alohaber android

Konu: İmza Sirküleri

İmza Sirküleri

imza sirküsü çıkarıldıktan sonra belli bir süresi varmı geçerli sayılacağı yoksa devamlı kullanıla bilir mi ..

Teşekürler..

yönetim kurulu

yönetim kurulunun görev değişikliklerinde ve genel kurulda alınan görev süresinin bitmesi ile yenilenen genel kurul üyelerinin kararları sonrasında yenilenmesi gerekmektedir!

saygılarımla
    HİİİÇ BİR ŞEY BİLMİYORUM....<br /><br />...........................................

Re: yönetim kurulu

anonim şirketlerde en fazla 3 yıl ltd.şti. ise müdür kaç yıl için seçilmiş ise o kadar süre kullanılabilir.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

imza sirküleri

Yönetim Kurulu en fazla 3 yıl olmak üzere imza yetkisinin süresini belirleyebilir.Ayrıca anonim şirket yönetim kurulu kendi süresini aşan bir süre için bağlayıcı sözleşme yapamaz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

imza sirküleri

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Yönetim Kurulu en fazla 3 yıl olmak üzere imza yetkisinin süresini belirleyebilir.Ayrıca anonim şirket yönetim kurulu kendi süresini aşan bir süre için bağlayıcı sözleşme yapamaz.
    Merhaba,
    Türk Ticaret Kanununda Müdürlerin görev süresi Yönetim Kurulunun görev süresi ile bağlı değildir. Aksi takdirde (fiiliyatta) her yönetim değişimde şirketlerin idaresinde boşluklar meydana gelirdi. Ama yeni seçilen Yönetim Kurulu, eğer müdür(ler)le çalışmak istemiyorsa görevlerine son verme hakkına sahiptir. Ayrıca aynı durum uzun süreli sözleşmeler içinde geçerlidir. 3 yıl için seçilmiş yönetim kurulları yeri geldiğinde 20 yıl süreli sözleşmeler yapabilmektedir.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

Ynt: imza sirküleri

slm ben birine vekaletle beraber imza silüsüde verdim.büyük bi yer değildi küçük bi işletmeydi.o işletmeyi kapattım vekaletimi iptal ettirdim falat imza silüsü hala onda.artık geçerlimidir o.lütfen gerçek bilgi verirseniz sevinirim

Alıntı duygukorkmaz Nickli Üyeden Alıntı
    imza sirküsü çıkarıldıktan sonra belli bir süresi varmı geçerli sayılacağı yoksa devamlı kullanıla bilir mi ..

Teşekürler..
    Selamlar
    İmza sirküsü şeklindeki kullanım bence doğru değildir , imza sirküleri dir. Sirküler çoğul değildir yani , genelde yanlış kullanıldığı için yazmak istedim.
    İyi çalışmalar.

şİRKET KAPANMIŞSA sorun olmamalı çünkü ortada şirket yok ki

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)