kamu işçi maaş

Konu: Ana Sözleşme Örnekleri ( Acil )

 1. #1
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2005
  Mesajlar
  57

  Ana Sözleşme Örnekleri ( Acil )

  Değerli Forumdaşlar,

  1- Temizlik Hizmetleri
  2- Güzellik Salonu

  yukarıdaki konular ile ilgili ana sözleşme örneklerine acil ihtiyacım vardır,
  örneği elinde olan arkadaşların yayınlamalarını rica ederim.

  ayrıca sözkonusu her iki şirket içinde kuruluşları sırasında,
  Belediyeden il sağlık Müdürlüğünden vb. yerlerden özel izin almak gerekirmi_?
  normal şirket kuruluşundan ek olarak başka bir işlem yapacakmıyız_?

  e-posta ; atif_kizilkan@turmob.org.tr
  faks ; 312- 480 07 07

  aygılarımla
  <br />Atıf KIZILKAN

 2. #2
  Üyelik tarihi
  Haziran.2005
  Mesajlar
  577

  Ana Sözleşme Örnekleri ( Acil )

  TEMİZLİK HİZMETLERİ
  a. Yurt içinde ve yurt dışındaki tüm özel ve resmi kuruluşların, belediyelerin, toplu konut ve sitelerin, sanayi ve tarım fabrikalarının, plaza ve iş merkezlerinin iç mekan ve dış çevre temizliği ile cadde, sokak temizliği ve çöp toplama hizmetlerini yapmak, çöp imha ve arıtma-ayıklama tesisleri kurmak.

  b. Her türlü temizlik madde ve malzemeleri ile temizlik makinelerini almak, satmak.

  c. Her türlü ev, işhanı, bina, iş merkezi, otel, toplu konut, resmi ve özel hastanelerin, her türlü açık alanların, haşere, sürüngen ve kemirgen kontrolünü ve ilaçlamasını yapmak. Haşere ilaçlamasında kullanılan ilaçların, makine ve ekipmanların alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

  KUAFÖR, GÜZELLİK SALONLARI VE KOZMETİK
  a. Erkek ve kadın berberi, güzellik salonları açmak.

  b. Her nevi saç ve suni olarak yapılmış perukların alımı, satımı, ithalatı, ihracatı, bakımı, onarımını yapmak.

  c. Saç ekimi ve saç ekimi ile ilgili ürünlerin satışını yapmak.

  d. Kuaförlük yapmak; cilt bakımı, saç bakımı, manikür, pedikür, ağda, solaryum, makyaj işleri yapmak.

  e. Lazer epilasyon, iğneli epilasyon, varis tedavisi, kolojen tedavisi, selüleit tedavisi, botoks, mezzoterapi gibi her türlü estetik sağlık hizmetleri yapmak.

  f. Şirket kozmetik, güzellik müstahzaratı, vücut ve cilt bakım ürünleri, kolonya, parfüm, şampuan ve benzerlerinin ithalat, ihracat, alım satımı ve pazarlamasını yapmak.

  g. Bayanlara ve baylara yönelik olmak üzere jimnastik, masaj ve sauna salonları açabilir, işletebilir.

  Fazla Kapsamlı değil ama umarım işine yarar.Kendin biraz ekleme yaparak kapsamı geniş tutabilirsin.
  İnsanlar Kırmızı Güllerin Peşinden Koşarken Ayaklarının Altında Ezilen Papatyaların Farkında Olmaz Çoğu Zaman.

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2005
  Mesajlar
  57

  Ana Sözleşme Örnekleri ( Acil )

  Sayın Özbek ve Sayın P.Erol cevaplarınız için çok teşekkür ederim,
  faydalı olacaktır.
  aygılarımla
  <br />Atıf KIZILKAN

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Ağustos.2005
  Mesajlar
  54

  Ana Sözleşme Örnekleri ( Acil )

  TEMİZLİK

  Özel resmi ve yarı resmi kuruluşların, evlerin her türlü temizliğini, bakımını ve ilaçlama işlerini yapmak, halı yıkama, çamaşır yıkama hizmetleri vermek, her türlü temizlik malzemelerinin, makinelerinin imalatı, montajı, tamir ve bakımını yapmak, alım ve satımını yapmak, ithal ve ihracatını yapmak. İlaçlama makineleri, elektrik süpürgesi, halı yıkama makinesi, robot temizlik makineleri, temizlik el aletleri vb. makinelerin imalatı, alım ve satımı ile ithalatını ve ihracatı yapmak. Taahhütlerinde bulunmak, ihalelerine, artırma ve eksiltmelerine katılmak.

