kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By bulent249

Konu: A.Ş. mi Ltd.Şti. mi ?

A.Ş. mi Ltd.Şti. mi ?

yeni ttk da anonim şirketten limited şirkete dönülmesinin fayda ve zararları nelerdir yorumlarınızı bekliyorum. bir anonim şirketimiz var her yıl genel kurul toplantısı zorunlu tescil olduğu için limited şirkete dönmek istiyoruz.

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şuanda  online konumundadır Forum Müdavimi
    Anonim şirketlerin sorumluluk bakımından avantajı var. Ortaklar vergi ve sgk borçlarından dolayı sorumlu değil. Hisselerin, hisse senedi veya geçici ilmuhaber çıkarılması halinde iki yıl geçtikten sonra satışında değer artış kazancı yok. Hisse devirlerinin noterden yapılması ve tescil zorunluluğu yok. Bana göre şu anda a.ş. daha avantajlı...
    espo bunu beğendi.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Genel kurul ltd dede zorunlu. Son kanuni düzenleme ile AŞ lere bağımsız denetim olmasada yinede denetimden geçme zorunluluğu getirildi.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

ltd.şti.'de her yıl genel kurul var sicile tescili zorunlu değil. a.ş. şirketler her yıl genel kurul yapıp tescil etmesi zorunlu. kazancı az olan bir şirket için her yıl genel kurul tescili epey bir masraf diye düşünüyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)