kamu işçi maaş

Like Tree6Beğeni

Konu: Muhasebe de Organizasyon

Muhasebe de Organizasyon

şirketim muahsebebe departmanında çalışan bayan 16 yıldır aynı koltukda olduğu için aşırı egoya sahip olmuş ve yerine göre şirket ortaklarına da işim çok stres var yetiiştiremiyorum diye derst yanıp her işi geciktirerek başına buyruk hareket etmekte ve istenilen bilgilere zamanında sağlıklı bir şekilde ulaşılamamakta bu yüzden sekreterlikten gelip muhasebe de hakimiyetini kuran bu bayan arkadaşımız yanına alınan diğer yardımcı 2 bayana hiç bir şekilde iş göstermemekte onları çay kahve temizlik işlerinde kullanıp bütün bilgiyi kendine saklamakta ve klasik yurdum insanı modunda hem yetiştirmiyorum işlerim çok cen çıkacam diye veryansın etmekte hemde iş bölüşümü yapmamakda hiç bir şey öğretmemekte aslında yerini sağlamlaştırrıp işveren bana muhtaç diye aşırı bencil davranmaktadır.Şimdi bu şirkete yeni düzen getirip sistem kuracağımız için sözde şikayet edip yetkiyi dağıtmayıp her işe koşturup yerini sağlamlaştıran bu ketum arkadaşı fazla ürkütmeden diğer arkadaşları işin içine nasıl sokabiliriz muhasebe programını bile virüs giriyor diye diğer arkadaşların masasına kurdurtmuyor bu duurmda siizin tavsiye ve önerileriniz nelerdir,neler yapılabilir_

muhasebe programını bile virüs giriyor diye diğer arkadaşların masasına kurdurtmuyor burdan yola çıkarak ilk başlangıcı yapmak daha sağlıklı olur düşüncesindeyim bunun için ise madem virüs giriyor bu malum bayanın da pc sine virüs girdiğini varsayarak "server" sistemine geçiş sağlana bilir tabiki maliyet ve kurulum aşamalarını da göze alarak dolayısıyla server sisteminde tek pc olur ve herkes o pc de ayrı ayrı kullanıcı olarak işlemlerini yapar ve muhasebe programına yetki verilen herkes ulaşım sağlar ve virüs girme ihtimali yada korkusunu bu şekilde ekarte edilebilir derim ben zaten program kullanmaya başlatyarak diğer arkadaşlar ister istemez sisteme bi noktadan dahil olmuş olucaklar ve artık onların öğrenme azmi isteği ve bilgisi çerçevesinde bu süreç belli olacaktır.

SERVER VAR ZATEN yedek te alınıyor devamlı kullaıcı adı tanımlı olacak herkese kimin nereye girdiği belli olacak

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Başlangıç noktanız, o arkadaşı kötülemek yerine, üzerindeki iş yükünü hafifletme gerekçesi olmalıdır. Bahsettiğiniz diğer iki arkadaşa ufak ufak bazı görev ve yetkiler verilmelidir. Atıyorum biri ön muhasebe ile başlar, fatura girişlerini yapar, satıcılarla ilişki içerisinde olur. Diğer arkadaş fatura kesme ve alıcılarla ilgilenir vs.gibi... Sonrasında da işin tamamına hakim olurlar, yeni yetki ve sorumluluklar verilir.

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı tanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SERVER VAR ZATEN yedek te alınıyor devamlı kullaıcı adı tanımlı olacak herkese kimin nereye girdiği belli olacak
    O zaman , üst yönetim o tecrübeli bayanla görüşerek diğer bölüm çalışanlarının da sistemi kullanabilmeleri için birlikte bir eğitim programı yapmaları gerektiğini açıklayarak, bu program için , en kısa sürede kendisinin bir çalışma yapıp böyle bir eğitimi nasıl düzenleyebileceklerini şekillendirmesini ve yönetime bildirmesini ister.
    Kendinden gelen bu programda da çok absürt bir şey yoksa aynen uygulamaya sokar, akabinde eğitim alan o personelleri hangi konuda daha verimli kullanabilecekleri konusunda görüş isteyip onun görüşü doğrultusunda bir görev paylaşımı ile devam etmeyi deneyebilirler.
    Konu keremcem tarafından (25.Nisan.2016 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Dediğiniz gibi yeni bir organizasyon ancak bu durum(ilgilinin anlamaması için)sadece muhasebeye yönelik olmamalı,tüm bölümleri de kapsıyormuş gibi gösterilerek , muhasebe içinde yeni bir yapılanmaya gidilmeli,diğer 2 kişi böylelikle olaya dahil edilmeli,sonra ki süreçlere göre de bu kimsenin iyi bir tahlili yapılarak nihai karar verilmeli düşüncesindeyim.

şeref aydemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şeref aydemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Ek,
    departmanlarda iş bölümü kısmende olsa var,bu defa yeniden yapılandırma çerçevesinde,muhasebe ile birlikte personellerin esas görev tanımları yazılı olarak yapılmalı ve tebliğ olunmalı,bu vesile ile o iki kişi olaya dahil edilmeli.

Açıkca söyleyin , işine gelirse
    www.systemscpa.com/ Accounting Turkey-İstanbul

keremcem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keremcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Day-Dream Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkca söyleyin , işine gelirse
    Aslında haklısınız,
    ama soruyu soran üyenin geçmişteki sorularına genel olarak bakarsanız, bence bu sözün sonucunda ortaya çıkacak durumun işine gelmeyeceği taraf işletme sahipleri olacaktır.

işverenin asıl çekincesi bu devirde sağlam güvenilir kimseyi bulamıyoruz muhasebeye o sebepten dolayı ahde vefa kuralını ön planda tutuyoruz ama sağlam yeni elemana da ihitayacımız var girişken tuttuğunu koparan dürüst bir bayan eleman biliyorsanız lütfen yönlenirin diyor varmı acaba tanıdığınız kimse teşekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)