kamu işçi maaş

Konu: Genel Kurul

Genel Kurul

Merhaba,
    Anonim şirkette 2017 genel kurulunda hem ana sözleşme tadil değişikliği hemde hisse devrini beraber yapa bilir miyiz? ana sözleşme değişikliği yönetim kurulu üye sayısının en fazla 3 den en fazla 7 ye çıkaracağız yani hisse devir edeceğimiz kişilerde yönetim kurulu üyesi olacak.

Böyle bir genel kurul örneği var mıdır.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı ADAY ADAYI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Anonim şirkette 2017 genel kurulunda hem ana sözleşme tadil değişikliği hemde hisse devrini beraber yapa bilir miyiz? ana sözleşme değişikliği yönetim kurulu üye sayısının en fazla 3 den en fazla 7 ye çıkaracağız yani hisse devir edeceğimiz kişilerde yönetim kurulu üyesi olacak.

Böyle bir genel kurul örneği var mıdır.
    Hisse devri için genel kurul kararına ihtiyaç yok. Önceden hisseleri devir edip mevcut yönetim kurulunda onaylayıp, hissedarlar defterine kayıt edeceksiniz, daha sonra yeni hissedarlar ile genel kurul yaparak ana sözleşme değişikliğine gideceksiniz.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Teşekkürler ngroy bir sorum daha olacak genel kurulda gündem maddelerinden denetçi raporu, faaliyet raporu, bilanço kar zarar tabloları, yönetim ibraları gibi maddeler olması zorunlumu ben gerçekte bunların hiç birisini hazırlamıyorum zaten şirket neredeyse satış alış yapmadı daha yeni yeni 2018 de başlayacak.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Eğer sadece yönetim kurulu değişikliği için genel kurul yapacaksınız. Buna olağanüstü genel kurul denir. O zaman o yazdıklarınıza gerek yok. Sadece başkanlık divanı oluşturulması, ana sözleşme değişikliği ve varsa dilek temenniler . Başka maddeye gerek yok.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Genel kurul 2017 yılı olağan genel kurulu ise, standart maddelerin dışında, yönetim kurulu üye seçimi ve ana sözleşme değişikliği maddelerini ilave edersiniz.
    Birde ortaklar özellikle istemiyorlarsa yönetim kurulu üye sayısını sınırlamayın esnek olsun... Yönetim kurulu ve süresi maddesini; " Şirketin işleri ve idaresi, genel kurul tarafından TTK hükümleri çerçevesinde seçilecek en az bir üyeden oluşan bir yönetim kurulu tarafından yürütülür. Yönetim kurulu süresi 1-3 yıl arasıdır." şeklinde yazmanızı tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)