Selam arkadaşlar,
öncelikle belirtmek isterim bu foruma yeni üye oldum, ticaret kanunları hakkında internette aradığım bir çok sorunun cevabı için buraya yönlendirildiğim için.
bana yardımcı olursanız sevinirim,
ben bir şirkete ortağım şirketteki hisse dağılımı;
%40 benim
%60 ortağımın
imza yetkisi münferiden, alınan kararda şirket müdürü olarak atanan kişi ise ortağım yani %60 hissesi olan,
ben başka bir işle daha uğraştığım için sık gidip gelemiyorum fabrikaya,tesadüf eseri aldığım bir bilgi ile ortağımın benden gizli iş çevirdiğini anladım(satış fiyatını bana düşük gösterip kendisi daha yüksek fiyata satıyor) ve aramızda bir tartışma oldu, fakat işi kendisi bildiği için ve kozlar (yani müdürlük yetkisi) kendinde olduğu için o an için tartışmayı büyütmedim ve sineye çektim. şu anda fabrika çalışmaya devam ediyor ama sanırım hala arkamdan iş çeviriyor, ayrılmak istesem benim hakkımı verecek parası olmadığını biliyorum ve rezil olurum,bu yüzden ayrılmak isteğimi söyleyemiyorum. biz hammadde almak için sürekli hemen hemen tüm bankalardan kredi kullanıyoruz fakat imza yetkisi münferit olduğundan ortağım hallediyor.kendisine sunacağım bir öneriyi (imza müşterekliği vs.) kabul etmeyecektir, onun haberi olmadan işi nasıl benimde hakim olabileceğim bi duruma çevirebilirim(müşterek imza olması,müdürlük yetkisinin iptali vs.) bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.