün itibariyle forumdaki üyeliğimi kendi isteğim ile pasif duruma geçmek sureti ile sona erdiriyorum.

  Bugüne kadar istemeden olsa sürç-i lisan ettiysek af ola.

  Saygı, sevgi ve iyi dileklerimle.
  Konu admin tarafından (26.Kasım.2012 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.
  Ertann ve tarkaniz72 bunu beğendi.

  Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

 2. #2
  Üyelik tarihi
  Kasım.2009
  Mesajlar
  353
  Merhabalar;

  Mesaj olarak bir katkım yok fakat bilgi edinme konusunda gerçekten Foruma ve sayın Koray beye sonsuz teşekkürler etmek isterim.
  Koray beyin stajer sorunları bölümündeki mesajlarını ve onun mesajlarına karşılık verilen diger mesajlarıda okudum. Bana göre yazılanlar Koray beye yapılan ilk sataşma değil. Koray bey ne zaman işin özünü anlatmaya çalışırsa, istedikleri cevapları alamayanlar " bilgisi olanlardan yardım istedim" "cevap vermeyecekseniz yazmayın" gibi ifadelerle karşılık vermişler.

  Bahsi geçen konudada durum farklı değil malesef. Forum yönetimi ne düşünüyor tabiki bilemem ama şahsım adına bende Koray beyden kararını bir kez daha gözden geçirmesini, bilgili insanlara fazla rastlayamadığımız şu dönemde bilgilerinden tecrübelerinden bizi mahrum bırakmamasını rica ediyorum.

  Saygılarımla.
  tarkaniz72 bunu beğendi.

 3. #3
  Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Nisan.2007
  Mesajlar
  7.962
  Ayrıca Koray Bey'in Vergi Mevzuatı bölümlerinde yazdığı tüm mesajların birleştirilmesi epeyce bir karışık yapılmış.Mesajlar iç içe girmiş,Kimin yazdığı belli değil.Bu mesajların elden geçirilmesi yerinde olur.
  Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Kasım.2012
  Mesajlar
  14
  Maalesef bu ülkede insanların en büyük sorunu bence bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır. Sayın Koray Karakaya üstadım, sizin tepkinize ve isyanınıza sonuna kadar hak vermekle birlikte, ülkemizde her platformda olduğu gibi bu forum sayfalarında da sizin gibi değerli,bilgili ve kibar insanların kolayca savaş! meydanını terk etmeye haklarının olmaması gerektiğini haddim olmayarak söylemeliyim. Yanlış anlaşılmamak için burada savaştan kastımın bilgisizliğe ve görgüsüzlüğe karşı olan mücadele olduğunu belirteyim. Bu forumu ilk izlemeye başladığımdan beri sizin gerek yorumlarınızda, gerek cevaplarınızdaki incelik ve zerafet, bu foruma devam etme ve üye olma sebeplerimden en önemlisidir. Lütfen genç arkadaşların heyecanlarını tecrübesizliklerine verin ve bu kararınızı tekrar gözden geçirin... Saygılar

