kamu işçi maaş

Konu: İmalathane Tescile Tabi mi?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    56

    İmalathane Tescile Tabi mi?

    iyi günler arkadaşlar imalathane tescile tabi midir bununla ilgili elinizde bir yasal dayanak varmı ticaret sicil memurları tam emin değil ben olsam yaparım gibi çelişkili cevap veriyorlar. iyi çalışmalar dilerim


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    73

    İmalathane Tescile Tabi mi?

    Sorunuz açık değil ama farz etmek üzere yanıtlamaya çalışayım belediye sınırları içinde her işletme ve imalathaneler kuşat ve ruhsata tabii dir.Küşat almanın birinci şartı vergi levhasıdır.Vergi levhasıda vergi dairesinden alınır. İmalathanenizi vergi dairesine bildirmek durumundasınız vergi dairesine bildiriken tescilsiz nasıl bildireceksiniz . İmalathanenizin legalitesi açısından belediye (veya özel durumu varsa ilgili birim) vergi dairesi ssk vs yerlere bildirmeniz gerekmektedir bunun içinde tescil ettirmeniz gerekir saygılar
    sman

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Mayıs.2006
    Mesajlar
    251

    Re: İmalathane Tescile Tabi mi?

    Alıntı itaclis Nickli Üyeden Alıntı
    iyi günler arkadaşlar imalathane tescile tabi midir bununla ilgili elinizde bir yasal dayanak varmı ticaret sicil memurları tam emin değil ben olsam yaparım gibi çelişkili cevap veriyorlar. iyi çalışmalar dilerim
    VUK .Madde 153, 154, 155 ve 156.
    [color=green]Kazandığında paylaşmıyorsan; kaybettiğinde de paylaşamazsın[/color]

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    56

    İmalathane Tescile Tabi mi?

    arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. tescil derken ticaret sicili tescilinden bahsediyorum. yinede karar alıp ticaret sicilinden tescil ettirmelimiyiz.

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    56

    İmalathane Tescile Tabi mi?

    biraz karışık oldu ama olayı daha detaylı anlatayım size. şirket merkez ve şubesi olmak üzere 2 işyeri var. şimdi imalathane açmaya karar verdi bu ticaret sicilinden tescile tabimidir yoksa sadece karar alıp vergi dairesine versek olurmu. Depolarda tescile tabi olmadığını biliyorum ama ayni şey imalathanelerde geçerlimi verdiğiniz cevaplar için tekrar teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Tescile Tabi Mallarda Fatura
    Konu Sahibi BURCU AL Forum KDV
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 05.Aralık.2012, 09:04
  2. İlave İşyerleri İçin Tescile Gerek Yok.!
    Konu Sahibi ZİNDAN Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 5
    Son Mesaj : 05.Mayıs.2012, 22:30
  3. İmalathane Devri
    Konu Sahibi nessel Forum SGK Mevzuatı
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 02.Haziran.2009, 18:07
  4. Depo Olarak Nitelendirilen Yerler Ticaret Sicilde Tescile Tabi midir ?
    Konu Sahibi feyzanur Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 02.Mayıs.2008, 11:53
  5. İmalathane Açılışı
    Konu Sahibi furkan yasar Forum Türk Ticaret Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 31.Ekim.2005, 18:18

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36