kamu işçi maaş

Konu: Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Kasım.2007
  Mesajlar
  823

  Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

  Slm Kolay Gelsin
  Yeni firma kuracağız firmamız hertürlü inşaat,hafriyat nakliyat taahhüt işleri yapacak
  tüm bu hususları yani inşaat ile ilgili herşeyi kapsayacak bir sözleşme örneği gönderen olursa sevinirim şirket lt. olacak
  Teşekkürler


 2. #2
  Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Nisan.2007
  Mesajlar
  8.044

  Ynt: Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

  Geçenlerde aşağıdaki gibi bir tadil yaptık..İçinde işine yarayan cümleler olabilir.İncelemeni öneririm.Saygılar..


  AMAÇ VE KONU
  MADDE 3 Şirketin amaç ve konusu başlıca şunlardır.

  01-) Yurt içinde ve dışında her türlü resmi ve özel kurum ve kuruluşlara ait her nevi (okul,hastane,sağlık ocağı,lojman,yurt vb.)inşaatlar yapmak,yaptırmak plan ve projeler çizmek,her türlü otoban ve stabilize yol,baraj,su,telefon ve elektrik vb.için şebekeler çekmek,her türlü endeks okumaya,sayaç açma ve kapama işlerini yürütmek ve her türlü onarım,yapım,bakım ve altyapı hizmetleri yapmak,yaptırmak,aracı olmak,aracı kurum ve kuruluşlarla ortak olmak.Her türlü inşaat,sınai ve tesisat makine ve malzemelerinin ve parçalarının imali,alım-satım,ithal ve ihracatını yurt içi ve yurt dışı pazarlamasını yapmak.Her türlü temizlik ve hijyen ürünü,araç ve gereçlerinin alım satımını yapmak.Her türlü nakliye ham petrol ve petrol ürünleri su atık su treyleri taşımacılığı,deniz,hava,kara taşımacılığı ve toplu taşımacılık yapmak ve yaptırmak,bunlarla ilgili nakil araçları ve vasıtaları tır,kamyon,kamyonet,otobüs,minibüs,trenler,otomobi l,deniz otobüsü,karavan,dozer greyder ve kaldırma,yükleme,boşaltma yapan araçların kule vinçlerinin vb. vasıtaların ve bunlarla ilgili yedek parçaların imalatını,alım,satım,ithal,ihracat ve pazarlamasını ayrıca nakliye işlerini gerçekleştirmek,konusu ile ilgili her türlü taahhütlerde bulunmak.
  02-) Yurt içinde ve dışında turizm tesisleri kurmak,kurdurtmak,kiralamak ve kiraya vermek,ortak olmak,yurt içinde ve dışında seyahat acenteliklerini almak,vermek,bu acenteliklere iştirak etmek,turizmle ilgili toplu taşımacılık,rehberlik ve geziler düzenlemek ayrıca konusu ile ilgili her türlü taahhütlerde bulunmak.
  03-) Kamu ve özel kurum ve kuruluşlara ait her türlü elektrik,elektronik,bilgisayar vb. malzemelerin ve yedek parçalarının imalini,alımını,satımını,ithalini,ihracatını ve pazarlamasını yapmak,konusu ile ilgili tesisler kurmak,kurdurtmak,kurulu tesislere ortak olmak,her türlü patent,know,distribütörlük,bayilik almak ve bu hakları kiralamak,satmak,otoban ve köprülerin vb. paralı geçişlerin işletilmesini üstlenmek ve gerektiğinde her türlü taahhütte bulunmak.
  04-) Her türlü canlı hayvan üretimi,bilumum hayvan ürünleri hayvansal gıdaların üretimi,yaş ve kuru konservesini üretmek,bunlarla ilgili tesisler kurmak,kurulu olanları satın almak,ithalini ve ihracını ve pazarlamasını yapmak,konusu ile ilgili ihalelere girmek ve taahhütte bulunmak.
  05-) İştigal konuları ile ilgili mühendislik,müşavirlik,proje organizasyon işleri yapmak.Gümrükleme ve gümrük komisyonculuğu hariç,komisyonculuk yapmak.
  06-) Kamu ve özel kurum ve kuruluşlara ait her türlü temizlik işleri,tahmil-tahliye işleri,hijyenik ve endüstriyel temizlik,dekorasyon işleri,yalıtım malzemeleri,taş ve kum ocakları,gıda,yemekhane çay ocağı,kafeterya mutfak,lokal işletmeciliği aşçılık,garsoniyer hizmetleri,alakart yemek işi taahhütlerinde bulunmak,ve yemekhane fabrikaları kurup yemek dağıtmak,her türlü peyzaj işleri,bahçe,park,orman,ağaç bakım ve dikimi,fide yetiştirme ve seracılık,haşere ile mücadele ve ilaçlama, vb. işlerinin yapılması,konusu ile ilgili her türlü alımlarda bulunulması ve bunların işletilmesi için taahhütlerde bulunmak.Deniz,göl,gölet kaynak,pınar,akarsular,yer altı ve yer üstü doğal kaynakların aranması,açılması,işletme müsaadesi alınarak bunlarla ilgili tesislerin kurulması,işletilmesi,kiraya verilmesi,bu belirtilen kaynaklardan bilumum ürünleri üretmek,kaynak ve maden sularını şişelemek,bayilikler almak,vermek pazarlamak,ihracatını yapmak.