 5. #5
  Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Nisan.2007
  Mesajlar
  7.962
  Aslında sayın Ferruh'un bahsettiği konu çok önemli..
  Yeri gelmişken bu hususta birkaç şey söylemek isterim.Bu konuda serzenişlerim hatta önerilerim,yönetime değil forum üyelerine yöneliktir.Kimileri için bu yazacaklarım belki çok basite kaçacak, hatta "bu kadar ince düşünmeye gerek varmı?" dedirtecek türden olabilir.Yinede benim görüşlerim ve karşımdakinden de beklentim bu yöndedir.Aramıza yeni katılan arkadaşlar da belki bu konuda daha hassas davranırlar.
  Maddeler halinde sıralayalım...
  1- Öncelikle burası, soru-cevap tarzı çalışan bir yer değildir.Bazen selamsız sabahsız direk soru soruluyor.Önce usulüne uygun konuya girilip,akabinde sorunun sorulması en azından benim açımdan daha hoş bir sorma biçimi olur..
  2- Buradaki üyeler,öyle ekran karşısında bekleyip "biri soru sorsa da cevaplasak" diye bekleyen insanlar değildir.Herkes iş güç sahibidir.Haliyle Sorunun hemen ardısıra, "acildir,cevap veren yok mu vb." tarzında yorumlar gelmemeli.Gerek yönetimde görev alanlar gerek üyeler,herhangi bir maddi çıkar sebebiyle burada değildir.Sanki her soruya cevap verilmek zorundaymış gibi bir yaklaşım içine girenler de olabilmektedir.Soruları bu bilinçle sormakta fayda vardır.
  3- Sorular çok eksik sorulmaktadır.Haliyle cevaplarda buna paralel eksik verilmektedir."Soru sormayı bile bilmiyoruz" demek,evet belki biraz fazla iddialı bir cümle olacak ama maalesef durum böyle..Soru sormayı bile bilmiyoruz.Soruların yarısından fazlasında yapılan 1-2 yorumdan sonra aslından öğrenilmesi gereken şeyin,çok farklı olduğu ortaya çıkıyor."Aslında sorun şöyle" veya "bizim durumumuz daha farklı" şeklinde bir açıklama ile soru bambaşka bir şekle bürünüyor.Haliyle o an kadar Yapılan bütün yorumlar değerini kaybediyor.Bu da gereksiz zaman kaybı ve konu kirliliğinden başka birşey doğurmuyor.O nedenle soruları kısaca fakat karşı tarafından da yorumlayabileceği şekilde açıklıkla sormak gerekiyor.Unutulmamalı ki,soruya yorum yapacak kişi öncelikle soruda istenen nedir,onun yorumunu kendi kafasında yapıyor ve soruya o şekilde yorum yapıyor.Soru , ne kadar açık ve anlaşılır sorulursa cevaplarda o kadar anlaşılır ve soruya ilişkin şekilde gelecektir.
  4- Muhasebesel kayıt sorularının yanısıra,kurumlardaki uygulamalar konusundaki sorularda "vergi dairesi,ticaret odası vb." soru sahibi,yorumlardan sonra konuyu sonuçlandırmıyor.Yaptığı uygulamanın olumlu veya olumsuz sonucunu konuya eklemiyor.Örneğin yakın tarihteki tasfiye ile ilgili sorularda beyanların nasıl verileceği şeklinde ki sorularda ben isterim ki,soru sahibi işlemi bitirince "arkadaşlar şöyle şöyle yaptım,şöyle oldu,veya,siz söylediniz ama onun aslı şöyle" tarzında konuyu sonuçlandıran hatta yanlış cevap vermişsekte bizi uyaran bir sonuçla konuya tekrar dönülmüyor.Ben genelde uygulamalı sorularda iş bitiminde sonucu yazmaya çalışıyorum.yani ben dışardan konuyu izleyen biri olsam şöyle düşünürüm.."Evet,soru sorulmuş,yorumlarda yapılmış,eee sonuç ne olmuş?..Yorumlar doğrumu yapılmış yanlış mı?Yani sonuçta konuda SONUÇ YOK...
  5- Bazı sorularda yapılan yorumların akabinde genelde gelen bir diğer soruda şöyle.." Buna dayanak var mı?" Bunu okuyunca genelde sevgili NGUROY üstadın buna benzer bir soruya verdiği cevap aklıma geliyor.."Burası mahkememi ki dayanak istiyorsun" der.. Ne kadar güzel bir cevap..Her yazılan yorumun altına da kanun veya tebliğ maddesini de eklemek zorunda değiliz.Evet,yazabilsek ne güzel olurdu..Bu şekilde cevaplamayı yapabilen aramızda tek kişi gördüm..O kişi de Sayın Koraykarakaya'dır -ki onuda elimizden kaçırmak üzereyiz..Bu konuda iğneyi kendime de batırmak zorundayım açıkcası..Bende her yazdığım yorumu kanun,tebliğ veya madde numaraları vererek desteklemek isterdim ama herkesin yeteneği,her yiğidin yoğurt yiyişi farklı oluyor demek ki..
  6- Son zamanlarda aramıza yeni katılan üyelerin bazıları, konu içerisine "paylaşım için teşekkürler" veya buna benzer cevaplar vermekteler.İşin ilginci bu cevap,sorulan soru için de yazılmaktadır.Ortada sadece sorulan bir soru var,henüz paylaşılan bir şey yok..Bu teşekkür ne içindir, onu anlayabilmiş değilim.ya da belli bir mesaj sayısını doldurana özel ödüller var da bizim mi habermiz yok? ...
  7- Bir diğer dikkatimi çeken konuda şu..Bazen sorulan soruya yorum yazılmıyor,fakat ne hikmetse soruya cevaben yazılan yoruma ise onlarca eleştirel cevap yazılıyor."Yaa o cevabı eleştirecek kadar konuya hakimseniz neden direk soruyu cevaplamıyorsunuz" diye düşünmeden edemiyorum. Acaba bunun altına şöyle bir düşünce mi yatıyor? "ya ben aslında cevabı biliyorum ama eminde değilim,yazsam mı acaba,dur dur yazmiyim,önce başkaları yazsın,eğer aynı şeyi düşünüyorsak bende desteklerim.Eğer bildiğim cevaptan bambaşka birşey yazılmışsa,oh ne iyi yazmadığım iyi olmuş.." Biraz espri kattık işin içine ama herhalde düşünülen bu şeklildedir diye tahmin ediyorum..yazın arkadaşlar yazın,bildiğiniz şey yanlışta olsa eminde olamasanız da yazın..Biz burda bilgi sınaması yapmıyoruz.Biz bu mesleği en güzel ve en doğru şekilde nasıl yerine getirebiliriz,bunun peşindeyiz.Paylaşmaktan çekinmeyin.
  8- Son olarakta,burada bulunan gerek deneyimli,gerek deneyimsiz,bütün arkadaşlara söyleyeceğim şudur..Burada sarfedilen veya edilecek olan bütün kelimeler değerlidir.işinize yarasın veya yaramasın yapılan her yoruma,o yorumu yapan her kimse o kişiye saygı göstermek zorundayız.Buradaki herkes kendi isteğiyle buradadır. Buradaki hiçkimse maddi bir beklenti veya başka bir çıkar uğruna burada değildir.Üsluplarda hatalar olabilir.Fakat asla bu hatalar,hakaret boyutuna varmamalı.Gerektiğinde özürde dilenmelidir.Kabaca "aman canım sanal ortam salla gitsin" diye düşünenler varsa da lütfen aramızdan ayrılsınlar.
  Birincil görevimiz,bu forumun seviye düzeyini korumak hatta arttırmaktır.Bilgi sonra gelir. bu bilinçle hareket edilmesini tüm forumdaşlardan rica ediyorum..

