kamu işçi maaş

Like Tree27Beğeni

Konu: A.Ş. Hisse Devri Uygulama Örneği

Genel Kurul Tescil dilekçesi ve ekleri örneği

İSTANBUL TİCARET SİCİLİMÜDÜRLÜĞÜ’NE

TürkTicaret Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde ………………. sicil numarasıyla kayıtlı …………………………………….. ünvanlışirketimizin ekli evrakının incelenerek tescil ve ilan edilmesi talep olunur.

İrtibat telefon numarası :

Şirket Merkezi :

Ekler:

• Genel Kurul Gündemi
    • Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu
    • Denetim Kurulu Raporu
    • Genel Kurul Toplantı Tutanağı – 2 adet Noter tasdikli
    • Hazirun Cetveli
    • Bakanlık Temsilcisi Atama Yazısı
    • …………………….’a ait şirket ünvanlı İmza Beyannamesi

imza yetkisi için yönetim kurulu kararı örneği ( tescilden önce yapılması gerekiyor...bu şekilde alınacak imza sirküleri tescil evraklarına eklenecek )

……………………………………………. A.Ş.
    YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

KARAR NO :
    TOPLANTI TARİHİ :
    TOPLANTIYA KATILANLAR :
    TOPLANTI YERİ :
    GÜNDEM :
    1. Şirketi Temsil ve İlzam, Yönetim KuruluÜyelerinin Görev Taksimi
    KARAR :
    1. Şirketimizin ……………….. tarihinde yapılan OlağanGenel Kurul Toplantısında şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanlığına ……………………. 3yıl süre ile seçilmiştir.
    2. Şirketin maksat mevzuna giren bilumum işlem vemuamelelerin ifası, şirket adına bilumum bankalarda her türlühesap açılması kapatılması, hesaplardan dilediği kadar paraçekilmesi, yatırılması her nevi çek, bono, poliçe, emre muharrer senet tanzimi keşide ve kabulü bilumum alacakların tahsili borçların ödenmesi, her türlütahsilat tediyat ve ahzu kabz. işleri ile T.C.Resmive hususi daire ve müesseseler, Devlet teşekküleri kamu iktisadi teşekkülleri kamu kurum vekuruluşları ile hakiki ve hükmi şahıslarnezdinde temsili velhasıl şirket tarafından verilecek her türlü evrak ve belgelerin yapılacak sözleşmeleringeçerli olabilmesi, şirketin her hususta hudutsuz olarak temsil ilzam,borç ve taahhüt altına sokulmasında şirket yönetim kurulu başkanı …………………….’ınşirket ünvanı altına atacağı münferit imzası ile şirketi her hususta engeniş şekilde 3 yıl süre ile temsil , ilzam ve idare etmesine
    3. Ticaret Sicil Memurluğuna verilmeküzere Tescil imza sirküleri, çıkartılmasına oy birliği ile kararverilmiştir.

Başkan
    Adı soyadı
    Tc numarası
    Tahsin Kurt ve zeynullah bunu beğendi.

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Çok teşekkürler.
    Bu paylaşımın çok faydalı olacağına eminim...
    Saygılar
    FUNDA bunu beğendi.
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Elinize sağlık . Güzel bir paylaşım olmuş.
    FUNDA bunu beğendi.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Paylaşım için teşekkürler.
    FUNDA bunu beğendi.

Tşk ederim. Emeklerin için. Sadece bir konuda sorum olacak A.Ş. de 5 ortaktan 2 Ortağa düştü. Yeni TTK ya göre bu konuda ilgili madde numarası ile ilgili karara bir not düşmem gerekirmi.
    FUNDA bunu beğendi.

ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Genel Kurul yapıp, tadil tasarısı ile y.k. ile ilgili maddeyi yeniden 2 ortağa göre düzenlemelisiniz.

Funda Hnm Paylaşım için tşk aynı şey benim başımda da var

5 olan ortak sayısını 1 e düşürücem ve 3 yönetim kurulu üyesinden 2 si istifa ediyo. anladığım kadarıyla önce hisse devirlerini eski yönetimle yapıp sonra ayrı bir kararla yönetim kurulu nu teke düşürmüşsünüz doğrumu . yönce hisse devirlerini yapıp ayrı bir kararla yönetimi mi değiştireyim yoksa hepsi aynı karar içinde olur mu o zamanda yönetimdekiler istifa ettiği için niye gelip karar alsınlar . yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar

Alıntı FUNDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Müşterim olan bir a.ş. de hisse devri yapacağım için forumda birkaç sorum olmuştu. Forumda ki değerli üstatlarında yönlendirmeleri ile bu işlemi sorunsuz olarak hallettim. Hem bu konuyu ne yaptığımı soran arkadaşlar için hem de ileride lazım olabilecek arkadaşlar için yaptığım işlemleri sizlerle sırasıyla paylaşmak istedim.

