degerli meslektaşlarım yeni yılın saglık mutluluk ve başarı getirmsei dileğiyle

firmamız aldığı arsa üzerine inşaat yapmaktadır.inşaatımız idari ve işletme olarak birleşik inşaat yürütülmektedir. işletme bölümümüzün inşaatı bitmiş ssk ve vergi dairesindeki işlemleri bitirerek yapı kullanma ruhsatı aldık ve elektrik için başvurduk abonemiz yapıldı fakat firmaya taşınma işlemleri gerçekleşmediğinden abone türü şantiye gözükmeketedir.taşınmanın peyder peye devam edeceği için şantiye elektiriğinin sanayi elektriğine çevirmek için yeni yerinin adresi gözükecek şekilde sanayi sicil belgesi almamız gerekecek ve bunun içinde kapasite raporu istenilmekte burda magduriyetin en düşük maliyetle atlatılması için

1-inşaatı biten yerimizi merkez olarak karar alınıp şuanki üretim yerini şubeye dönüşmesi için karar alınıp tescil ilan yapılmasını

2-bu işlem gerçekleştikten sonra 5 veya 10 makina atıp kapasite raporu için başvurulması

3-yeni T.T.K göre şubeler için ticari sicillerdeki ayrı numara ve kapasite raporu verildiğinden taşınma sürecinde 2 kapasite raporu olmaktadır.

4.tamamen taşınma bittiğinden şubeye dönüşen yerin kapatılmasına merkez kapasite raporunun değiştirilmesine ilgide başvurulmasına

yukarıda özetlediğim olaylarla ilgili değişik fikir ve düzeltme yapılacak yerler konusunda yardım larınızı bekliyorum

saygılarımla