kamu işçi maaş

Konu: YEVMİYE DEFTERİ

YEVMİYE DEFTERİ

MERHABA,
    YEVMİYE DEFTERİNİ VE DEFTERİ KEBİRİ DEFTER SAYFASI YETMEDİĞİ İÇİN ANA HESAP BAZINDA YAZDIRSAM VE MUHASEBE FİŞLERİNİ DÖKÜP FATURALARIN ÜSTÜNDE TAKARSAK MALİ MEVZUAT AÇISINDAN HERHANGİ BİR PROPLEM OLUR MU? İNCELEME DURUMUNDA VE DE TİCARİ DAVALARDA HERHANGİ BİR SORUNLA KARŞILAŞABİLİR MİYİZ?
    SAYGILAR SUNAR İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

Re: YEVMİYE DEFTERİ

bana kalacak olursa vergi ziyaına sebebiyet verilmemektedir fakat usul yönünden tebliğlere göre denetimde ceza yazılacağını düşünüyorum. Fakat dava konusu yapıldığı zaman salınan cezaların kaldırılacağıda kesindir. Çünkü ortada vergi kaybı olmadığından dolayı cezalar kalkar. Fakat Ticaret mahkemesinde bir dava için dediğin zaman durum değişmektedir. Biliyorsunuz ticaret mahkemesinde kanuni defterler önem arz etmektedir. Dolayısı ile ana hesap bazında yazdırdığınız için detay gözükmeyecektir. Dolayısı ile de davanın aleyhinize sonuçlanması muhtemel gözüyle bakmaktayım. Hepimizin unuttuğu veya imkanların el vermediğinden dolayı örn. kapanış tasdiklerinin de ticari davalarda önem kazandığını unutmamak gerekmektedir. Elimden geldiğince doğaçlama yazımdan ötürü kusura bakma. Benim düşüncem böyle.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    admin isimli Üye şuanda  online konumundadır Administrator

YEVMİYE DEFTERİ

Lütfen Forum Kuralları'nı Okuyunuz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)