  07-) Kamu ve özel kurum ve kuruluşlara ait her türlü su,doğalgaz,ham petrol sondaj kulelerinin sondaj işlerinin yapılması,sondaj kulelerinin işletilmesi,bakım ve onarım işleri,kuyu ve takibi,kent motorları,Mercedes motorları,sondaj makineleri motorlarının bakım ve onarımları,kuyu tamamlama,workower,inşaat iş makinelerinin bakım ve onarım gurubunun ve diğer ünitelerin makine motorlarının periyodik bakım ve onarım işlerinin yapılması,kuyu tamamlama ve workower işlerinde kuyu tamamlama operasyonu,asit operasyonu,rod pul vb. işleri yapmak her türlü atık su,petrol boru hatları çekilmesi,her türlü kimyevi madde,petrol,su tanklarının yapımı,dalgıç,yer altı ve yer üstü pompalarının kurulması ve işletilmesi,General motorlarının bakım,onarım ve monte edilmesi,işletilmesi,enerji nakil hatları,alçak,orta ve yüksek gerilim hatlarının çekilmesi,bakım onarım işlerini yapmak ve konusu ile ilgili her türlü taahhütte bulunmak.
  08-) Kamu ve özel kurum ve kuruluşlara ait hastane,okul.camii,yurt pansiyonu,vb.yerlere ait her türlü medikal,eğitim,öğretim,barınma amaçlı her nevi araç gereç,makine temin etmek ayrıca gemi söküm tezgahları kurmak,kalorifer ve kazan dairesi tesisatlarını hazırlamak,malzemelerini temin etmek,montajını yapmak ithalat,ihracat pazarlamasını ve konusu ile ilgili gerekli her türlü taahhütlerde bulunmak.
  09-) Şirket amaçlarına uygun olarak arsalar ve araziler iktisap etmek,bu arsa ve arazilerin imarını,parselasyonunu yaptırmak,bu arsa ve araziler üzerinde konutlar,iş yerleri inşa etmek ve satmak,her türlü harita,kadastro,plan,proje çizimi, hazırlanması ve yapılması,ayrıca gerekirse taahhütte bulunmak.
  10-) Şehir içi ve şehir dışı karayolları güzergahında akaryakıt servis istasyonları kurmak ve işletmek,yine bu yollar üzerinde konaklama,dinlenme ve eğlence tesisleri,yıkama,yağlama,bakım ve onarım tesisleri kurmak ve işletmek akaryakıt ve madeni yağlar konusunda toptan ve perakende ticaretini yapmak ve bu konuda her türlü taahhütlere girmek.
  11-) Her nevi madenlerin demir,çimento,taş kırma,kum ve kireç ocakları vb. cevherleri işletmek,işlenmiş mamulleri almak, satmak,altın,gümüş,vb. ziynet eşyalarının,kıymetli taşların,mücevherlerin ve kuyumculuk malzemelerinin işlenme,alım satım,imalat ve ihracat faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi.Şirket bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için aşağıdaki konularda faaliyetlerde bulunabilir.
  12-) Şirketin amacı ile ilgili olarak ihracat,ithalat,imalat fason,dahili ticaret taahhütlük iç ve dış uluslar arası mümessillik,bayilik,distribütörlük mümessillik,pazarlamacılık,toptancılık işleri yapmak.Şirketin faaliyet konularına giren sınai,ticaret,yatırım ve faaliyetlerde bulunmak.
  13-) Şirketin işleri için iç ve dış piyasalarda uzun,orta,kısa vadeli krediler,turizm kredileri,banka kredileri,akreditif ve benzeri kredilerden yararlanabilir,bu kredileri temin etmek için taahhütnameler,kredi mukaveleleri imzalayabilir,teminat verebilir,ipotek tesis edebilir.Şirket sözleşmesinde bulunan veya eklenecek olan tüm konularda devlet tarafından verilmiş ve verilecek olan her türlü teşvik ve diğer indirimlerden istifade edebilir.
  14-) Şirketin amacına ulaşabilmesi için makine ve tesisler ile gayrimenkuller iktisap etmek,devir ve kiraya vermek almak,gayrimenkuller üzerinden her türlü tasarrufta bulunmak,tapu ve kadastro nezdinde ifraz ve parselasyonla ilgili her nevi muamele ve tasarrufları gerçekleştirmek.Ayrıca faaliyet konuları ile ilgili olarak bilumum ruhsatnamelerin ve müsaadelerin alınması,işletilmesi her türlü marka,patent ve ihtira haklarının ve beratlarının lisans ve imtiyazlarını ve anlaşmalarını yapmak.
  15-) Şirket konusu ile ilgili faaliyetlerde bulunabilmek için gerekli makine ve taşıt araçlarının alımı,satımı,ithal ve ihraç edilmesi,bu amaçla sınai ve ticari tesisler tamamen veya kısmen satın almak ve kurulmuş olanlara ortak olmak,nakliyecilik hizmetleri ve bu amaçlarla kara,deniz,hava yoluyla nakliyatçılık yapmak.Turizm endüstrisini ilgilendiren bilumum tasarruf ve faaliyetlerde bulunmak.