Söz konusu şirket 6 ortaklıydı. İmza yetkisi 1 ortak münferit , 2 ortak müşterek imza yetkilisiydi. 4 kişi ortaklıktan ayrıldı. Bunlardan biri yönetim kurulu üyesi idi. Ayrılan 4 ortağın tamamı hisselerini şirkette kalan ortaklardan birine devrettiler.

1- Ayrılan her ortak için ayrı ayrı hisse devri sözleşmesi düzenlendi. Devir alan ve Devir edenin imzaları alındı sözleşmelere
    2- Hisse Devir temlik senedi düzenlendi ve devir alan ile devir edenin imzaları alındı
    3- Hisse devirlerinin yönetim kuruluna bildirimi yapıldı
    4- Hisse Devirlerinin ortaklar pay defterine işlenmesine dair yönetim kurulu kararı alındı
    5- Hem hissesini devir eden , hemde yönetim kurulu üyeliğinden ayrılan ortaktan istifa dilekçesi alındı karar defterine işlendi
    6- Genel kurul toplantısı için yönetim kurulu kararı alındı.
    7- Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne bakanlık temsilcisi talebinde bulunuldu
    8- Genel Kurul yapılarak ilgili evraklar tescil için ticaret odasına teslim edildi.

sıralama bu şekilde gerçekleşti. Sırasıyla evrakları sonraki mesajlarda ekliyorum

arkadaşlar elimde bulunan bir AŞ yei tek kişiliğe çevirdim gayet kolay bir gündem hazırladım gündeme hisse devri , Ana sözleşmenin 7 ve 8. maddelerinin tadili dedim. hisse devirlerini gösterdim ortak sayısı teke düşmüştür dedim. sonra 7 ve 8. maddelerin eski ve yeni hallerini yazdım olağanüstü genel kurul olarak tek kişinin imzası ile götürüp tescil ettridim. bu kadar ..
    FUNDA bunu beğendi.

aş yi tek kişiye çevirirken eski yönetim kurulu üylerine falan gerek yok. son kalan gönetim kurulu üyesi ile tek imzayla herşeyi halledebiliyosunuz. Tabi bunlar ankara için geçerli ATO da yaptım.

KARAR NO : 2013/2

GÜNDEM
    KARAR TARİHİ : 04.01.2013
    KATILANLAR : ,
    GÜNDEM : Hisse Devirleri, Ana Sözleşmenin 7. Ve 8. Maddelerinin Tadili
    ………………………………………………………… Yönetim Kurulu yukarda belirtilen tarihte toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır.

Şirketimizin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısının ……………………………………………………../Ankara adresinde 10/01 / 2013 tarihinde saat 14.00 de TTK ‘nın 370. Maddesine istinaden aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanılmasına karar verilmiştir.

……………………………………
    Yönetim Kurulu Başkanı

G Ü N DEMM :
    1. Açılış ve Başkanlık divanı seçimi
    2. Başkanlık divanına toplantı tutanaklarının imzalanması hususunda yetki verilmesi
    3. Hisse Devirlerinin Görüşülmesi
    4. Şirket Ana sözleşmesinin Yönetim Kurulu ve süresi başlıklı 7. Maddesinin tadili
    5. Şirket Ana sözleşmesinin Temsil ve İlzam başlıklı 8. Maddesinin tadili
    6. Yönetim ve denetim kurulu üyelerinin seçimi ve yetkilerinin tespiti
    7. Dilek Temenniler ve kapanış

………………………….. 10/01/2013 TARİHLİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU TOPLANTISINA AİT TUTANAKTIR
    KARARNO : 03
    TOPLANTITARİHİ : 10.01.2013
    TOPLANTIYAKATILANLAR :
    TOPLANTIYERİ : Şirket Merkezi

Toplantıya ait davet, kanun ve ana sözleşme de öngörüldüğü gibi toplantı gün ve gündemin bildirilmesi suretiyle süresi içinde yapılmıştır.
    Hazirun cetvelinin tetkikinde, şirketin toplam …………-TL sermayesine tekabül eden …………….. adet hissenin tamamının toplantıda temsil edildiğinin ve böylece kanun ve ana sözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı Yönetim Kurulu Başkanı tarafından açılarak gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

GÜNDEM MADDELERİ
    1 – Hisse Devirlerinin Kabulü
    2 - Ana Sözleşmenin Yönetim Kurulu ve süresi başlıklı 7. Maddesinin tadilinin görüşülmesi
    3 – Ana sözleşmenin Şirketi Temsil ve İlzam, Yönetim Kurulu Üyelerinin Görev Taksimi başlıklı 8. Maddesinin tadilinin görüşülmesi

