kamu işçi maaş

Konu: Özel Sağlık Hiz.Şirketi

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

Özel sağlık Hizmetleri Ltd.Şti. ünvanlı şirketimizde 2 dişçi ortak ile merkez işyeri var.
    Şube olarak 2 adet Çocuk doktoru ile yeni muayenehane
    açıldı. Yani merkezde 1 dişçi ortak, şubede ise 2 çocuk doktoru ortak şeklinde hisse devirleri yapılarak yeni şube açıldı ve Vergi Levhaları tasdik edilerek faailiyete başlandı.Faturalar kesiliyor..

Fakat Sağlık Bakanlığı'nın kararıyla bu tür doktorlar birleşip şirket adı altında çalışamazlar..İllaki şahıs firması açabilirler diyormuş..
    Sadece Poliklinik,hastane şirket olur diyormuş..

Kimi doktorlar da bunun için şirketi sabit tutuyor, her doktor için ayrı şahıs firması kuruyormuş..
    Ticari işlemlerini şirket üzerinden yapıp, Vergi levhasını şahıs olarak kullanıyormuş.. :?:

Şimdi ne yapacağımızı şaşırdık...
    Ltd.Şti. olarak Merkez ve Şubede faaliyetimizi sürdürüyorduk.
    Maliyeden bu konuda itiraz gelmedi..Fakat Ruhsat için başvuruda sorun teşkil etti.Peki biz ne yapabiliriz.

Bu konuda bizi şirket olarak devam ettirecek bir kanun veya herhangi bir bilgisi olan meslektaşım varsa bilgi verirse minnettar olacağım.

Bu türde bir mükellefiyete sahip üstadların bilgilerini aktarmalarını rica ederim..
    Hepinize teşekkürler...İyi çalışmalar..

ocus.

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

Üstadlar ben nerede yanlış yaptım..

Okunmuş ama yardım edecek kimse olmamış... :cry:

Bu türdr bir işlem yapan meslekdaş olmadı herhalde..

Neyse ben hergün olduğu gibi ısrarla arayacağım...

selam ve sevgilerimle...
    ocus.

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

Merhaba,
    Sayın FOCUS, soruya yanıt alamamış olmanızın sebebi, soru doğrudan vergi kanunları ile ilgili değil. Vergi kanunları açısından uygulamanızın bir sakıncası yok, ama soruda gibi farklı bir mevzuat nedeniyle mümkün olmadığını söylemişsin. Sanırım fiilen uygulayan bir arkadaşımız olmadığı için soru yanıtsız kalmış. Sanırım biraz daha araştırman gerekecek.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

ben böyle bir soruyu ilk defa okuyorum ve ne yazılacağını çok merak ediyorum yani.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

SAYIN FOCUS:2 hafta önce eşimle diçşiye gittiğimizde sıkıntıdan tüm dergileri okumuştum. diş hekımlerı odasının aylık çıkarttığı dergide sizin belirttiğiniz olay ayrıntılı bir şekılde anlatılıyordu. Evet şirket olmanıza izin vermıyorlar ve hatta muayenehaneninizi bile kapatabiliyorlarmış ve hatta kapatılanlar da olmuş. kapatılan muayenehane sahıplerı mahkemeye müracaat etmışler. bence bu konuyu diş hekımleri odasına danışırsanız emınım daha ayrıntılı bilgi sahibi olcaksanız.
    NOT: okuduğum o yazının sonucunda muayenehanelerin kapatılmasında bir mantıklı bir sebep görememiştim. emınım yargı yolu ile bu yanlıştan geri dönülecektir.
    Bilgili, birikimli ve mesleki etik değerlere saygılı meslek mensubu emeğini ucuza pazarlamayandır.

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

sayın focus,
    bildiğim kadarıyla sağlık hizmetleri şirketinde sağlık bakanlığı doktor dışında ortak kabul etmiyor. diş doktoru ile tıp doktorlarının ortak olmasını engelleyecek bir mevzuat duymadım. ancak konuyu sağlık müdürlüğü ruhsat şubesinden sorabilirsiniz.
    selamlar

Özel Sağlık Hiz.Şirketi

Bizimde başımıza geldi, ısrar ettik birazda kavga ettik bize yazı gönderdiler bizde cevaben bu yazıyı mahkemeye intikal ettireceğimizi sözle söyledik 2 yıldan beri ses çıkmadı ruhsatı verdiler, ve bu konuda mahkeme açılırsa kesinlikle kazanılır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)