Selamlar;

Forumu yeni gördüm ve yeni üye oldum. Bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

2009 Yılında bir şirkete %1 oranında ortak oldum. ( Kağıt üstünde rica için )
2010 yılından itibaren de 5 yıl süre ile şirket müdürü oldum. ( Kağıt üstünde rica için )
2015 yılının mart ayından itibaren müdürlüğü ve hisseleri diğer ortağın eşine devrettim.
Şirket hisse devri zamanında 1 ay boyunca buradan veya herhangi bir yerden sigortam ödenmedi.
Şu anda ise aynı şirkette tekniker olarak çalışıyorum.

Bu bilgiler doğrultusunda bu şirketin geçmiş dönemdeki SSK - Vergi borçlarından ne kadarından sorumlu olurum, hangi durumda sorumluluğum biter.
Benden önceki müdürün ve benden sonraki müdürün zamanındaki borçlara ilişkin sorumluluğum olur mu?
Bu şirket yapılandırma yaptı fakat ödeyemedi.

Geçmiş dönem şirket müdürlüğümün iptal edilmesi ve şirketin %99 sahibinin sorumlu olması için mahkemeye vermem bana bir kolaylık sağlar mı?
Bu davayı kazanabilir miyim? Bununla ilgili şahitlerim de var. Hepsi eskiden burada çalışan personeller. Ticaret yaptığımız firmalar.
Geçmiş dönem şirket müdürlüğümün sadece kağıt üstünde olduğunu şahitler ile ispatlamam müdürlüğümü iptal edebilir mi? Sorumluluktan kurtarır mı?

Bilgi verebilecek bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.