  Anlattıklarımı ne kadar umursarsınız bilemiyorum,size kalmış..Ama ben gerçek hayatta nasılsam buradada böyle davranmaya çalışıyorum.Maske takıp buraya gelmiyorum.Aynı hassasiyetide açıkcası siz değerli üyelerden de şahsım adına bekliyorum.
  Saygı ve iyi dileklerimle..
  faber, prisoner, @ynur and 6 others like this.
  Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

 6. #6
  nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  12.414
  Aynen katılıyorum.
  "5- Bazı sorularda yapılan yorumların akabinde genelde gelen bir diğer soruda şöyle.." Buna dayanak var mı?" Bunu okuyunca genelde sevgili NGUROY üstadın buna benzer bir soruya verdiği cevap aklıma geliyor.."Burası mahkememi ki dayanak istiyorsun" der.. Ne kadar güzel bir cevap..Her yazılan yorumun altına da kanun veya tebliğ maddesini de eklemek zorunda değiliz.Evet,yazabilsek ne güzel olurdu..Bu şekilde cevaplamayı yapabilen aramızda tek kişi gördüm..O kişi de Sayın Koraykarakaya'dır -ki onuda elimizden kaçırmak üzereyiz..Bu konuda iğneyi kendime de batırmak zorundayım açıkcası..Bende her yazdığım yorumu kanun,tebliğ veya madde numaraları vererek desteklemek isterdim ama herkesin yeteneği,her yiğidin yoğurt yiyişi farklı oluyor demek ki"

  Bizler burada sadece yorum/görüş yazıyoruz. Dayanak bulmak kolay . Ben bir konuda " bence şöyle olmalıdır" değiğim zaman asıl işin zor olan kısmını yapıyorum zaten. Bunun içini doldurmak günümün teknolojik çağında çok zor bir iş olmasa gerek.

