kamu işçi maaş

Konu: Değişik Bir Tasfiye Yöntemi

Değişik Bir Tasfiye Yöntemi

Alıntı KAPADOKYA50 Nickli Üyeden Alıntı
    --------------------------------------------------------------------------------
    Sayın Çoşkun,
    Tasfiyesiz Fesih Yoluyla Mahkeme kararıyla Fesih edin, hem ucuz hemde çok pratik.

Saygılarımla,

T.C. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI :
    DAVALI : HASIMSIZ

DAVA : ŞİRKETİN TASFİYESİZ FESHİ

Merkezi ………….................... bulunan ……………………………………….ŞİRKET ünvanlı şirketin ortağıyım.Şirketimiz ………ticaret sicil nosu ile ………….ticaret sicil memurluğuna kayıtlı bulunmaktadır.Şirketimizin bankalarda hiçbir hesabı bulunmamaktadır. Ek’te de görüldüğü üzere S.S.K.’ya ve Maliyeye hiçbir borcumuz bulunmamaktadır.Ayrıca Tapu sicil müdürlüğünde de üzerimize kayıtlı hiçbir gayrimenkul bulunmamaktadır.

Bugüne kadar şirketimiz gayri faal olup ve ortaklara mali ve yasal yükümlülükler yüklemesinden ve ana sözleşmede yazılı bulunan faaliyetlerinden hiçbirini yerine getirmediğinden dolayı şirketin tasfiyesiz feshine karar verilmesini arz ve talep ederiz.

../.. /2005
    Adı-soyadı
    İmza

EKLER : 1- Şirketin Defter, Belgeleri
    2- Ssk, Vergi Dairesinden faaliyet de bulunmadığına ve borcu olmadığına dair yazı
    3- Tapu Sicil Müdürlüğünden şirkete ait mal varlığı bulunmadığına dair yazı
    4- İlgili bankalardan şirketin hesabının bulunmadığına dair yazı

Arkadaşlar ,

Değişik bir tasfiye şekli olan yukardaki konu ile ilgili bilgisi olan , uygulayan var ise yardımlarınızı bekliyorum .

Süresi , masrafı , yöntemi vs detaylı bilgi...........

Teşekkürler...

erçek dost, onu unutanı bile unutmayandır.

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Merhaba ;

Sizin alıntı yaptığınız başlık altında da konuyu gündeme getiren arkadaştan açıklayıcı bilgileri paylaşması rica edilmişti.

Halen bekliyoruz.

Kolay gelsin.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Tarih: Cum Eyl 30, 2005 6:31 pm Mesaj konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili meslektaşlarım,
    Yanıtı geç verdiğimden dolayı özür dilerim, Konuyu tekrar tıklayıp takip edemediğimden dolayı kaçırmışım ve buyüzden cevap veremedim.

Konuyla ilgili 4 şirketi tasfiyesiz fesih yoluyla fesh ettim. Yukarıda önerdiğim dilekçe ile mahkemeye ilgili şirket yetkilisi başvuracak. Avukata ihtiyaç yoktur. Eğer şirket bilançosunda Banka Hsb. Varsa belge olarak ilgili banka veya bankalardan hesabın kapalı olduğuna dair belge alınacak. Mahkeme Bilirkişi Atıyacak. Bilirkişi raporuna göre hakim tasfiyesiz feshi kararıyla şirketi fesih edecek. Masraf Sadece hakimin takdir etdiği bilirkişi ücreti. 50-60 YTL civarı
    Saygılarımla,
    MMM
    <br />Mesut Erhan CİHAN
    <br />
    <br />''Körde bilir Avanos'un yolunu testi, bardak kırığından bellidir'' SEYRANİ

Örnek Bilirkişi raporu;

ARAPOĞLU ET, BESİCİLİK,GIDA SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.’NİN FAALİYETTE BULUNUP-BULUNULMADIĞININ TESPİTİNE İLİŞKİN BİLİRKİŞİ RAPORU

T.C.
    ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE 27/06/2005
    AVANOS

DOSYA NO : 2005 /
    KARAR NO : 2005 /
    TESBİTİ İSTEYEN : Ortaklardan Birisi
    KARŞI TARAF : Diğer Ortaklar

KONU : Arapoğlu Et, Besicilik, Gıda San.Tic. Limited Şirketi’nin
    ticari faaliyette bulunup-bulunulmadığının tesbiti

Yukarıda tarafları, dosya , no’su ve konusu belirtilen sebebiyle bilirkişi tayin edilerek ../../2005 tarihinde ilgili dosya ve ekleri tarafıma tevdi edildi. Tesbit konusu şirketin kuruluşundan buyana faaliyetde bulunup-bulunulmadığının gerekli tesbitlerini yaptım.

Tesbitlerim neticesinde aşağıda arz edeceğim sonuçlara vardım.

İNCELEME,SONUÇ VE NETİCE : Yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı tespiti istenilen şirketin faaliyetli bulunup bulunmadığına dair mahkemece Ticaret Sicil Memurluğunca yazışmalar yaptırılmış olup, gelen yazılardan :

1- Şirketin ..... sicil noda kayıtlı ....... Tarihinde tescil edildiği, ortaklarının ................................... olduğu, şirketin tüzel kişiliğinin devam ettiği,

2- Dosyayla beraber teslim alınan ... tarih ...... noterliğinden tasdikli şirket Karar Defterinden ... yılında vazife taksim kararı dışında bir karar almadığını,

3- Yine dosyada bulunan Şirketin KDV beyanlarından 2000 yılı şubat ayından itibaren 11 aylık, 2001,2002 yılı 6 ay teslim ve hizmete ilişkin satışının bulunmadığı,

4- Yinde dosyada bulunan Şirketin Kurumlar Vergisi Beyanından 1998,1999,2000,2001 yıllarında zarar beyan ettiğini,

5- Yine dosyada bulunan 2002/5 ay sonu mizanından aktifinde kayıtlı sabit kıymetin bulunmadığı, bu tarihten sonra dosyada belgeler bulunmadığı tesbit edilmiştir.
    6- Şirketin kanuni defter ve belgeleri dosyayla tevdi edilmediğinden inceleme yapılamıştır.
    . Tespitlerimizin sonucunda yukarıda adı geçen şirketin gayri faal olduğu , ekonomik ve ticari hiçbir faaliyetinin bulunmadığı sonucuna varılmıştır.

