kamu işçi maaş

Like Tree3Beğeni

Konu: Yazar Kasa Pos

Yazar Kasa Pos

işveren herşeyi herkesden çok daha iyi bildiği için gitmiş yazar kasa pos cihazı almış.Şimdi bizim kasa ile fil ile işimiz yok fatura kesiyoruz normalde ve yazarkasa pos cihazı normal pos cihazından farklı olmuyor mu bunu iade edip normal pos mu almamız lazım teşekkürler

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İzin yazısını da kendisi mi almış?
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

yok daha izin yazısı almamış ve bizim yazarkasa posuyla da asla işimiz olmaz olamaz normal pos mu almamız lazım acaba

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    İzin yazısı olmadan ökc alamaz, satıcı satamaz. Ama mecburiyetten kullanılmasa dahi ökc alınacak ise yeni nesil ökc almanız daha iyi. Çünkü yılbaşında mecburen yeni nesil almak zorunda kalınacak.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

bizim işimiz satış ve irsaliyeli faturamız var fiş ile yazarkasa ile hiç bir şekilde işimiz yok işveren bankacıyla anlaşmış sanırım hata yapmış bize pos cihazı lazım bu pos cihazı ile taksitli satış yapacağız yazarkasa pos cihazından daha farklı bir pos mu alacağız bunu alınca vergidairesine mi bildireceğinişz

Alıntı tanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim işimiz satış ve irsaliyeli faturamız var fiş ile yazarkasa ile hiç bir şekilde işimiz yok işveren bankacıyla anlaşmış sanırım hata yapmış bize pos cihazı lazım bu pos cihazı ile taksitli satış yapacağız yazarkasa pos cihazından daha farklı bir pos mu alacağız bunu alınca vergidairesine mi bildireceğinişz
    Arkadaşım istersen kusura da bakabilirsin ama bu nasıl bir yazım tarzıdır. Uzun zamandır takip ediyorum sorularını ve hepsinde yazım hataları, ifade eksiklikleri ve anlatım bozuklukları vs. Sana önerim önce bu konular üzerine kafa yor ondan sonra muhasebe işlemlerini daha kolay yapabilirsin. Bunu söylemeden edemedim çünkü gerçekten üzülüyorum.
    onurlion bunu beğendi.

türkçe kompozisyon dersini bırakalım da asıl işimize bakalım

Son mesaj çok kaba ve gereksiz yardıma ihtiyacı olan bu tavrı ile bila bedel hizmet veren arkadaşlarımızdan hiç yardım alamaması lazım insan kendi kendini objektif değerlendiremez başkalarının değerlemesi doğru yolu bulmasını sağlar ilgili tebliği okuyarak öğrenilmesi uygun olur.

Benim meramım filhakika ve bilbedahe ortada,hengameye gerek yok, niza çıkartmayalım lütfen.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Sevgili tanca,
    Günde foruma neredeyse 5-6 tane soru yazıyorsunuz ve arkadaşlarımız büyük bir sabır göstererek sorularınızı yanıtsız bırakmamaya çalışıyor.(böyle bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen) Sizde bunun farkındasınızdır. Ancak,gerçekten bu üslubunuzu,en azından yazım dilinizi artık değiştirmeniz lazım.Çünkü ortaya ciddiyetsiz bir görüntü çıkıyor.Ben şahsen sorularınızı okurken yoruluyorum.Siz soruyu yazarken ciddiyet ve önemi bir kenara bırakırsanız,alacağınız yanıtlarında bu seviyede olacağı muhakkaktır.Sorularınıza genelde sırf bu sebepten cevap yazmamaya çalışıyorum.Ayrıca bu üslub konusu yeni bir konuda değildir.Gerek ben,gerekse diğer arkadaşlar mütemadiyen bu uyarıları size geçmişte yaptık.Fakat nedendir bilinmez, ısrarla bu tutumunuza devam ediyorsunuz.Uzun zamandır aramızdasınız.İnşallah daha da uzun süre aynı ortamı paylaşırız.Fakat şu dil sonunu artık çözelim.Kısaca,siz bizi ciddiye alırsanız,bizde sizi ciddiye alır ve yolumuza ve birlikteliğimize gayet güzel devam ederiz.

Gelelim sorunuza..
    Bu soruyu buraya yazmadan evvel,işvereninize sormanız gerekir.Çünkü yazarkasa pos dediğiniz cihaz,her istediğinizde gidip marketten alabileceğiniz,sonra da olmadı değiştirmek istiyorum diyebileceğiniz bir eşya değil.Bu işlemin belli bir uygulaması ve prosedürü var (ki bunu bildiğinizi varsayıyorum).İşvereniniz bunu nasıl başarmış,önce bunu öğrenmeniz lazım.Önce bu ayrıntıları öğrenelim,sonrasında çözüm yollarını tartışırız..

Saygılar
    nguroy ve Hasan ER bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)