  Sn Karakaya konusu bilmiyorum. Ancak kendisi kıymetli ve yardımsever bir kardeşimizdir. ayrılmasını istemem doğrusu.
  Nizam Güroy
  Yönetici-SMMM

 7. #7
  aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Aralık.2008
  Mesajlar
  2.355
  sn.koraykarakaya üstadımızdan çok şeyler öğrendim-öğrendik,
  üstadın bu kararından geri dönmesini rica ediyorum.
  Konu aşkınbulduk tarafından (26.Kasım.2012 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.
  Ne Mutlu Türküm Diyene!

 8. #8
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  admin isimli Üye şimdilik offline konumundadır Administrator
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  514
  Koray Bey merhaba,

  Dün gece benimle yazışmıştınız.
  Söz konusu üye saygısızlığından dolayı banlanmıştır. Ancak sizin yönetime göstermiş olduğunuz tavır beni rahatsız etti. Şöyle ki;

  Report ettiğiniz mesajlarda " bu üyeyi uzaklaştırın, yoksa ben forum üyeliğimi iptal ederim" tavrınız hiç hoş değildir. Yıllardır bu forumdasınız ve yönetimin bir gün olsun görevini yapmadığını gördünüz mü? Sergilemiş olduğunuz bu tavırla hiçbir arkadaşımız baskı altında kalmaz, yani report mesajlarına karar verirken "koray bey forumdan gidebilir" gözüyle başka üyeye işlem yapılmaz.

  Bu uslübu ikidir yapıyorsunuz. Bende size "gitmek veya kalmak sizin tercihinizdir, biz üyeler haksızsa işlem yaparız" dedim. Siz bu olayda fazla alınganlık yaptınız. Son zamanlarda forum üyelerine göstermiş olduğunuz sert tavırda şikayet konusu olmuştur. Ancak ortada somut bir kural ihlali olmadığı için biz hakkınızda işlem yapmadık. Bu durumda sizinde hatalarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor.

  Alomaliye.com Forum'da öncelikle saygı ve sevgi , sonra bilgi ön plandadır. Gidene kal demediğimizi, gideninde sebebi biz olmadığımızı tüm üyelerimiz bilsin. Sanki forum ekibi size git diyor imajı yaratmayalım lütfen.

  Emeğiniz için teşekkür ederiz.
  Saygılarımızla

 9. #9
  demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Mesajlar
  2.246
  Sayın koraykaraya'nın yaşadığı olayı forum'da bende bir kaç sene önce yaşadım ve forum yönetimi konuya dahil olan kişileri bildiğim kadarı ile uzaklaştırdı ve bende bu olaylardan sonra kendi isteğim ile üyeliğimi sildirttim, daha sonra istekler üzerine bilgilerimin el verdiği ölçüde insanlara yardımcı olabilmek adına forum yönetimi dahilinde yine aynı demiral kullanıcı adı ile forum yönetimi ile görüşerek sıfırdan bir kayıt açtırdım.

  Sonuç olarak bu tarz yazışmalar forum sayfamızda maalesef yaşanıyor ve önüne geçilemiyor mesleki forum sayfamızın bu tarz yazışma ve konulara muhatap olmaması gerekirken maalesef gelinen son nokta bu şekilde forum sayfamızın değerli bilgilerin payaşılması gereken bir sayfa olmasını diliyor site yönetiminden bu tarz konulara muhatap olmamız için forum sayfasında değişik metodlar uygulanması için desteklerini rica ederim.

  Saygılarımla,

 10. #10
  Üyelik tarihi
  Eylül.2008
  Mesajlar
  785
  Sn.koraykarakaya sizi tekrar aramızda görmek istiyoruz, syg.
  hawk, Day-Dream ve aşkınbulduk bunu beğendi.
  saygılar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36