Gereği yüce mahkemenize arz olunur.

SMMM
    Mesut Erhan CİHAN
    EKLER : 1- Ticaret Odası Yazısı
    2- Tarafıma tevdi edilen dosya ve belgeler
    MMM
    <br />Mesut Erhan CİHAN
    <br />
    <br />''Körde bilir Avanos'un yolunu testi, bardak kırığından bellidir'' SEYRANİ

Sn Kapadokya50 ,

Şirket 2005 mart ayında kuruldu , ortaklar sermaye ödemesi yapmadı, bankalarda hesabı yok, işçi çalıştırmadı , fatura bastırılmadı hiçbr geliri yok , sadece kuruluş için vb sair birkaç gideri oluştu. Bundan dolayı KDV beyannamesi İnd. KDV satırında rakam var ve Geciçi vergide zarar var , bu durumdad da ;

1 - T.C. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE verilecek dilekçe ile tasfiyesiz fesih yapılabilir mi?.

a- SSK işyeri nosu yoksa bile , Ssk, Vergi Dairesinden faaliyet de bulunmadığına ve borcu olmadığına dair yazı gerekli mi?

b- Malvarlığı yoksa "Tapu Sicil Müdürlüğünden şirkete ait mal varlığı bulunmadığına dair yazı" gerekli mi

c- Banka kaydı yoksa "İlgili bankalardan şirketin hesabının bulunmadığına dair yazı" gerek li mi?

2- Yapılabilirse Ticaret odası ve Ticaret sicil kaydının silinmesi için ayrı bir dilekçe ile başvuruluyor mu?

3- Vergi dairesi kaydının silinmesi için başvuruyu ne zaman hangi evrekla yapıyoruz.

İlginiz ve Yardımlalarınız için Teşekkür ederim....
    erçek dost, onu unutanı bile unutmayandır.

Sayın ZİRVE; Sorulanızı şöyle yanıtlayabiliriz.
    S:1 - T.C. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE verilecek dilekçe ile tasfiyesiz fesih yapılabilir mi?.
    C:1- Elbetde
    S:a- SSK işyeri nosu yoksa bile , Ssk, Vergi Dairesinden faaliyet de bulunmadığına ve borcu olmadığına dair yazı gerekli mi?
    C:a) evet, borç varsa hakim tasfiye etmiyor.
    S:b- Malvarlığı yoksa "Tapu Sicil Müdürlüğünden şirkete ait mal varlığı bulunmadığına dair yazı" gerekli mi ?
    C:b- Gerekli.
    S:c- Banka kaydı yoksa "İlgili bankalardan şirketin hesabının bulunmadığına dair yazı" gerekli mi?
    C:c: Gerekli değil.

2- Yapılabilirse Ticaret odası ve Ticaret sicil kaydının silinmesi için ayrı bir dilekçe ile başvuruluyor mu?

3- Vergi dairesi kaydının silinmesi için başvuruyu ne zaman hangi evrekla yapıyoruz. (2 ve 3 aynı cevap :Mahkeme Kararından sonra hakim tasfiyesiz feshe karar verirse, bir dilekçe, ekine mahkeme kararı ile ayrı ayrı başvurulucak)

Saygılarımla,
    SMMM
    Mesut Erhan CİHAN
    MMM
    <br />Mesut Erhan CİHAN
    <br />

sayın Kapadokya50 benim babmda bir şirkette ortaktı ve müdürdü, diğer ortak babımı dolandırdı ve yurtdışına çıktı 2000 yılında babam sigortaya vevergi dairesine yüklü borçları ödemek zorunda kaldı ve 2000 yılından bugune kadar beyannameleri boş veriliyor ve zarar var, küçük demirbaşlar gözüküyor ve babamın şirketten alacağı var, bu alacağı baki kalmak üzere şirketi bu şekilde tasfiye edebilirmiyiz.

Ynt: Değişik Bir Tasfiye Yöntemi

ben şirketin fesih olsun istiyorum fakat ortaklarıma ulasamıyorum şirket feshininde masrafı var

bu forma dayanarak mahkemece tasfiyesiz fesih kararı almak için dilekce yazdım bana kalem mudurunun soyledıgı davalı ıstıyor hasımsız olmaz kaca kactan basvurmak gerekıyor hakimle konuştum hakim bana 3 ortagınıda mahkemede gorursem tasfiyesiz fesih kararı veririrm diyor ama ben onlara ulasamıyorum olan bana oluyor bagkurum calısıyor 750 lıra borc oldu ben sımdı sırket fesh olmadan sigortalı bır ıste calısamıyacammı sırket durdukca sadece bana zarar yazıyor diğerlerin umrunda değil

Teşekkurler

konuyu acan veya baska bır arkadas cevap verebılırmı lutfen

Sayın kapadokya bankalar derken şirketin bulunduğu yerdeki bütün bankalardan mı şirket adına hesap olmadığı yazısı alınacak yoksa sadece çalıştığı bankalardan mı? teşk....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)