kamu işçi maaş

Konu: Kayyum Tayini

Kayyum Tayini

merhabalar...

ltd ortağı bir baba hisselerinin tamamını 18 yaşından küçük oğluna devretmek istemektedir. devir işleminin olabilmesi için ilk önce oğlu için aile mahkemelerinden kayyum tain edilmesi gerektiğini duydum. bu işlemlerle ilgli yardımlarınızı bekliyorum... kayyum taini için nasıl bi dilekçe sunabilirim... saygılarımla.. teşekürlerr

Türk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk_bey Guest

Ynt: Kayyum Tayini

Alıntı center_muhasebe Nickli Üyeden Alıntı
    merhabalar...

ltd ortağı bir baba hisselerinin tamamını 18 yaşından küçük oğluna devretmek istemektedir. devir işleminin olabilmesi için ilk önce oğlu için aile mahkemelerinden kayyum tain edilmesi gerektiğini duydum. bu işlemlerle ilgli yardımlarınızı bekliyorum... kayyum taini için nasıl bi dilekçe sunabilirim... saygılarımla.. teşekürlerr
    Şirketde aynı zamanda Anne veya baba ortak ise kayyum atanması gerekir. Burada baba hissesini devir edeceğinden daha sonraki işlemler için velayeti yeterli olacak ve kayyum atanmasına gerek olmayacaktır.

teşekür ederim Türk_bey...

notere sorduğumda noter kayyum taini yapılmadan olmayacağını belirtmişti... bu yüzden foruma taşımış oldum... çok teşekür ederim...

selamlar değerli üstatlarım;

herhangi bi kayyum taini yapılmadan anne babayla hisse devri için notere gittik. noter bey bu şekilde hisse devrinin olmayacağını belirtti ve devri yapmadı. mahkemeden karar alınması gerektiğini söyledir. ticaret siciline de sormuştum onlarda gerek olmadığını söylediler.

Türk_bey Guest

selamlar değerli üstatlarım;

herhangi bi kayyum taini yapılmadan anne babayla hisse devri için notere gittik. noter bey bu şekilde hisse devrinin olmayacağını belirtti ve devri yapmadı. mahkemeden karar alınması gerektiğini söyledir. ticaret siciline de sormuştum onlarda gerek olmadığını söylediler.
    Şirkette Annenin hissesi varmı?

şirkette annenin hissesi yok. sadece babanın var ve tüm hissesini oğluna devredecekti. saygılarımla

Türk_bey Guest

şirkette annenin hissesi yok. sadece babanın var ve tüm hissesini oğluna devredecekti. saygılarımla
    Reşit olmayan küçüklerin anne, baba veya bunlardan biriyle şirket ortağı olmaları durumunda Mahkeme?den Kayyum Atanması kararı gerekir. Burda durum farklı Baba hissesini devretmek sureti ile şirketle ilişiğini kesmekte ve söz konusu şirketin hissedarları içinde anne veya baba kalmayacaktır. Atladığımız başka bir husus yoksa kayyuma gerek yoktur diye düşünüyorum. Buna benzer bir hisse devri yaptık ve gerek noter gerekse Ticaret sicil memurluğunca kayyuma gerek duyulmadı. Konuyu bir başka noterle de görüşün isterseniz.

çok teşekür ederim Türk_bey.... atladığım herhangi bi durum yok. anlattığım gibi... başka bi notere gideceğiz artık... teşekür ederim. böyle bi durumda hisse devri yapmışsınız. hisse devri sırasında anne ve babanın çocuğun yanında olması yeterli mi ve belge olarak ne sunabilirim. nüfus kayıt örneği yeterli olur mu? velayet için. ticaret siciline ve notere sunulacak belgeler nelerdir? tekrar tekrar teşekür ederim.... saygılarımla...

Türk_bey Guest

çok teşekür ederim Türk_bey.... atladığım herhangi bi durum yok. anlattığım gibi... başka bi notere gideceğiz artık... teşekür ederim. böyle bi durumda hisse devri yapmışsınız. hisse devri sırasında anne ve babanın çocuğun yanında olması yeterli mi ve belge olarak ne sunabilirim. nüfus kayıt örneği yeterli olur mu? velayet için. ticaret siciline ve notere sunulacak belgeler nelerdir? tekrar tekrar teşekür ederim.... saygılarımla...
    Nüfus cüzdanları yeterli, ayrıca Noterden Muvafakatname-taahhütname. Yine olumsuz olursa kayyumla uğraşmak iztemezseniz artık hülle yaparsınız.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Küçüklerin velayetini anne ile baba müştereken kullanırlar.
    sağlam olsun diye bir noterden muvafakatname alınır.
    kayyuma gerek yoktur.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)