KARARLAR
    1- Açılış ve yoklama Yönetim Kurulu Başkanı ........................tarafından yapılmıştır.
    2- Genel kurul tutanaklarının imzalanması için divan heyetine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

3 – Hisse devirlerinin Kabulü
    Devir Alan Devir Eden P.Adedi P.Tutarı

a. Yukarıda bahsi geçen devirlerin kabulüne ve keyfiyetin ortaklar pay defterine işlenmesine karar verilmiştir.
    b. Vaki hisse devri neticesinde ……………., 00TL.olan şirket sermayesinin aşağıdaki şekilde olmasına:
    1-……………………………………..Adet Hisse Karşılığı …………………… TL.
    Hisseler ortaklar tarafından tamamen taahhüt edilmiş ve tamamen nakden ödenmiştir. Hisse devirleri neticesinde ortak sayısı tek kişiye düşmüştür.

4- Şirket Ana sözleşmesinin Yönetim Kurulu ve Süresi başlıklı 7.Maddesinin şu şekilde tadil edilmesine oybirliği ile karar verildi.
    ESKİ METİN
    YÖNETİM KURULU VE SÜRESİ – MADDE 7
    Şirketin işleri ve idaresi genel kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu hükümleri dairesinde ve aşağıda belirtilen şekilde hissedarlar arasında seçilecek 3 üyeden oluşan yönetim kurulu üyeleri tarafından yürütülür. İlk Yönetim Kurulu üyesi olarak ;
    1- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    2- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    3- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,, ilk üç yıl için seçilmişlerdir.

YENİ METİN
    YÖNETİMKURULU VE SÜRESİ – MADDE 7
    Şirketin işleri ve idaresi genel kurul tarafından Türk Ticaret Kanunu Hükümleri çerçevesinde hissedarlar arasından seçilecek en az bir üyeden oluşan bir yönetim kurulu tarafından yürütülür.
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Yönetim Kurulu üyesi seçilmiştir.
    Yönetim kurulu üyeleri en çok üç yıl için seçilebilirler. İlk yönetim kurulu üyeleri üç yıl için seçilmişlerdir. Görev süresi sona eren yönetim kurulu üyeleri yeniden seçilebilirler.
    5 – Şirket Ana sözleşmesinin Şirketi Temsil ve İlzam, Yönetim Kurulu Üyelerinin Görev Taksimi başlıklı 8. Maddesinin şu şekilde tadile dilmesine karar verildi.
    ESKİMETİN
    ŞİRKETİ TEMSİL VE İLZAM, YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN GÖREV TAKSİMİ – MADDE 8
    Şirketin yönetimi ve dışarıya karşı temsili yönetim kuruluna aittir. Şirket tarafından verilecek bütün belgelerin ve yapılacak sözleşmelerin geçerli olabilmesi için bunların şirketin unvanı altına konmuş ve şirketi temsile yetkili kişilerin imzasını taşıması gereklidir. Yönetim Kurulu bilumum resmi hususi daireler ile üçüncü şahıslara karşı şirketi temsil ve ilzama yetkili olmak üzere Murahhas üye seçebilir.
    YENİMETİN
    ŞİRKETİNTEMSİLİ VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN GÖREV DAĞILIMI – MADDE 8
    Şirketin yönetimi ve dışarıya karşı temsili yönetim kuruluna aittir. Şirket tarafından verilecek bütün belgelerin ve yapılacak sözleşmelerin geçerli olabilmesi için, bunların şirketin unvanı altına konmuş ve şirketi ilzama yetkili kişinin imzasını taşıması gereklidir.
    3 (üç) yıl müddetle görev yapmak üzere Yönetim Kurulu üyeliğine ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,seçildi. Yönetim Kuruluna seçilen ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, şirket unvanı ya da bunu belirten kaşe altına atacağı münferit imzası ile şirketi her hususta en geniş şekilde 3 yıl süre ile temsil, ilzam ve idare etmesine oybirliği ile karar verildi. 3 (üç) yıl müddetle görev yapmak üzere ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Denetici olarak oybirliği ile seçildi.
    Yönetim Kurulu Başkan, Başkan Vekili ve Üyelerine; Türk Ticaret Kanunu’nun 395 inci ve 396 ncı maddeleri uyarınca faaliyette bulunmalarına oybirliği ile izin verildi.
    5 - Dilek ve temennilere söz alan olmadığından toplantıya son verildi.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

TC NO ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Konu semıh tarafından (14.Ocak.2013 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.
    FUNDA ve zeynullah bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)