kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Şahıs Kredi Kart Ödemesi

Şahıs Kredi Kart Ödemesi

Şirket ortaklarından birisi şirket adına kesilen faturaları kendi şahsi kredi kartı ile ödemektedir. Burada bu ödemeyi ortaklardan borç hesabına mı işleyeceğiz. Bu durumun süreklilik arz etmesi ne gibi sakıncalar doğurur.

331.00.00 (A) xxxx ortak 118

320.00.00 (B) xxxxx 118

koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    1-Evet bu harcamaların 331'e işlenmesi gerekir.

2-331 çok kabarırsa vergi inceleme elemanları kayıt dışı hasılat veya belgesiz gider olasılıklarından şüphelenip üzerine gideceklerdir.

3-Tabi 331'in karşısında bir gider veya maliyet hesabının çalışması gerekir.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın aygunh34,

Merakımdan soruyorum. Daha önce sözleşme damga vergisi konusunda sorumun üzerine SMMM ile çalıştığınızı belirtmiştiniz bu gibi soruları neden SMMM'nize sormadığınızı çok merak ediyorum.

İyi Günler.

Koray bey cevabınız için teşekkür ederim. Sayın demiral burada sizlerden cevap almak daha doğru gibi . Çünkü fikir birliğinden doğru sonuçlar çıkar ki daha önce de mobilya fason işçiliği kdv tevkifatı ile ilgili sormuş olduğum soruda smmm'miz yanlış cevap verdi. Koray beyde sağolsun bunla ilgili çok şeyler yazmıştı.

koraykarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    koraykarakaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı aygunh34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koray bey cevabınız için teşekkür ederim. Sayın demiral burada sizlerden cevap almak daha doğru gibi . Çünkü fikir birliğinden doğru sonuçlar çıkar ki daha önce de mobilya fason işçiliği kdv tevkifatı ile ilgili sormuş olduğum soruda smmm'miz yanlış cevap verdi. Koray beyde sağolsun bunla ilgili çok şeyler yazmıştı.
    Rica ederim de sizin KDV tevkifatı konusundaki sorunuza verdiğim cevaptaki alıganlığınızı unutmuştum, şimdi hatırladım Ben olsam mevcut SMMM ile çalışmaya devam etme kararını gözden geçirirdim.
    Tarafımca yazılan mesajları şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

eh işte o inisiyatif bende olsa

Alıntı koraykarakaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim de sizin KDV tevkifatı konusundaki sorunuza verdiğim cevaptaki alıganlığınızı unutmuştum, şimdi hatırladım Ben olsam mevcut SMMM ile çalışmaya devam etme kararını gözden geçirirdim.
    Şimdi o konuyu bende hatırladım hatta konudaki sürece bende katılmıştım

İyi Günler.

Alıntı aygunh34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eh işte o inisiyatif bende olsa
    Sayın aygunh 34,

Sizin şirketteki pozisyonunuz nedir ?

İyi Günler.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Selamlar
    Tabiki tatmin olmak anlamında veya değişik görüşleri okuma ve bilme anlamında her yere her istediğinizi sorabilirsiniz.Fakat şu var ki,müşaviriniz,konumu itibariyle alacağınız değişik cevapları (doğru bile olsa) kabul etmeyebilir.Sorumlu benim,benim dediğim yapılacak dediği anda iş bitmiştir.Buradan alacağınız yanıtlarla müşavirinizin etkileneceğini veya kararlarını değiştireceğini pek sanmıyorum.Ancak doğru mu veya yanlışmı uyguluyor anlamında kendisini kontrol etmeye veya şahsınızın bilgilenmesine yarayabilir.Yanılıyorda olabilirim ama buradan alacağınız bilgilerle müşavirin karşısına çıkmanız ters tepkilere de yol açabilir.Bunuda göz ardı etmemek lazım.
    Saygılar
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Sayın demiral şirketteki pozisyonum muhasebe sorumlusu olarak geçiyor ama açıkcası tecrübesizim( yani yeteri kadar tecrübe yok ) ve sağolsun patronum tecrübesizliğimi gözardı etmiyor. Tabi ki mali müşavire şu şöyle böyle olacak denmez,adabıyla söylenmesi gerekeni söylüyoruz. amaç zaten doğruları bulup onu ortaya koymaksa smmm miz de gocunmamalı. Çünkü ortaya çıkacak yanlışlıkların sonuçları genel olarak cezayi müeyyide olarak dönüyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)