kamu işçi maaş

Konu: Konu: Şirkete Ait Bir Hissenin Dağılımı Hakkında

Konu: Şirkete Ait Bir Hissenin Dağılımı Hakkında

merhaba, 1930 yılında kurulan bir anonim şirketinin 5. ortağı bulunmaktadır. şirketin ödenmiş sermayesi 2000 TL'dir. ortakların hisse dagılımları aşağıdaki gibidir;
    1. ortak: %20
    2. ortak:20
    3.ortak:%40
    4. ortak:%15
    5.ortak:%5
    bu şirket 1956 yılına kadar faliyetine devam etmiş ancak 1956 yılında her nedense birdenbire faiyetini durdurmuş.şirket aktifinde bugünkü değeri 200,000,000 DALAR olan çok kıymetli bir arazi bulunmaktadır.bu arazıyı satın almak isteyen şahıs , arazinin mülkiyet kayıtlarını elde ettiğinde bu gayrimenkulun *. A.Ş adına tescil olduğunu ve şirketin şu anda faal olmadığını, şirket ortaklarınında yurt dışına çıktığını ve tamamının çldüğünü tespit etmiştir. ancak ticaret sicil kayıtlarında şirketin tüzel kişiliği halen devam etmektedir. şirketin herhangi bi yönetim ve denetim organı bulunmadığı gibi 1956 yılından sonra genel kurul toplantıları bile icra edilmemiştie. şirket ortaklarını bulmak amacıyla yunanistan'a giden şahıs orada sadece 5. ortağın izine rastlamıştır. bu ortağında 5. tane çocuğu bulunmaktadır çocuklardan 4. ü vefat etmiş. 5. ortağa babasından miras olarakintikal edecek %1 oranında şirket hissesini 10,000 euro vererek satın almıştır.satın alma işlemi türkiye konsolosluğunda noter huzurunda gerçekleşmiştir. 5. ortağın veraset ilamı elimizde mevcuttur.
    buna göre:
    -.kişi sahip olduğu bu %1'lik kendi adına nasıl tescil ettirecektir?
    -*.kişi sahip olduğu bu %1'lik hisse ile * A.Ş şirketin yönetim ve denetim organlarını nasıl oluşturacaktır?
    -* kişi *. A.Ş'de sahip olduğu %1'lik hisse ile şirket hisselerinin bütününe yada önemli bi kısmı na sahip olabilirmi?
    -* kişi bu şirket adına tapuda kayıtlı olan 200 milyon dolarlık gayrimenkulün tek sahibi olabilirmi?
    -* kişi bu işlemi gerçekleştirebilmek için hanhi aşamaları takip etmelidir?

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Bu sorduğunuz soruların tümünün cevabı malesef olurmsuzdur.
    Böyle bir konuda işin uzmanı birinden profosyonel yardım almadan bu işler yapılamaz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)