  REFAKAT HİZMETLERİ

  Her türlü özel, kamu kurum ve kuruluşlarının her türlü refakat hizmetlerini vermek. İhalelerine katılmak, taahhütlerinde bulunmak.

  ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİ

  Özel güvenlik hizmetleri vermek. (çalıştırılan kişilere her ne suretle olursa olsun tabanca, job kelepçe vs. taşıtmamak kaydı ile) giydikleri ve giydirdikleri tanıtıcı özel kıyafetlere karışılmaksızın genel ve özel kolluk görev sahasına girmeksizin bulundukları yer ve çevresinde koruma ve kollama hizmetleri vermek.

  İNŞAAT

  Yurt içi ve yurt dışında her türlü inşaat ve taahhüt işleri yapmak, ihale, artırma ve eksiltmelere katılmak, özel inşaatlar yapmak. Her türlü inşaat malzeme ve makinelerinin alımını satımını, imalatını, ithalatını ve ihracatını yapmak.

  ELEKTRONİK

  Her türlü elektrikli elektronik ve mekanik dayanıklı ve dayanıksız tüketim malzemeleri, her türlü tıbbi cihazlar, medikal ve cerrahi makine ve aletlerin imali, alımı satımı, ithali, ihracı ve her türlü taahhüdü. Her türlü bilgisayar, yazıcı çizici ve yan üniteleri, faks, fotokopi makineleri, elektronik hesap makineleri, daktilolar, yazar kasalar, kesintisiz güç kaynaklarının imalatı alımı, satımı, tamir ve bakımını, ithalatı ve ihracatını yapmak. Her türlü bilgisayar programları üretmek, almak satmak ithal ve ihraç etmek. Taahhütlerinde bulunmak, ihalelerine, artırma ve eksiltmelerine katılmak.

  TEKSTİL/KONFEKSİYON

  Her türlü tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin imali, alımı, satımı, ithali ve ihracatını yapmak. Turistik hediyelik eşya, beyaz eşya, halıcılık, kilim mobilya ve mefruşat, tekstil ürünleri mağazaları açmak imal etmek almak satmak ithalat ve ihracatını yapmak işletmek pazarlamak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  NAKLİYE

  Her türlü kara, hava ve deniz yolları ile yurt içi ve yurt dışı yolcu ve yük taşımacılığı yapmak. Özel oto parklar yapmak, işletmek kiralamak, kiraya vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  PETROL ÜRÜNLERİ

  Her türlü petrol ve petro kimya ürünleriyle her türlü akaryakıt ve madeni yağlar gibi kimyevi ürünlerin imalatı, alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  GAYRİMENKUL/OTO

  Her türlü gayrimenkul, her türlü oto, alım satımı ile komisyonculuğu yapmak.

  RENT A CAR (OTO KİRALAMA)

  Türkiye genelinde her türlü araçla (binek, jeep vb.) oto kiralama hizmetleri vermek. Yabancı Oto kiralama şirketlerinin mümessilliğini almak, konusu ile ilgili olarak yurt dışından her türlü araç ithalatı yapmak.

  KIRTASİYE

  Her türlü kırtasiye malzemeleri kitap, oyuncak, kaset, büjiteri ve parfümeri malzemelerinin alımı satımı ithali ve ihracatını yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  ÖZEL KURSLAR

  Özel bilgisayar, daktilo kursları ve özel dershaneler açmak işletmek kiralamak kiraya vermek.

  TURİZM

  Turizm işletmeciliği yapmak her sınıf cins ve katagoride ki otel motel pansiyon kamping karavan gibi turistik yatırımlarda bulunmak. İşletmek ve kiralamak, kiraya vermek. Kafeteryalar, çay ocakları, marketler, alışveriş merkezleri açmak işletmek, kiralamak ve kiraya vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  SİGORTA ACENTELİĞİ

  Yangın, hırsız, gaz alarmı cihazları oto alarm cihazları ve sistemlerinin alım satımı imalat ve montajı ithalat ve ihracatını yapmak, mümessillik ve bayiliğini almak, vermek. Sigorta acenteliği yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  GIDA

  Her türlü gıda ve temizlik ürünlerinin, ve malzemelerinin imalatı, alım ve satımı ile ithal ve ihracatını yapmak. Toptan veya perakende satış mağazalarını açmak işletmek kiralamak, kiraya vermek.