  Yukarıda yazılı konulardan başka ileride limited şirket için faydalı ve lüzumlu görülecek başka işlere girişilmek istendiği takdirde ortaklar kurulunun alacağı bu yoldaki kararı aldıktan sonra limited şirket bu işleri de yapabilecektir. Ana sözleşme değişikliği niteliğinde olan bu kararın uygulanabilmesi için Sanayi Ve Ticaret Bakanlığı?ndan izin alacaktır.
  Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Kasım.2007
  Mesajlar
  823

  Ynt: Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

  İnşaat ile ilgili herşeyi toplayan bir konu gerekli özellikle altyapı,hafriyat,kum,mıcır ve diğer tüm inşaat işleri ile ilgili
  Teşekkürler

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Ocak.2007
  Mesajlar
  545

  Ynt: Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

  istanbul ticaret odasının mıydı, eskişehir ticaret odasının mı birinin sitesinde örnekler mevcut, işinize yarayabilir.
  ....Çok fazla duvar, çok az köprü yapıyoruz....Newton..<br /><br /><br /><br />[img]http://[center]&nbsp;&nbsp; http://img340.imageshack.us/img340/1426/bayrak7ed1kb6.gif[/center][/img]

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Kasım.2007
  Mesajlar
  403

  Ynt: Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

  a- Her türlü inşaat yapımı , mesken.toplu konut, yol, köprü, baraj, liman, sondaj kuyusu, fabrika, atölye, depo, spor tesisleri, kanalizasyonlar, arıtma tesisleri, içme suyu boru ve depolarının inşaatı, kamuya ait binaların inşaatı, her türlü gayrimenkulun yapımı ,alımı,satımı, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, taşeronluk hizmetleri,

  b- b- Her türlü inşaat malzemelerini imalatı, tuğla kiremit, kum, çimento, mıcır, inşaat demiri, fayans , karo, kalebodur , parke , mermer, sıhhi tesisat malzemeleri, kapı ve pencere doğramaları, hazır sıva, iç ve dış sıva, badana , tecrit ve izolasyon malzemeleri, boya, armatürler, asma tavan ,açılır kapanır çatı pencere ve kapı sistemleri ve benzeri her türlü inşaat malzemeleri imalatı ve satışı,

  c- c- Her türlü dekorasyon tanzim ve yapımı, dekorasyon malzemelerinin imalatı ve mimari tasarımı, taahhüt, peyzaj mimarisi, iç ve dış mimarlık , çevre tasarımı ve düzenlenmesi,

