kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By merkür2

Konu: Mükelleflerin Ürün İadeleri Hk.

Mükelleflerin Ürün İadeleri Hk.

Merhaba
    Toptan satış yapan Metro ve Bizim toplu tüketim tarzı cash and carry bir mağazada çalışıyorum.
    Benim sıkıntım gider pusulası ile alakalı Malum insan tabiatı olarak yanlışlıklar yapılabiliyor kasiyerlerin fatura keserken yanlışlık yapma ihtimalleri var.Herhangi bir fazla ürün yazma durumunda veya mükellef olan müşterinin iade getirmesi durumunda gider pusulası kullanmak
    istiyorum fakat şirketin muhasebe yetkilisine kabul ettiremiyorum müşterinin iade faturası kesmesini istiyor müşteri kitlemizin
    çoğu bakkal market iade faturası istediğimizde sıkıntı çıkarıyor yada sonra getiririm diyip unutturuyor.
    Halbuki Metro ve Bizim toplu tüketim müşteri iadelerinde ve fatura yanlışlıklarında gider pusulası kullanıyor.
    Bunun muhasebe izahı nasıl metro ve bizim bunu nasıl yapıyor nasıl muhasebe kaydı tutulabilir.
    Yolunu yordamını izah için yardım bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler.
    Konu okan_sarikaya tarafından (03.Aralık.2016 Saat 10:38 ) değiştirilmiştir.

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Vergi mükelleflerine yapilan satışlara ilişkin iadelerde gider pusulası düzenlenmez, iade faturası kesilmesi gerekir. Gider pusulası tüketicilerden alınan iadeler için düzenlenir.

Alıntı bulent249 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergi mükelleflerine yapilan satışlara ilişkin iadelerde gider pusulası düzenlenmez, iade faturası kesilmesi gerekir. Gider pusulası tüketicilerden alınan iadeler için düzenlenir.
    Bu noktada arkadaşın belirttiği büyük firmalar dediğim dedik çaldığım düdük diyerek vergi sistemimize açıkça aykırı hareket ediyorlar.
    İçimde şefini kaybeden orkestranın hüznü var.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Metro ya uyarı gitmiş olmalı ki son broşür postalarında "iade edeceğiniz ürün için iade faturası getirin" gibi bir gönderisi vardı.
    bil_gin bunu beğendi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)