  GIDA/TARIM/HAYVANCILIK

  Her türlü gıda, tarım, canlı ve cansız hayvancılık, yaş sebze ve meyveler ile temizlik maddelerinin alımı satımı üretimi ithal ve ihracatını yapmak. Gıda ve temizlik marketleri açmak, su ürünleri, tarım ürünleri, hayvansal ürünlerin üretimi, alımı, satımı ithal ve ihracatını yapmak, Mandıralar, kümesler, üretim çiftlikleri açmak, işletmek, entegre tesisleri kurmak, kesim haneler kurmak. Kurutulmuş, dondurulmuş her türlü gıda, tarım ve hayvancılık ürünlerinin üretimi, alımı, satımı ithal ve ihracını yapmak. Büyük ve küçük baş hayvanlardan elde edilen deri ve köselelerle deri eşya, ayakkabı, çanta bavul, saraciye eşyası ve bunlardan mamül turistik eşyalar, kürk vb ürünlerinin üretimini, alım satımını, ithal ve ihracatını yapmak. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  REKLAM AJANSLIĞI

  Gazete mecmua ve dergilere ilan ve reklam vermek için reklam ajansı kurmak. Dergi, kitap gazete, broşür vb. her türlü basım hizmetlerinde bulunmak. Eşantiyon, takvim, hediyelik eşya , tanıtım hizmetleri vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  TIBBI MALZEME

  Her türlü tıbbi, medikal, ortopedi malzemesi, röntgen aletleri ve parçaları, elektrikli elektronik, mekanik her türlü tıbbi malzemelerin, cihazların, üretimi, alım ve satımı ile ithalatı ve ihracatını yapmak. Tıbbi konularla ilgili kitap, dergi, vb. yayınların ithalatı, ihracatı alım ve satımını yapmak. Her türlü tıbbi alet ve malzemelerin bakım onarım hizmetlerini vermek. Konusuyla ilgili her türlü ihalelere katılmak, artırma ve eksiltmelere katılmak.

  ÇİÇEKÇİLİK/PEYZAJ

  Her türlü çiçek ve çiçekçilik ürünlerinin, bitkilerinin, toprağının üretimi alımı satımı ithal ve ihracatını yapmak. Bahçe ve çevre düzenlemesi yapmak ve bununla ilgili alet ve araçların üretimini yapmak. Alım ve satımı ile ithal ve ihracatını yapmak.

  DEKORASYON

  Her türlü dekorasyon hizmetleri vermek. Resmi ve özel kuruluşların evlerin dekorasyonunu yapmak. Her türlü dekorasyon malzemelerinin üretimini alım ve satımını yapmak. İthal ve ihracatını yapmak.

  YANGIN VE GÜVENLİK MALZEMELERİ

  Her türlü yangın söndürme malzemeleri, maskeleri, kaçış maskeleri ve gaz maskeleri, yangına dayanıklı kıyafet ve aksesuarlar, yangın araç ve gereçleri, her türlü güvenlik malzemeleri, kalkanlar, araç ve gereçler, imalatı alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak.

  MATBAACILIK

  Her türlü matbaacılık hizmetleri vermek. Gazete, kitap dergi ajanda, takvim, eşantiyon basımı vb. hizmetleri vermek. Matbaa malzemeleri ve makinelerini almak satmak, ithal ve ihraç etmek.

  MADENCİLİK

  Her türlü maden ve diğer endüstriyel hammaddeler konusunda etüt plan, proje arama, üretim, işletme, sondaj ile alım ve satım yapar. İthal ve ihracat yapar. Gerekli gördüğünde bu faaliyetlerini yerine getirmek için makine araç, taşıt araçları ile teçhizatları iç ve dış piyasadan satın alır. Satar, kiralar, kiraya verir veya imal eder. Maden kanunu çerçevesinde ruhsatlar alır. Maden ocaklarını bilfiil işletir. İşlettirir, devralır ve devreder. Kiralar ve kiraya verir. Ürettiği yada satın aldığı mermer, granit vesaire yapıtaşlarını vb. Madenleri işler. Üretimini yapar. Alım ve satımı ile ithalat ve ihracatını yapar.

  SOĞUTMA CİHAZLARI

  Sanayi tipi ve ev tipi her türlü soğutma cihazları, buzdolapları imalatı, alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak. Tamir hizmetleri vermek.

  MOBİLYA

  Her türlü mobilya, mutfak dolapları imalatı ile her türlü ağaç ürünlerinin ve yan sanayinin imalatı, alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak. Mağazalar açmak. Kiralamak, kiraya vermek. Her türlü makine ve teçhizatlarının imalatı, ithalatı, alım ve satımını yapmak.

