kamu işçi maaş

Konu: Ticaret Sicil

Ticaret Sicil

Merhaba arkadaşlar,
    Limited Şirkette müdürlerin imza yetkisi 27/12/1994 de 10 yıl olarak belirlenmiş. 27/12/2005 de 10.yıl dolmuş. Avukata vekaletname vermek için İmza sirküleri çıkartmak istiyorlar, tüm bu işlemleri pazartesi avukata yetişecek şekilde yapmam gerekiyor;
    Müdür seçiminde gecikilmiş bu süreyle ilgili sorun çıkar mı? Prosedür nedir? Pazartesi Sicil yazısını elimde olması için ne kadar zamanım var?
    Yardımcı oluırsanız sevinirim.

Sağolun,

Ticaret Sicil

Sayın El pln
    Limited şirket olduğunuz için imza yetkisi ve vazife taksimi kararı alın.
    1-İmza yetki kararı
    2-Yekili değişikliği varsa ikametgah ve nufüs cüzdanı fotokopisi
    3-Yetki değişikliği var ise İmza beyannamesi
    4-Dilekçe ile başvurun.

Ticaret sicil yazısını aldıktan sonra imza sirküsü çıkartın ve vekaletname işinizi halledin.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Ticaret Sicil

Dinçer bey teşekkürler,
    eski ortaklardan iki kişi idi imza yetkilisi şimdi tek kişi olmasının önemi var mıdır?
    Bir de imza beyannamesi gerekmediği konusunda eminmisiniz...
    süre kaybetmemem ve geri dönmemem lazım...

Ticaret Sicil

İmza yetkisini teke indirmeniz önemli değil.
    Yetkili değişikliği yoksa İmza beyannamesi gerekmez.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Ticaret Sicil

K O N Y A L I
    Karar Tarihi :
    Karar No :
    Toplantıya Katılanlar :
    Kararın Konusu :

KARARIN METNİ
    ŞİRKETLER ORTAK KURULU ŞİRKET MERKEZİNDE TOPLANARAK AŞAĞIDAKİ KARARLARI ALMIŞTIR.

1. ……….TARİH VE…….. NOLU …… KARAR İLE ŞİRKET MÜDÜRÜLÜĞÜ YETKİSİ VERİLMİŞ OLAN ………………………………..’IN ŞİRKET MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLERİNİN İPTALİNE,
    2. ŞİRKETİN İŞLERİ VE MUAMELELERİ ORTAKLAR KURULU TARAFINDAN SE.İLECEK BİR VEYA BİRKAÇ MÜDÜR TARAFINDAN YÖNETİLİR. …………. SÜRE İLE …………………………’IN ŞİRKET MÜDÜRÜ OLARAK SEÇİLMESİNE,
    3. ŞİRKETİ YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA RESMİ VE ÖZEL DAİRE, MÜESSESE, ŞAHIS VE ŞİRKETLER NEZDİNDE TEMSİLE, HER TÜRLÜ YAZIŞMALARI YAPMAYA, ŞİRKET NAMINA DOĞMUŞ VE DOĞACAK HER TÜRLÜ ALACAK VE İŞTİRAKLER MAL BEDELLERİNİN ŞİRKET LEHİNE TANZİMİ BONO POLİÇE VE ÇEK BEDELLERİNİN TAHSİLİNE, BAŞKALARINA CİRO ETMEYE DEVİR VE TEMLİKE, ŞİRKETİ BORÇ VE TAAHHÜT ALTINA SOKACAK MUKAVELE TAAHÜTNAME BONO VE POLİÇE ALIP VERMEYE, FESH ETMEYE, BAŞKALARINA YETKİLERİNİN BİR KISMINI DEVRETMEYE, VEKİL VE NASP TAYİNİNE AHZU KABZA, T.C. GÜMRÜKLERİNDE ŞİRKET NAMINA İTHAL VE İHRAÇ İŞLEMLERİNİ YAPMAYA RESMİ VE ÖZEL MÜESSESELERCE ÇIKARILCAK İHALELERE KATILMAYA, TEMİNAT YATIRMAYA GERİ ALMAYA, MUKAVELELERİ İMZAYA, PARA ÇEKMEYE, TEMİNAT VE KEFALET TAAHÜTNAMESİ İMZAYA, MENKUL VE GAYRİMENKUL ALMAYA SATMAYA, KİRLAMAYA, İŞLETMEYE VE BENZERİ TASARUFLARDA BULUNMAYA ŞİRKET ORTAKLARI VE MÜDÜRLERİ ……………. VE……………………’NIN AYRI AYRI İMZALARI VE TEK BAŞLARINA ŞİRKETİ EN GENİŞ MANADA SEVK VE İDARESİNE VE TEMSİL İLZAMINA, YETKİLİ KILINMASINA, OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLMİŞTİR.

ORTAK ORTAK

Yukarıda yazmış olduğum karar örneğini noterden tasdik ettiriniz. Kendiniz yada noterde yazabilir karar öreneğini kolay gelsin.

K O N Y A L I
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Ticaret Sicil

Merhaba arkadaşlar,

Evrakları Perpa Sicile teslime ettim. Ticaret Sicili, tescil yazısını 3 gün içinde alabilirsin dedi. (3.gün Pazartesi ve bizim için çok geç)Daha kısa zaman içinde alınabilmesi mümkün müdür? İTO ya gitsem yarın, ağlasam birşey değişir mi? Ne dersiniz? Ne yapayım? Şu an çok çözümsüzüm....
    Bir de evrakı takip edebileceğim web adresi var mıdır?

Hoşçakalın

Ticaret Sicil

Sayın El Pln,
    Ağlamanız hiçbir şey değiştirmez eğer perpa 3 gün sonra demiş ise
    o günden önce alamazsınız. Evrak çıkmamış ise teslim almanız pazartesiyi bile geçebilir çünkü evraklar Eminönü Ticaret Odasına gidiyor oradan perpaya geliyor. eğer birde evraklarınız kaybolmuşsa memur hatayı
    üzerine almayıp bir güzel tekrardan müracaat ediyorsunuz harçlarını da
    ödemek cabası neden böyle diyorsunuz derseniz bizim başımıza geldi.

www.ito.org.tr dan tescil işlemi takibi yapılabiliyor.

İyi Çalışmalar
    Taner Öztürk

Ticaret Sicil

Sayın Taner Bey,

İTO nun web sayfasında bakıyorum ama bulamıyorum. (Bilgi Hattı dışında) Hangi bölüm ya da başlık altında olduğunu söylemeniz mümkün mü?

Saygılar,

Ticaret Sicil

sayın el pın
    http://www.ito.org.tr/ITOPortal/SDMMain.aspx?tabid=514
    buradan takıp edebilirsin ekranda tescılını görmüş olman evragının perpada oldugu anlamına gelmiyor

saygılarımla
    taner ozturk

Ticaret Sicil

Sayın El Pln,

İmza yetkisi ile ilgili birşey hatırlatmak istiyorum. Eğer ana sözleşmede Şirketi Temsil yetkisi müşterek ise tadil yapma durumunuz söz konusu olabilir. Münferit ise problem yok. Bu hususa dikkat etmenizde fayda var diye düşünüyorum.

İyi Çalışmalar
    orun ne kadar basit gözüküyor ise, çözümü bir o kadar zordur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)