kamu işçi maaş

Konu: 2014 Yılı Kapanmamış Kredi Muh.Kaydı

2014 Yılı Kapanmamış Kredi Muh.Kaydı

Üstadlarım hepinize merhaba

1.2014 yılında kapanmamış bir krediyi daha önceki elemanlar kapattıkları için 2015 de devam eden kredi ödemelerini hangi hs.a işlemek doğru olur 689 diye düşündüm ne derece doğru bilemiyorum

2.sorum ciro edilmiş bir alacak senedimiz ödenmediği için bize iade oldu ciro tarihi eylül iade tarihi aralıktır. işlemim şu şekil ;
    ----/-------
    128
    121
    ----/------
    120
    320
    cari ters kayıt
    ----/----

Saygılar

ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı blacksoul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstadlarım hepinize merhaba

1.2014 yılında kapanmamış bir krediyi daha önceki elemanlar kapattıkları için 2015 de devam eden kredi ödemelerini hangi hs.a işlemek doğru olur 689 diye düşündüm ne derece doğru bilemiyorum

2.sorum ciro edilmiş bir alacak senedimiz ödenmediği için bize iade oldu ciro tarihi eylül iade tarihi aralıktır. işlemim şu şekil ;
    ----/-------
    128
    121
    ----/------
    120
    320
    cari ters kayıt
    ----/----

Saygılar

Aslında bir bilanço kalemi olduğu için düzeltme yapmanız daha doğru olur. Yani düzeltme beyannameleri verip düzgün devam etmek gerekir. Yoksa 689 hesaba at demek hem yanlış yönlendirmek hem de sizin dediğiniz gibi ne derece doğru olur . Tabiki doğru olmaz

Alıntı ferhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bir bilanço kalemi olduğu için düzeltme yapmanız daha doğru olur. Yani düzeltme beyannameleri verip düzgün devam etmek gerekir. Yoksa 689 hesaba at demek hem yanlış yönlendirmek hem de sizin dediğiniz gibi ne derece doğru olur . Tabiki doğru olmaz
    üstadım öncelikle nezaketiniz için teşekkür ederim 75 okuyucu içerisinde sadece siz cevap yazmışsınız ...

birşey daha danışmak istiyorum şuan çalıştığım büronun durumu içler acısı banka ekstrelerini daha yeni yeni alabiliyoruz firmalardan işlenmeyen kaybolan faturalar makbuzlar havalarda uçuyor geçici de yapıldı malüm ve geçici vergiyi dolayısıyla kurumları da etkileyecek yüklü miktarda faturalar belgeler geliyor, önünü alamıyoruz (yani senelerdir alamamışlar hala bu durum devam ediyor)

bu belgeleri mecburen 2015 yılı içerisine işlemek durumunda kalıyorum örneğin banka ekstrelerinde kom./vergi vs. gibi yada c/h tutması için 2015yılına kdvsiz ft. eklemek gibi ..
    hal böyle iken geçici beyannamede ayrı kurumlarda ayrı kar/zarar çıkacaktır budurumun ne gibi sakıncaları vardır sizce nasıl bir yol izlenmelidir ?

saygılar

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Geçici vergide yanılma payı içinde kalıyorsanız fark çıkması önemli değil. Ancak sizin yazdıklarınıza göre geçici v. düzeltme beyanı verilmesi gerekir.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Alıntı merkür2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçici vergide yanılma payı içinde kalıyorsanız fark çıkması önemli değil. Ancak sizin yazdıklarınıza göre geçici v. düzeltme beyanı verilmesi gerekir.
    düzeltme yapılmadan işin içinden çıkılabilinir mi peki çünkü muhtemelen patron sıcak bakmayacak düzeltme fikrine
    Bu dünyada bildiklerinin hepsi Birr hepsi Hakk'tan...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)