kamu işçi maaş

Konu: Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    653

    Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

    MERHABA

    Daha önce 35.000.000.000 tl sermayesi olan bir A.Ş 2004 Yılı genel kurumda aldıgı kararla sermayesini 490.000 00 ytl artırarak 525.000.00 ytl sermaye ulaşıyor. ortak sayısı 6
    1.ortagın sermaye oranı %30
    2.ortağın sermaye oranı %30
    3.ortagın sermaye oranı %10
    4.ortagın sermaye oranı %10
    5.ortagın sermaye oranı %10
    6.ortagın sermaye oranı %10

    sermaye artırım tarihi 04/07/2005 yevmiye kaydı nasıl olacak ?
    teşekkürler

    İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    788

    Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

    Sayın AyAşAr
    Sermaye artırım sonucunda ortakların pay durumu zaten belli olmuştur.
    --------04/07/2005--------
    501 Ödenmemiş sermaye
    500 Sermaye

    ------------------------------
    Not:alt hesaplarını açarak kayıt ediniz.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    788

    Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

    501 borç 500 alacaklı

    -------------------------------
    Yazı şeklinden mi? boşluk bırakıp yazdığımda satır başına yazıyor.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2005
    Mesajlar
    653

    Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

    PARDON EKLEMEDİĞİM BİRŞEY VAR
    YALNIZ SERMAYE ARTIRIMININ BİR KISMI ORTAK C/H KARŞILANIYOR
    YANİ 1. ORTAGIN 85.000 00 YL
    VE 2 OTAK TA 76.000.00 YTL
    GERİYE KALAN TUTAR NAKTEN ÖDENECEK AMA ANA SÖZLEŞME GEREĞİ YIL SONUNA KADAR 1/3 KISMI TAAHÜT EDİLİYOR.

    BİR DE NAKİT ARTIRIMLAR İÇİN BANKA BLOKESİ GEREKİYORMU
    TEŞEKKÜRLER
    İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    788

    Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

    önceklikle ilk kaydı yapacaksınız.
    cari hesaplardan ödenmemiş hesaba virman yapacaksınız.(Ortağın yazılı olurunu alınız)
    Kalan miktarı banka aracılığı ile yapacaksınız.
    Parayı bankaya bloke etmeniz gerekmemektedir.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  6. #6
    nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

    Sermaye Artırım Yevmiye Kaydı ?

    ortağın sermaye taahhüdünü banka aracılığı ile şirkete yatırması gerekmiyor mu ?

    Sanayi ve Ticaret Bakanlığı - İç Ticaret -2003/3 Tebliği Madde 6
    Nakti Sermayenin Ödenmesi : "...ödemeler, şirket tarafından bir bankada veya özel finans kurumunda şirket adına açılan hesaplara yapılır."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. TTK da Sermaye Artırım Ortaklar Çoğunluğu
    Konu Sahibi TEMAR Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 02.Ağustos.2012, 14:28
  2. Sermaye arttırımı yevmiye kaydı
    Konu Sahibi uğur batur Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 19
    Son Mesaj : 24.Ağustos.2011, 20:33
  3. Sermaye arttırımı yevmiye kaydı tarihi?
    Konu Sahibi myardimli Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 13.Ağustos.2011, 12:07
  4. Sermaye Artırım Raporu
    Konu Sahibi ilser Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 28.Mart.2011, 17:27
  5. Bağlı Ortaklık Sermaye Yedeklerin Sermaye Artırımı Yevmiye Kaydı
    Konu Sahibi ozguryuksel Forum TDHP-Muhasebe Uygulamaları ve Finansal Raporlama
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 22.Ekim.2010, 14:31

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36