kamu işçi maaş

Konu: Ltd.Şti. Hisse devri iptal.

Ltd.Şti. Hisse devri iptal.

2002 yılında noterde hisse devri yapılan bir limited şirketin hisse devri ticaret sicil gazetesinde yayınlanmadan iptal kararı aldık. vergi dairesi noter aracılığı ile ulaşan hisse devir senetlerine göre yeni hisseleri firma bilgilerine girmiş bundan dolayı 2010 yılında yapılan hisse devrini kabul etmemekte bunu düzeltmemiz için 2002 yılı hisse devrini ticaret sicil gazetesinde yayınlanması gerektiğini söyllemektedir. bunla ilgili düzeltme işleminin nasıl olduğu konusunda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum teşekkürler.

öyle konuşunuz ki en alt düzeydeki insan bile anlasın; diğerleride rahat etsin.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Ltd.Şti. Hisse devri iptal.

Ticaret siciline tescil olmamış hisse devrini vergi dairesinin firma kayıtlarına girmemesi gerekirdi.!
    Geçmişe yönelik o hisse devirleri ile sicilde tescil etmeyebilir.Tescil etse bile tescil tarihi geçerlidir, hisse devri için.!
    Vergi dairesi ile görüşürüp, yaptıkları işlemi iptal ettirmeye çalışın bence.!
    Almış olduğunuz hisse devri iptal kararını dilekçe ekinde verin vergi dairesine.!

verdiğiniz cevap için teşekkürler
    öyle konuşunuz ki en alt düzeydeki insan bile anlasın; diğerleride rahat etsin.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

buna benzer bir durum geçen hafta başıma geldi.Biraz farklı olmakla birlikte benzer bir sorun.Şöyle ki;

Noterden hisse devri yapıldı,tescile verildi fakat farklı bir sebepten ötürü evrakım sicilden geri döndü. Firma istenilen düzeltmeyi yapmak istemediğinden hisse devrini iptal edip hiç işlemem almam daha iyidir diyerek işlemin iptalini istedi.(haliyle yatırılan harcın da iadesi söz konusu) ticaret odasına geçen hafta iade talebinde bulunuldu.Bu hafta içinde sonuçlanacak.Bu,işin ticaret odası ayağı..Birde noter ve vergi dairesi ayağı var.Normal prosedürde hisse devri iptal edilecekse noter tarafından birde fesih düzenlenmesi gerekiyor.bunların harcıda hemen hemen hisse devri harcı kadar.Bunu yapmak istemediğimi söyledim.Ayrıca evrakın suretini de vergi dairesine gönderdiklerini öğrendim.Fesih çıkarmak istemiyorsanız vergi dairesiyle görüşün dediler.Daireye gittim.Durumu anlattım.(hisse devri evrakı gelince benden diğer evrakları istemeyin,zaten işleme almadım vs.) bize bir dilekçe yazın,.... tarihte ... noterinden hisse devri yapıldığını fakat sicilden işlem yapmadığınızı,yani evrakı işleme koymadığınızı,noterden de ekstra ücret ödememek için fesih düzenletmediğinizi belirtin,evraklar bize geldiğinde bizde sizden eklerini istediğimizde dilekçeyi gösterirsiniz,hiç işlem yapmayız dediler.

bahsettiğim olay daha 1 haftalık olduğu için bu şekilde olay halledilecek.Fakat sizdeki olay epeyce önce olmuş.Bu durumda vergi dairenizle görüşüp çözme yoluna gideceksiniz.

Saygılar.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)