  OTOMOTİV

  Her türlü otomobil, motosiklet vb. Otomotiv ürünlerinin ve yan ürünlerinin yedek parçalarının, imalatı, alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak. Tamir bakım ve onarımını yapmak.

  LPG

  Benzin istasyonları, gaz istasyonları açmak işletmek kiralamak ve kiraya vermek. Her türlü kimyasalların üretimi alımı satımı ithalatı ve ihracatını yapmak.

  KREŞ VE ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

  Her türlü özel kreş ve gündüz bakımevleri açmak, işletmek, kiralamak, kiraya vermek ve her türlü hizmetlerinde bulunmak.

  Her türlü özel eğitim kurum ve kuruluşlarının (yüksekokul hariç) açılması işletilmesi kiralanması, kiraya verilmesi ve her türlü hizmetlerinin verilmesi  PLASTİK  Her türlü plastik ürünlerin, hammaddelerinin, yan ürünlerinin üretimi, alımı satımı, ithalatı ve ihracaatını yapmak.

  KUYUMCULUK

  Her türlü altın, gümüş, değerli madenler ve değerli taşların alım ve satımını yapmak. Üretimini yapmak. İthalatını ve ihracatını yapmak.

  EMLAK

  Her türlü gayrimenkullerin, (arsa, arazi, ev, bina, işyeri vb.) alımı satımı ve komisyonculuğunu yapmak.

  YAPI DENETİMİ

  Can ve malgüvenliğini teminen, imar planına, fen, sanat ve sağlık kurallarına, standartlara uygun kaliteli yapı yapılması için proje ve yapı denetimi yapmaktır. Şirket bu amacını gerçekleştirirken yapı denetim ve ilgili yasaların amir hükümlerine aynen uyar. Şirket faaliyetlerini sürdürebilmek için büro kiralamak veya satın almak jeoteknik etüdler yaptırmak, araç kiralamak veya satın almak gibi yasaların kendisine tanıdığı her türlü haklardan yararlanabilir.

  YÖNETİM DANIŞMANLIK/İNSAN KAYNAKLARI

  Özel ve kamu kurum ve kuruluşlarına yönetim ve danışmanlık alanlarında özel eğitim vermek. Her türlü ürün, sistem ve personel belgeleri almak ve vermek. Her türlü Ürün, sistem ve personel belgeleri alanında özel eğitim vermek ve belgelendirme hizmetlerinde bulunmak. Sistem ve organizasyonlarını kurmak. Teknolojik altyapılarını kurmak. Kurslar ve özel dershaneler açmak, işletmek, kiralamak ve kiraya vermek.

  İnsan kaynakları alanında eleman yetiştirmek, iş alanları yaratmak. Özel ve Kamu kurum ve kuruluşlarına insan kaynakları alanında hizmetler vermek ve özel eğitimlerini sağlamak. Kurumsal eğitimler vermek. Kurslar ve özel dershaneler açmak, işletmek, kiralamak ve kiraya vermek.
  MMM
  <br />Mesut Erhan CİHAN
  <br />
  <br />''Körde bilir Avanos'un yolunu testi, bardak kırığından bellidir'' SEYRANİ

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Temmuz.2005
  Mesajlar
  57

  Ana Sözleşme Örnekleri ( Acil )

  Sayın Kapadokya50

  körün istediği bir göz....... diye bir deyim hatırlıyorum,

  siz nerdeyse tüm faaliyet konularını göndermişsiniz.

  ilginiz için teşekkür ederim,
  aygılarımla
  <br />Atıf KIZILKAN

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. A.Ş.Tescil Edilmiş Ana Sözleşme Örnekleri
  Konu Sahibi Clever Forum Türk Ticaret Kanunu
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 05.Şubat.2017, 20:02
 2. Şube Açılışı - Talep Edilen Evraklar Ana Sözleşme Örnekleri
  Konu Sahibi Clever Forum Türk Ticaret Kanunu
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 04.Şubat.2017, 09:24
 3. "İş ve sözleşme şartlarında değişikli önerisi"bildirim örnekleri
  Konu Sahibi şeref aydemir Forum İş Kanunu Mevzuatı
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 21.Şubat.2012, 16:00
 4. Şirket sözleşme örnekleri
  Konu Sahibi durmusoztekin Forum Konu Dışı
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 04.Nisan.2011, 11:11
 5. Ana Sözleşme Örnekleri ile İlgili
  Konu Sahibi hakanyetmez Forum Türk Ticaret Kanunu
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 27.Temmuz.2009, 10:54

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36