kamu işçi maaş

Like Tree6Beğeni

Konu: Tevkifatlı Ft.

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Genelde tevkifatli faturalari fatura uzerinde bu şekilde gosteriyorlar tevkifatli faturanın duzenlenmesi tebliglerde belirtilmıs tevkifatli fatura duzenlenirken fatura üzerinde gösterilmesi gereken kısımlar belli size gelen faturalar tevkifatli fatura duzenleme kısımlarına uymuyor. Yalniz hesaplara dagilimi muhasebe kayıtlarında doğrudur.Duzelttirebiliyorsaniz faturanın uzerindeku bilgileri duzelttiriniz.

İyi Günler,
    tuba07 bunu beğendi.

Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

teşekkür ederim kayıtlara dağılımı doğru ancak fatura üzerinde tam dediğim gibi geliyor bende yanlışlık yapmayayım tek tevkifata tabi olan işlemi ayrıca faturalandırayım ...

montaj bedeli şeklinde fatura kestim tevkifatlı olması gerekiyormuş ancak karşı tarafın muhasebesi eğer mal ve hizmet bir arada alınıyorsa 2/10 tevkifat sadece hizmet alınıyorsa 9/10 tevkifat olur dedi araştırıyorum ancak bulamıyorum işçilik olarak bakılıcak ve 9/10 tevkifat yapılacak diye düşündüm muhasebecime ulaşamadım bilgisi olan bilgi verirse çok sevinirim
    iyi çalışmalar

aşkınbulduk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşkınbulduk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    9/10 olmaz ...ordaki işgücü alımı farklı...

2/10 olur. ancak yapım işleri ile birlikte olması gerekir..
    tuba07 bunu beğendi.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın tuba07,

117 sayılı KDV tebliğinin "3.4.2. BELGE DÜZENİ" ayırımındaki şekil şartına ister bilgisayarda ister elde tanzim edin faturayı uymak zorundasınız. Hem tevkifatlı hem tevkifatsız malları aynı faturada kesecekseniz aynı tebliğdeki uygulama şartları da;

şeklinde açıklama yazmıştım. 117 sayılı tebliğ uzun o yüzden buraya alıntı yapmak zor. ancak internet üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Tebliğe bir göz atarsanız bunca gereksiz soruya ihtiyaç duymayacaksınız. 117 sayılı tebliğ hem oranları hemde tüm tevkifat oranları yeniden belirlenmiş şekilde listede yer alıyor.

Bir göz atın. Bulamazsanız özelime mail adresinizi bildirin mail atayım.
    tuba07 bunu beğendi.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

teşekkür ederim tevkifat konusunu tam olarak anlıyamıyorum o yüzden soruyorum okuyarak aklıma yatmıyor bazen ilginize teşekkürler

demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demiral isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı tuba07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    montaj bedeli şeklinde fatura kestim tevkifatlı olması gerekiyormuş ancak karşı tarafın muhasebesi eğer mal ve hizmet bir arada alınıyorsa 2/10 tevkifat sadece hizmet alınıyorsa 9/10 tevkifat olur dedi araştırıyorum ancak bulamıyorum işçilik olarak bakılıcak ve 9/10 tevkifat yapılacak diye düşündüm muhasebecime ulaşamadım bilgisi olan bilgi verirse çok sevinirim
    iyi çalışmalar
    Sayın tuba07,

Yazdığınız mesajda herşey iç içe girmiş kaldiki karşı tarafın muhasebe personelide konuya tam hakim değil anladığım kadarı ile bence siz sorunuzu isterseniz daha anlaşılır yazım kurallarına uygun sorarak cevabını bizlerden alabilirsiniz tam yapılan işin tüm ince ayrıntısına kadar yazarak. Yada müşavirinize tüm ayrıntılarına kadar sorun kendisi size cevaplasın. Yazdıklarınız ile yaptığınız işi kafamda canlandırdığım karşı tarafın muhasebe personelinin söylediği ile sizin söyledikleriniz arasında karışıklık olmuş burada tam cevap verebilmek için yaptığınız işin tam detayını belirtmeniz gerekir.

İyi Günler,
    tuba07 bunu beğendi.
    Tarafımca yazılan mesajlar şahsi görüşlerim olup, her hangi bir hukuki sorumluluğum yoktur.

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı tuba07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim tevkifat konusunu tam olarak anlıyamıyorum o yüzden soruyorum okuyarak aklıma yatmıyor bazen ilginize teşekkürler
    Sorun değil, ancak en azından şekil şartının kesin olarak yasanın öngördüğü şekliyle görme şansınız var.
    tuba07 bunu beğendi.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

günaydın
    açık bir şekilde anlatayım bi karışıklık var ve ben tevkifat konusunda çok da bilgili değilim biz organize sanayi bölge müdürlügüne iş yaptık
    yaptığımız işin kalemleri
    kablo dahili başlık montaj bedeli ve nakliye bedeli içeren iki adet fatura yapım hizmetleriyle bir arada yapıldığı için tevfikat oranı 2/10 dedi karşı tarafın mali müşaviri ben sadece montaj bedelleri için tevkifat yapıcam anladım ancak o tamamı için tevkifat yapılcak diye yazı göndermiş kendi muhasebeme sordum ancak yoğunluktan tam bilgi alamadım ve ödeme alınacağı için bunu halletmem gerekiyor ...
    şimdiki haliyle faturam
    montaj bedeli 2000 tl nakliye bedeli 250 kalan kalemler de 1x240 xlpe kablo ,1x240 dahili başlık 1x240 ek mufu 1x95 xlpe kablo skp pabuç
    ara toplam 15.318
    kdv 2757,24
    toplam 18075,24
    bu kalemlerin tamamına mı tevkifat yapıcam yoksa sadece montaj bedeline mi
    bir tane daha faturam var yanlışlık yapmadan düzeltmem gerekiyor
    sizler kadar bilgili değilim tebliği okudum ancak kafama yatmıyor tecrübe eksikliğinden cevap verirseniz sevinirim
    iyi çalışmalr ..

karşı tarafın muhasebe elemanı değil mali müşaviri bana bu bilgileri verdi mali müşavir değilim diye de pek açıklama yapmadı iletişim kuramadık ödeme işin içinde olunca patron da acele ettiriyor hatasız yapayım diye sizlere soruyorum teşekkürler verilen tüm cevaplar için ....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)