kamu işçi maaş

Like Tree8Beğeni

Konu: 2015 Defter Tastik Bilgi Girişleri

2015 Defter Tastik Bilgi Girişleri

17.11.2015 - Duyuru

Sözleşme imzaladığı mükelleflerinin 2015 Takvim yılına ait Kanuni defter bilgilerini girmeyenlerin, 30.11.2015 tarihine kadar bu bilgileri İnternet Vergi Dairesi sistemine girmeleri gerekmektedir. denilmektedir.

Sisteme 2015 defter bilgi giriş kısmından tanımlama yapmak istediğimde bu mükellef ile aranızda sözleşme yoktur uyarısı alıyorum. Bu uyarıyı almamın sebebi sözleşmelerin yeni olmamasımıdır.? Sözleşmeleri 2015 e göre güncelleme mi yapmalıyım.? Güncelleme yapar isem sorun olurmu? Yada sözleşmeleri iptal edip tekrardan 2015 için mi girmem gerekir.

Herkez 2015 defter girislerini yapmis sanirim.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Valla bu uyarıyı bende anlamadım.Daha bir hafta öncesine kadar böyle bir uyarı göremezken,bu uyarından sonra sisteme girip,"girilmemiş defter bilgisi" varmı diye kontrol ettiğimde epeyce uzun bir liste karşıma çıktı.Bu kısmı sürekli kontrol ediyordum.ve bir hafta öncesine kadar bu liste boş geliyordu..Yani zaten ben bunları girmiştim.Ziyanı yok,tekrarda girerim ama uyarı neden geldi anlamadım.Şimdi kdv'leri verirken sözleşme yoktur uyarısı da alırsak iyice isyan edeceğim o zaman.Angarya içinde boğuluyoruz ama yeter yani...Bu arada 2015 yılının başında 2014 sözleşmelerini iptal ederek tüm sözleşmeleri yeniden girmiştim..Bu nasıl iştir anlamadım.
    Konu Tahsin Kurt tarafından (19.Kasım.2015 Saat 18:12 ) değiştirilmiştir.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Alıntı Tahsin Kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu uyarıyı bende anlamadım.Daha bir hafta öncesine kadar böyle bir uyarı göremezken,bu uyarından sonra sisteme girip,"girilmemiş defter bilgisi" varmı diye kontrol ettiğimde epeyce uzun bir liste karşıma çıktı.Bu kısmı sürekli kontrol ediyordum.ve bir hafta öncesine kadar bu liste boş geliyordu..Yani zaten ben bunları girmiştim.Ziyanı yok,tekrarda girerim ama uyarı neden geldi anlamadım.Şimdi kdv'leri verirken sözleşme yoktur uyarısı da alırsak iyice isyan edeceğim o zaman.Angarya içinde boğuluyoruz ama yeter yani...Bu arada 2015 yılının başında 2014 sözleşmelerini iptal ederek tüm sözleşmeleri yeniden girmiştim..Bu nasıl iştir anlamadım.
    Tahsin abi merhaba. Senin izlediğin yolun aynısını izledim ve aynı sonuçla karşılaştım. Bu nasıl iştir ben çözemiyorum artık.
    İçimde şefini kaybeden orkestranın hüznü var.

Ben de uzun bir listeyle karşılaşınca şok oldum. Bazılarını girdim. Sözleşme yoktur uyarısı genelde çıkmadı. Sadece vergi dairesi değişmiş olanlarda bu uyarı çıktı. Sizde de böyle bir durum olabilir.

Oda bununla bildirim yapmış fakat gelişigüzel bir yazı. Sisteme gir defter bilgileri girişini yap işlemini tamamla türünden. GİB ile görüşsek mi acep.?

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aslında maliye yasal yolları izleyerek defter giriş işlemini getirmediği için yasal bir yaptırımı yok. Ama beyan onay aşamasında "df bilgisi yok" vb hatası ile onay izni vermeme gibi gayriyasal bir uygulamaya gidebilirler.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Adi ortaklıklarda nasıl bir işlem yapacağız? Adi ortaklığın defter bilgilerini girdim sisteme ama ortakların defter bilgilerini istiyor benden.
    İçimde şefini kaybeden orkestranın hüznü var.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Adi ortaklıkta adi ortağa ait geçici ve gelir v. beyanı için ayrı beyan sözleşmesi girişi istediğinden 2 ortaklı bir firma için 3 giriş yapılıyor. (bu maliyenin sistemindeki eksiklikten/hatadan kaynaklı bir sorun.) Df giriş bilgisini sadece adi ort. söz. için yaptım ve ortaklar için giriş yapmadım. Beyan vermede sıkıntı yaratıncaya kadar da girmeyi düşünmüyorum. Eğer zorlar ise ortaklara da adi ortaklığa ait df bilgisi girmeyi düşünüyorum. İzahat isterlerse de bize zaman kaybettirmekten başka birşey olmaz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ben bunların yapacağı sisteme.......
    bil_gin bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)