kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
 • 1 Post By reklilker

Konu: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Mart.2009
  Mesajlar
  7

  Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  Konu Özetlemek Gerekirse

  Merkezi Tuzlada Olan şirketimiz Yalovaya Şube Açtı. Tarih 29/08/2008 de Yalova Ticaret Odasına Şube Açılışı Tescil Edildi. Ama Ne Merkez Vergi Dairesine Nede Şubenin Vergi Dairesine Bildirimde bulununmadı Yani atlandı. Benim şimdi Ne yapmam gerekiyor. ceza vermiyim. İkisinide Gitmem gerekiyor mu Ne evraklar lazım. Çok Acil.


 2. #2
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  653

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  Noter tasdikli kararı ve şube kira kontratı, işe başlama formu,ticaret sicilinden alınan tescil belgesi dilekçe ekinde merkezin bağlı olduğu ilgili vergi dairesine ve şubenin adresinin bağlı olduğu vergi dairesine tescil tarihinden itibaren 1 aylık süre içinde bildirimde bulunmanız gerekiyor.Vergi dairesinden yoklamaya gelinir ve merkezin tutulan yoklama fişi ile şubenin vergi levhası tasdiklenir.
  eger bir aylık süre atlandı ise ceza gelir .
  İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  296

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  işlemler merkezden yürütülecek, ödemeler (kira, ücret vs) merkezden yapılacak diyerek mükellefiyetsiz tescil yaptırırsanız hem şubeden ayrıca beyanname vs. vermeniz gerekmez, hem de cezaya takılmayabilir (bir ihtimal), bu durumda işe başlama bırakma formu da gerekmez, dilekçe, kira kontratı, karar ile durumu posta yolu ile de bildirebilirsiniz. dilekçede şubenin işe başlama tarihini de özellikle belirtmeyin, şubemiz açılmıştır demeniz yeterli.

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Mart.2009
  Mesajlar
  7

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  arkadaşlar tam anlamadım şimdi şube vergi dairesine mi yoksa merkez vergi dairesine mi gideceğiz. şube ile görüştüm buraya bildereceksiniz deiler sizce ne yapmalıyım.

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Mayıs.2005
  Mesajlar
  653

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  şubeyi açtıgınız ildeki vergi dairesine bildirim yapacaksınız aynı zamanda şirketiniz merkezinin bulunduğu vergi dairesine de bilgi vereceksiniz .
  İnanıyorsanız Mutlaka Üstünsünüzdür....

 6. #6
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  296

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  evet AyAşAr'ın dediği gibi, önce şubeye başvuru yapıp sonra merkeze bilgi vermeniz daha uygun olur ama aynı anda bilgi vermenizde de bir mahzur yok, özellikle merkeze bilgi vermede 1 ayı geçirdiğimiz halde ceza yemediğimiz durumlar oldu.

 7. #7
  Üyelik tarihi
  Mart.2006
  Mesajlar
  39

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  Şubeyi yeni açtık ya da açıyoruz diyemez. Tescil edilmiş bir tarih var. Eğer tescil ettirmemiş olsaydınız, yeni bir kira kontratı ile sanki yeni açmış gibi bildirebilirdiniz. Ayrıca merkez işyerinizin bağlı olduğu vergi dairesine bildirim yapacaksınız, şubenin bağlı olduğu vergi dairesine sadece bilgi verilecek. Yoklama tutulması için sanırım memur atayacaklar, merkez vergi dairesi esas alınmalı.!!!
  enus11 bunu beğendi.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Şubat.2009
  Mesajlar
  296

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  sadece merkeze bildirmek de yeterli olabilir ama bu durumda merkez şubenin bulunduğu yerdeki vergi dairesine durumu bildiriyor, şubenin bulunduğu yerdeki vergi dairesi de kendisine merkezden bilgi geldikten sonra yoklamaya gidiyor fakat bu süreç yavaş işleyebiliyor, ve bu durumda 1ay geçince siz suçlu oluyorsunuz, daha önce başıma geldi, merkeze bilgi verdik, defalarca da hatırlattık şubeye yoklama gelmedi diye, 1ayın sonuncu günü merkezdeki vergi dairesindeki memurun çekmecesinden çıktı bizim dilekçe, şubeye 1 ay olmuş hala göndermemişler ve biz ceza yedik > hiç suçumuz yokken, ve cezayı ödedik haksız yere.

  onun için işi merkezin insafına bırakmayın, ben artık önce şubeye bilgi veriyorum hemen yoklamaya geliyorlar, merkeze de şube açtık, yoklama tutuldu diye bilgi veriyorum (bilgi amaçlı yazı başlığı altında) hiç sorun olmuyor, bu şekilde çok işlem yaptım. Merkez bu durumda sadece şube vergi dairesini arayarak yoklamayı teyit ediyor.

 9. #9
  Üyelik tarihi
  Aralık.2009
  Mesajlar
  1

  Ynt: Şubenin Vergi Dairesine Bildirimi

  merkezi istanbul, bursada satış şubesi açmak için merkez vergi dairesine dilekçe ile müracat ediliyor. kira kontratı ve ortaklar kurul kararı ekleniyor. istanbul vd. bursaya fax çekiyor 2 gün içinde. ayrıca bursa vergi dairesine kira kontratı ve ortaklar kararı ile gidiliyor. burada püf nokta var. bursa vergi dairesi benden bursa ticaret sicil memurluğundan onaylı suret istiyor. ayrıca şubeye müdür atamak gerekiyor, müdürün imza sirküleri ikametgahı ve kimlik fotokopisi gerekiyor. ticaret sicildede yaklaşık 2.000 tl masraf gidebiliyor. bu külfetten kurtulmanın yöntemini şimdi yazıyorum. bursadaki vergi dairesine kira ödemlerini ve maaş ödemelerine ait stopaj ödemelerini merkezden muhtasar ile yatıracağım diye dilekçe verdiğiniz zaman mükellefiyetsiz kayıt yapılıyor ve sizden sadece kira kontratı ve ortaklar kurul kararı ile kayıt yapabiliyor. ticaret sicilden onaya gerek kalmıyor. herkese selamlar. muratvar@hotmail.com

 10. #10
  Üyelik tarihi
  Kasım.2005
  Mesajlar
  450
  İto şube açılıştan sonra odadan tescil belgesinden başka evrak alınacak mı
  Tescil belgesi ile imza sirküsü alınıp vergi dairesine internetden işe başlamamı verilecek
  İto tescil tarihi mi işe başlama olacak vergi dairesinde başka işlem yapılacak mı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. SGK Numarasının Vergi Dairesine Bildirimi Önemli Ek 8 !!!!
  Konu Sahibi Muhasebeci4141 Forum SGK Mevzuatı
  Cevap: 3
  Son Mesaj : 04.Ekim.2018, 19:50
 2. Vergi Dairesine Mükellef Bildirimi
  Konu Sahibi sitkicelebi Forum SMMM Mevzuatı ve Sorunları
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 15.Mayıs.2012, 11:13
 3. İnşaatın Vergi Dairesine Bildirimi
  Konu Sahibi hamdilevent Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 26.Mayıs.2009, 12:30
 4. Vergi Dairesine İşçi Bildirimi
  Konu Sahibi flash-aa Forum Vergi Usul Kanunu
  Cevap: 5
  Son Mesaj : 22.Mayıs.2008, 21:25
 5. Şube Açılışının, Şubenin Bulunduğu Vergi Dairesine Bildirimi
  Konu Sahibi NİSAN Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
  Cevap: 8
  Son Mesaj : 05.Ocak.2007, 13:33

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36