  d- d- Her türlü endüstriyel inşaat malzemeleri alım satım ve üretimi,

  e- e- Her türlü PVC , alüminyum , demir ve metal doğrama imal ve alım satımı,

  f- f- Her türlü hurda sıhhi tesisat ve inşaat malzemeleri alım satımı,

  g- g- Konusu ile ilgili olarak her türlü gayri menkul ,arsa ,arazi, personel lojmanı, büro , eğitim ve dinlenme tesisleri, iş makinaları satın alır satar , kiralar, kiraya verir, rehin ,ipotek, devir ,temlik, kat irtifakı, kat mülkiyeti ve benzeri tapu işlemlerini yapmak ve ticari işletme rehini akdetmek , bu işlemleri şirket lehinde veya aleyhinde mülkiyeti üçüncü kişilere ait gayri menkuller üzerinde de yapabilmek , aracılık yapmamak şartı ile ayni hakları tesis ve tescil ettirmek, devletin sağladığı teşvik ve yatırım kolaylıklarından faydalanmak,

  h- h- Şirket işleri için gereli taşıtları iktisap etmek , devretmek ve bunların üzerinde ayni ve şahsi tasarrufta bulunmak.

  i- i- Şirketin amacına ulaşabilmesi için yurt içinden , yurt dışından her türlü krediler, emval kefalet kredileri, senet üzerine avans kredilerinin alınması , aracılık yapmak kaydı ile kullanılması;

  j- j- Şirketin konusu ile ilgili her türlü gayri menkulleri , menkul mallar , şirket konusu ile ilgili motorlu kara nakil vasıtaları ile makine ve tesislerin alınması, satılması, kiraya verilmesi, kiraya alınması, gayri menkuller üzerinde aracılık yapmamak kaydı ile her türlü ayni ve şahsi hakların tesis ve tecili, tasarruflarında bulunulması;

  k- k- Şirketin lüzumlu borç ve alacaklarını , kefalet ve teminatları ile alacağı kredilerin teminatının temin için şirketin lehinde veya aleyhinde olmak üzere borç ipotekleri , alacak ipotekleri, teminat ipotekleri, kefalet ipotekleri alınması, verilmesi, her türlü teminat ve kefaletlerin verilmesi , alınması , ticari işletme rehini akdedilmesi;

  l- l- Şirketin konusu ile ilgili her türlü markaların , ihtira hakları ve beratlarının , ruhsatnamelerin , ustalık haklarının , ticaret unvanlarının , brövelerin alınması , satılması, kiraya alınması, kiraya verilmesi,

  m- m- Gerek 6224 sayılı yabancı sermayeyi teşvik kanunu gerekse sonradan çıkarılan kanun hükmünde kararname, yönetmelik hükümlerine göre şirketin faaliyet konularına giren işleri yapan gerçek ve tüzel kişiler ile şirket teşkili ortak girişimlerde bulunulması mevcut ticari işletmelere iştirak edilmesi,  Tam bağımsızlık, ancak mali bağımsızlık ile mümkündür. Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca, o devletin bütün hayat ışıklarında bağımsızlık felç olur.&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; M.KEMAL ATATÜRK

 6. #6
  Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
  Üyelik tarihi
  Nisan.2007
  Mesajlar
  8.044

  Ynt: Yeni Firma Ana Sözleşme Örneği

  Arkadaşlar yeni konu açmadan aynı konuya devam etmeyi uygun gördüm.Konu kirliliğine sebebiyet vermeyelim.
  Spor salonu işletmeciliği ve spor danışmanlığı konusunda ana sözleşme iştigal konuları arıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar.
  Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Yeni Türk Ticaret Kanununa Göre Anonim Şirket Ana sözleşme Örneği
  Konu Sahibi Kooperatif Forum Türk Ticaret Kanunu
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 09.Ağustos.2012, 15:38
 2. Yeni Ttk'da tek kişilik A.ş Ana Sözleşme Örneği
  Konu Sahibi ferhat Forum Ticaret Mevzuatı Makaleleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Temmuz.2012, 20:51
 3. TAŞINDI: Yeni Ttk'da tek kişilik şirket ana sözleşme örneği
  Konu Sahibi ferhat Forum Türk Ticaret Kanunu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Temmuz.2012, 20:45
 4. Yeni Ttk'da tek kişilik Ltd. şirket ana sözleşme örneği
  Konu Sahibi ferhat Forum Ticaret Mevzuatı Makaleleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 22.Temmuz.2012, 20:41
 5. Yeni Türk Ticaret Kanununa göre Limited Şirket Ana sözleşme örneği
  Konu Sahibi Kooperatif Forum Türk Ticaret Kanunu
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 06.Temmuz.2012, 09:35

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36