kamu işçi maaş

Konu: Genel Kurul Hk.!

Genel Kurul Hk.!

Merhablar ;

Şirketimiz 24.01.2006 tarihinde kurulmuş ve hiç bir genel kurul yapmamış.

Yönetim kurulu üyelerinden üçü istifa etmiş yerine üç kişi seçilmiş ve yönetim kurulu kararı alınmış genel kurulu kadar bu üyelerin geçiic olarak seçilmesine şeklinde fakat tescil edilmemiş.

Soru 1- Yönetim kurulu istifasının ve yeni atamanın tescil ilanı zorunlumudur.

Soru 2- Yönetim kurulunun görev süresi iki yıl diyor ana sözleşmede ve bu süre dolmuş durumda şimdi genel kurulu nasıl yapabilirm.

Bana gösterilen bir yol şu ;

Yönetim kurulu kararlarını noter den tasdik ettir birer nüshasını al kurululş gaztesiyle birlikte genel kurul için başvur
    Sonuçta yönetim kurulundan istifa eden kişinin yerine seçilen üye eski üyenin yetkileirni alır ve ilk genel kuurla kadar yetkili olur genel kurulu çağrı yapar yönetim kurulu istifa ve atamanın tescil edilmesi şart değildir .

Bu bilgiler ışığında bana acil yol gösterecek üstadlarımdan yardım bekliyorum kolay gelsin.

Ynt: acil genel kuurl hk. !

yardımcı olabilecek kimse yokmu ?

akin94k.t.m.l. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akin94k.t.m.l. Guest

Ynt: Genel Kurul Hk.!

Şu an için yapacağınız işlem genel kurulu toplamak yönetim kurulunu seçmek normal şartlarda yinetim kurulunun süresi dolunca genel kurul yapabilmek için ortaklar noterden taahütname tarzında bir şey alıyorlar ve bunlarla genel kurul yapabiliyorsunuz ama bildiğim ve hatırladığım kadarıyla ilk kuruluş tan bir yıl sonra yönetimin süresi biter ve genel kurul yapılması gerekir ilk kuruluştan sonraki genel kurulu yapmak için ortakların noterden herhangi bir evrak almasına gerek yok yönetim kurulu genel kurulu toplayabiliyor tabi bu sadece kuruluştan sonraki ilk genel kurul için geçerli (yönetim kurulunun süresi geçmiş olsa bile)
    Genel kurulu topladıktan sonra hem yönetim seçimi hemde 2006 yılını görüşebilirsiniz

Yönetim kurulu kararlarını noter den tasdik ettir birer nüshasını al kurululş gaztesiyle birlikte genel kurul için başvur
    Sonuçta yönetim kurulundan istifa eden kişinin yerine seçilen üye eski üyenin yetkileirni alır ve ilk genel kuurla kadar yetkili olur genel kurulu çağrı yapar yönetim kurulu istifa ve atamanın tescil edilmesi şart değildir .

Hocam peki bu doğrumudr ?

hocam peki bu doğrumudur ?

çünkü ortaklardan taahüt almak şirketi kapatıp tekrar açmaktan daha zor fazla ortaklı bir şirket ve bu metod yöneticiler tarafından tercih edilmiyor ? Ortaklar olmadan yönetim kurulu marifetiyle genel kurula çağırma konusunda yardımcı olabilirmisiniz ?

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Şirket 2006 yılında kurulduğuna göre Ticaret sicili 2007 yılında yapılması gereken genel kurul evraklarını da ister.
    Siz 2007 ve 2008 yılı genel kurullarını aynı günde arka arkaya yapacak şekilde hazırlık yapın.
    2008 Yılı genel kurulu gündem maddesine Yönetim Kurulu Üye seçimi maddesini koyun. Toplantı sonrası oluşan yönetim kurulu gerekli kararları alarak imza sirkülerini çıkarsın.
    Daha önce istifa etmiş, etmemiş, yeni seçilmiş yönetim kurulu üyeliklerini hiç dikkate almayın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)