kamu işçi maaş

Konu: a.ş. genel kurul hk.

a.ş. genel kurul hk.

arkadaşlar a.ş. yetki süresi bitmiş bir yönetim kurulu war. Dolayısı ile genel kurula çağırma yetkileri yok yönetim ve denetim kurulununda. Sizden ricam Mahkeme kararı ile genel kurul yapmış olan birileri warsa yardımcı olurlarsa sewinirim.

smmahmet@hotmail.com

Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

a.ş. genel kurul hk.

a.ş. kaç kişiden kurulu acaba bilgi verirmisiniz

a.ş. genel kurul hk.

Merhaba,

Aynı durum benim başıma geldi. Mahkeme kararı ile değil ortakların noterden vermiş olduğu taahhütname ile olağanüstü genek kurul yaptım.

Yapman gerekenler

1- Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Bölge Müdürlüğü'nden temin edeceğin Taahhütname örneğini doldurup ortaklara imzalattıktan sonra Yönetimin ve Denetçilerin seçileceği olağanüstü genel kurul yapmak.

2- Yapmış olduğun olağanüstü genel kurulu ticaret sicilde tescil ettirmek.

3- Daha sonra normal genel kurulunu yapmak.

Saygılar.

a.ş. genel kurul hk.

Genel kurullarını zamanında (en fazla üç yıl içerisinde) yapamayan Anonim Şirketler organsız (yönetim ve denetim) kalırlar ve olağan genel kurullarını yapamazlar. Bu taktirde olağanüstü genel kurul yaparak şirket organlarını yeniden oluşturmalıdırlar. Şirket hissedarları olağanüstü genel kurulu yapabilmek için aşağıdaki şekilde bir dilekçe/karar almalıdırlar. Bu kararı tüm hissedarların imzalamaları ve notere tastik ettirmeleri gerekmektedir. Ayrıca hissedarların kimlik bilgilerinin dökümü noter tarafından mutlaka karara eklenmelidir.

Şirket olağanüstü genel kurulunu yapmadan herhangi bir madde tadili (sermaye artırımı, ünvan değişikliği vb.) yapamaz.

Not: Ortak sayısı fazla olan A.Ş. ortakları mahkemeye müracaat ederek genel kurulu mahkeme aracılığıyla da yaptırabilirler.

SANAYİ ve TİCARET BAKANLIĞI

İç Ticaret Genel Müdürlüğüne

ANKARA

Şirketimizin Genel Kurul toplantılarını zamanında yapamadığımızdan dolayı şirketimiz organsız kaldığından biz tüm hissedarlar ___/___/______ tarihinde ____________ günü saat: ___:___' da ____________________________ - __________ adresinde şirket organlarının seçimlerini yapmak üzere olağanüstü genel kurul olarak toplanmak istiyoruz. Söz konusu toplantıya Bakanlığınızı temsilen komiser görevlendirilmesini arz ederiz.

Saygılarımızla,

_____________________A.Ş.

Adres:____________________

ADI SOYADI SERMAYE MİKTARI HİSSE İMZA
    MİKTARI

GÜNDEM

1) Açılış, Saygı Duruşu ve Yoklama

2) Divan Başkanının Seçilmesi ve toplantı tutanaklarının imzası için divan heyetine yetki verilmesi

3) Yönetim ve Denetim kurulunun seçilmesi ve denetçiye geçmiş yıllara ait rapor hazırlama yetkisinin verilmesi

4) Dilekler ve kapanış

EKLER:
    1) Banka dekontu

2) Ticaret Sicil Gazetesi

umarım bu yazdıklarım faydalı olur.
    iyi çalışmalar
    RZU YÜCEL

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

a.ş. genel kurul hk.

Merhaba ;

Sn ERGÜL'ün açıklamalarında olduğu gibi işlemlerinizi sıralamalısınız.

Aynı olay benimde başıma gelmişti. İl Müdürlüklerinden temin edeceğiniz taahhütname ile işe başlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

a.ş. genel kurul hk.

İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar fakat bizim a.ş. çok ortaklı yani 200 kişiden fazla biz en iyisi ticaret mahkemesine bir sebep göstererek şirketimizin genel kurul toplantısını yapacağız. Notere hepsini toplamak mümkün değil. Başka görüşü olsa foruma yazsın.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

a.ş. genel kurul hk.

Sayın Konyalı,

Bu olay birçok meslektaşımızın başına ve bizim başımıza da geldi.
    Eğer yetki süresi 6 ayı geçmediyse Sanayi Bakanlığı yetkinin devam ettiğini var sayarak işlem yapıyor. 6 ayı geçtiyse yapmanız gereken;

- Eğer Denetçinin süresi devam ediyor ise denetçinin çağrısı üzerine genel kurul toplantısı yapabilirsiniz. Yok oda bitti ise
    - Bulunduğunuz ildeki Asliye Ticaret Mahkemesine yönetim kurulu üyelerinden en az ikisi ile;

- Şirketin yönetim kurulunun yetki süresinin bittiğini,
    - Yetki süresinin bittiğinden dolayı şirketin organsız kaldığını,
    - Yeniden toplantı yapılabilmesi için mahkeme kararının olması gerektiğini
    bildiren bir dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz.
    (Mahkeme büyük bir ihtimalle mahkemeye başvuruda bulunan ortakların Hisse senetlerinin bankaya bloke koydurulmak suretiyle banka yazısını isteyecektir.)
    Mahkeme kararında özellikle
    GÜNDEM

1) Açılış, Saygı Duruşu ve Yoklama

2) Divan Başkanının Seçilmesi ve toplantı tutanaklarının imzası için divan heyetine yetki verilmesi

3) Yönetim ve Denetim kurulunun seçilmesi ve denetçiye geçmiş yıllara ait rapor hazırlama yetkisinin verilmesi

4) Dilekler ve kapanış

bu gündemi yazdırmaya çalışın.

Ondan sonraki prosedürler aynı genel kurul müracatı gibi.......

Kolay Gelsin
    İşiniz Bayağı Zor Biz Çok Uğraştık
    Birde Mahkemeler böyle birşeyle pek karşılaşmamışlar...

İyi Çalışmalar
    orun ne kadar basit gözüküyor ise, çözümü bir o kadar zordur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)