kamu işçi maaş

Like Tree1Beğeni
  • 1 Post By serhatboz1988

Konu: Tasfiyeye Girecek Şirketin Genel Kurul Müz.Def.Hakkında

Exclamation Tasfiyeye Girecek Şirketin Genel Kurul Müz.Def.Hakkında

Arkadaşlar merhaba;

daha öncede bi başlıkta bahsetmiştim ,2009 yılında resen terk olan bir şirketimiz var,bunu tasfiyeye sokacağız. konuyla alakalı aklıma takılan bir mevzu var. Tasfiyeye sokmak için karar almamız lazım. şirketin en son 2005 yılından tastikli boş bir karar defterini buldum.
    birinci sorum;bunu genel kurul müzakere defteri olarak 2013 yılı için kullanabilirmiyim? cünkü yeni ttk'da defterlerde boş sayfa varsa kullanilabilir yaziyor,fakat benim defter karar defteri.
    ikinci sorum; ben bu defteri ellemesem ,gidip noterde 2013 yılı genel kurul müz.defteri tastik ettirsem, son tastik tarihi olan 31.12.2012 tarihinden dolayi,geç tastik ettirdik diye bize bir ceza gelirmi? zaten sadece bir karar alıcaz tasfiyeye girmek için,bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi.teşekkürler hayırlı ramazanlar
    Konu serhatboz1988 tarafından (18.Temmuz.2013 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.

ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sayın Serhat boz 1988

Zaten siz tasfiye kararınızı Genel Kurul Müzakere defterine değil Karar defterine alacaksınız.Ayrıca Tasfiye dönemi için diğer Kanuni defterlerinizide tasdik ettireceksiniz

Alıntı ferhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Serhat boz 1988

Zaten siz tasfiye kararınızı Genel Kurul Müzakere defterine değil Karar defterine alacaksınız.Ayrıca Tasfiye dönemi için diğer Kanuni defterlerinizide tasdik ettireceksiniz
    üstadım selam;

yeni ttkya göre genel kurul müzakere defteri onaylanması gerekiyor diyor bazı müşavirler.bende henüz toy sayılırım bu konuda.internettede bulamadım bununla alakalı birşey.sizde böyle diyince iyice kafam karıştı. eski karar defterine karar alıp tasfiyeye gireceğiz,daha sonra genel kurul müz.def,yevmiye,kebir vb. defterleri açılış tastiki yaptıracağız yanlış anlamadıysam,peki hangileri için kapaniş tastiki lazım. karar defteri ve yevmiyemi?
    tarkaniz72 bunu beğendi.

Genel kurul müzakere defteri zorunluluğu yok biliyorum ? bendede bir şirket var. daire terk işlemi yapmış ltd şirketimizi. Ba Bs yollayamadım sistemden aradım terk olduğunu belirtti şef. tasfiye işlemi başlayınca daireye gidip tekrar açtırmamız gerekiyormuş.
    saygılar...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)