kamu işçi maaş

Konu: Resen Terkin Olan Şirketin Üzerinde Araç Var

Exclamation Resen Terkin Olan Şirketin Üzerinde Araç Var

merhaba

yaşlı babamın yürüttüğü bir şirketimiz vardı. babam ve ben ortaktık. bu şirket 2014 temmuz ayında resen terkin edilmiş bunu öğrendim. buna ihtarname göndemişlerse dahi cevap veremedik yani. bu şirket üzerinde bir aracımız vardı. şirketin kapanması sorun değil ama araç ortada kaldı. Ben ticaret odasına başvurup yetkili olabilirmiyim aracı alabilir miyim. veya başka ne yapılabilir. teşekkürler.

merkür2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merkür2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Aracın değeri nedir? Eğer şirketi tekrar aktif hale getirmek isterseniz verilmeyen beyanlardan yüklü bir ceza çıkar. 2015 defterleri de tasdiksizdir. Cezalar ve araç değerini karşılaştırıp karar vermelisiniz.
    Zinaya yaklaşmayın! O; hayasızlık, çirkin, aşağı bir iş, kötü bir yoldur. [İsra 32]

Yani Ana Sözleşmede şirketin yeni merkezi yazmalı mı ? Tadil etmemiz gerekir mi ? ????

__________________________________________________ __________________________________________________ _____

IELTS Test Preparation Materials - Pass IELTS Exam Fast!
    TOEFL Test Preparation Materials - Pass TOEFL Exam Fast!
    Goucher College
    Konu Pyarsekaho tarafından (13.Nisan.2015 Saat 04:08 ) değiştirilmiştir.

Alıntı mehtakin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba

yaşlı babamın yürüttüğü bir şirketimiz vardı. babam ve ben ortaktık. bu şirket 2014 temmuz ayında resen terkin edilmiş bunu öğrendim. buna ihtarname göndemişlerse dahi cevap veremedik yani. bu şirket üzerinde bir aracımız vardı. şirketin kapanması sorun değil ama araç ortada kaldı. Ben ticaret odasına başvurup yetkili olabilirmiyim aracı alabilir miyim. veya başka ne yapılabilir. teşekkürler.
    re'sen terkin işleminin hangi kurum tarafından verildiğini bizimle paylaşırsanız, tarafımızdan alınan bilgiler daha aydınlatıcı olacaktır
    1. ihtimal - sermaye artışı veya yeni ttk ya göre ana sözleşme güncelleştirilmesi yapılmaması sebebiyle ticaret sicil tarafından firmanızın re'sen terki verildi ise ihya davası açıp dava sonucuna göre sermaye artışı veya ana sözleşme tadili sonucu firmayı faaliyetine devam ettirebilir veya tasfiyeye girebilirsiniz.
    2- ihtimal - herhangi bir sebepten ötürü vergi dairesi tarafından verilen muhasebecinizin haberdar olduğu re'sen terkin işlemleri sonucunda merkür2 üstadın dediği gibi yapılmayan defter tasdiği ve verilmeyen beyannameler neticesinde mükellefiyetinize tarh edecek cezalar aracın değerini ve kaybolacak zamanınızı karşılamayabilir bu sebepten ötürü gerekli bilgileri gerekli kurumlardan öğrenmenizde fayda var, gerekli mercilere ifade ve savunma vermekten kaçınmayın.

unutmayın kaçan, umursamayan, takip etmeyen ve aldırış etmeyen mükellef her zaman kaybeder.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)