öncelikle nereden başlayacagımı bilemiyorum.ama kısaca nedenlerden değil sonuçlardan bahsetmeliyim. İki arkadaş 2007 yılında bir ltd.şti kurduk fakat işletemedik.2 ay kadar işletebildik. bir yıl sonra %50 %50 olarak kurmus oldugumuz şirketi kapatamadık ve ben eşimin üzerine almak zorunda kaldım. >vergi dairesi benim hisse devrini yapmama izin vermedi. daha öncede vergi borcumu ödemek için üzerimde bulunan araçları satmak istedim fakat yine vergi dairem onada izin vermedi. sadece kendimin üzerine gelir vergisinde bulunan bir işletmem vardı.muhasebecimim beyanname vermemesinden dolayı belli bir miktarda vergi borcum olusmustu.o zamanlar araclarımın vergi borcları yoktu. neyse sadete geleyim. ben iflas ettim evim dağıldı ve yıllardır her yerde gezip duruyorum. bu şirket başıma bela oldu her taraftan bir suru maliyet cıkartıyolar.şirket sadece 2 ay işletildi fakat halen faal gözüküyor.ne yapsam vergi dairesi bana sen yanmıssın bu işin sonu yok cevabı alıyorum. 2600 tl vergi borcu var baska bir borcu yok hepsi bu ama kapatmaya bir turlu yanasmıyorlar. muhasebecim bos beyanname veriyor benden 10000 tl para istiyor.başka turlu işini yapmam diyor ben sadece kaatmak istiyorum.hepsi bu