kamu işçi maaş

Konu: Ortaklıktan Ayrılmak İstemek.

Ortaklıktan Ayrılmak İstemek.

Merhaba....
    Benim sormak istediğim konu da limited şirket oratklığından ayrılmakla ilgili olacak.
    2004 yılında %50+%50 hisse il abimle ortak ltd şirket kurmuştuk. Şirketin sorumlu müdürlüğü bana aitti. 2006 yılında abim vefat etti ve abimin hisseleri eşi ve 2 çocuğuna kaldı. 2008 arlık ayında benim 100 hissem ve yengemin 26 hissesini noter aracılığı devrettik. Devir esnasında çocukların hisse devri olabilmesi için noter kayyum istedi. kayyum kararı da çok geç çıktı. Bu sebeple çocukların hisse devri dolayısı ile de tescil işlemleri de yapılmadı. Şimdi alıcılar da hisse devrine yanaşmıyorlar veya bizi sürekli oyalıyorlar (Kayyum kararı çıkmış durumda). Ben teascil işlemleri de gerçekleştirilmediği için hisse devri yapmış olmama rağmen hala şirket müdürü olarak gözüküyorum. Vergi dairesinden sorgulama yaptırdım, yaklaşık 3000 TL vadesi geçmiş borç gözüküyor. Yani şirket faaliyetlerine müdahale edememekle birlikte şirket borçlarında sorumlu gibi gözüküyoruz.

Benim sormak istediğim çocukların bu hisse devrinden çıkmları için ve benim şirket müdürlüğünden çıkabilmem için ne yapmam gerekir? Şu ana kadar ki şirketin vergi borçlarından dolayı benim ve çocukların sorumluluğu nedir?

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Ortaklıktan Ayrılmak İstemek.

Sizin şirket ortaklığınızdan ayrılırken aynı zamanda tescil edilen kararda şirket müdürlüğünüzünde sonlandırılması gerekirdi.Belki o sonlandırılmadığı için devam ediyordur.Belki sonlandırılmıştır, ancak vergi dairesine bildirim yapılmamıştır.
    Sicilden sordurun, müdürlüğünüzün devam edip etmediğini.

Çocukların şirketten çıkabilmeleri için hisselerini devredecekleri birilerini bulmanız gerekir.Başka bir yol ile çıkamazlar.

Borçlar konusunda ise, herkes şirketteki hissesi oranında şirketin borçlarından kendi ortaklık süresi içinde tahakkuk etmiş olan borçlardan sorumludur.

Ynt: Ortaklıktan Ayrılmak İstemek.

maalesef hisse satışları tescil ettirilmedi. Bu durumda şirket müdürünün hissesi olmadığı halde borçlardan sorumluluğu var mıdır? sanırım vardır elbet, ama şirket benim kontrolüm dışında işliyor şu anda.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)