kamu işçi maaş

Konu: Yönetim Kurulu Karar Defterinin Tasdiki Hk.

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Kasım.2008
    Mesajlar
    73

    Yönetim Kurulu Karar Defterinin Tasdiki Hk.

    Arkadaşlar Merhaba,
    A.Ş. olarak Öteden beri kullanmakta olduğumuz Yönetim kurulu karar defterimiz var. Eski Yön.Kur.Karar Defterimizin Noter açılış kaydı var ve senelerdir mevcut yapraklarını kullanıyoruz. Yeni TTK kapsamında yeni bir Yön.Kur.Karar defteri mi tasdik ettirmeliyiz yoksa eski defterimizi kullanmaya devam edebilirmiyiz ?


  2. #2
    bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Aralık.2006
    Mesajlar
    3.773
    Mevcut defteri ocak ayı içerisinde kapanış ve açılış tasdiki yaparak kullanabilirsiniz.
    Tic.Bakanlığı tebliği Madde 16,17 ve 18 (19.12.12/28502 sayılı resmi gazete)

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Aralık.2012
    Mesajlar
    7
    limited şirketlerinde ortaklar kurulu karar defteri kapanış yapılacak mı? Kapanış tasdiki için mart ayına kadar süre verilmiş ama kapanışdan sonra açılış yapma var galiba
    o zamanda kapanış marta kadar açılış yenileme ocak ayı ters değilmi?

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Eylül.2012
    Mesajlar
    263
    ortaklar kurulu karar defteri için kapanış yapılacak, her yıl için ayrı bir karar defteri onaylatılırsa ters bir durum olmuyor.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Temmuz.2005
    Mesajlar
    70
    Limited şirketlerde sadece yevmiye defterinin kapanış onayının yaptırılması gerektiği kanaatindeyim.

    Birde yönetim kurulu karar defteri için kapanış onayı istenmektedir ki,bu defter a.ş.ler tarafından tutulmaktadır.

  6. #6
    Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Nisan.2007
    Mesajlar
    7.803
    Fikrime göre mart ayında sadece yevmiye defteri kapanacak.İsteyen envanter'i de kapatabilir.Yönetim kurulu karar defteri ise ilk kapanış bana göre 2014 yılında yapılmalı.Çünkü 2012 yılında sadece karar defteri kullanıldı.Yeni defterler 2013 itibariyle kullanılacağından haliyle kapanışlarıda 2014 yılında yapılmalıdır.Bu durumda halen kullanılan karar defterlerinin 2013/mart'ında kapanışları gereksiz oluyor..Böyle düşünüyorum...
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. A.Ş.Yönetim Kurulu Karar Defterinin Kapanış Onayı Yapılıyor Mu?
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 29.Haziran.2016, 10:50
  2. Hiç Karar Alınmamış Yk Defterinin Kapanış Tasdiki Yapılmalı mı ?
    Konu Sahibi SerhanSerhan Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 9
    Son Mesaj : 02.Şubat.2016, 13:11
  3. Yönetim Kurulu Karar Defteri
    Konu Sahibi stajer611 Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 31.Ocak.2014, 13:07
  4. Cevap: 1
    Son Mesaj : 27.Mart.2013, 18:03
  5. Karar Defterinin Tasdiki
    Konu Sahibi NİSAN Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 04.Aralık.2006, 10:04

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36