kamu işçi maaş

Like Tree2Beğeni

Konu: A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Değişikliği Hk.

A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Değişikliği Hk.

Merhaba,

Sermaye artırımı yaptığımız Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında .

Tüzel Kişilik 2 Y.K. Üyesini değiştireceğiz.

Toplantı tutanağına nasıl yazacağız.

Şu tüzel kişilikteki Y.K. Üyesi.. ..... A.Ş. nin görevden alınmasına ve şu tüzel kişiliğin ve temsilcisi şu ismin Y.K Üyesi olarak 3 yıl süre ile atanmasına diyebilir miyiz..?

Saygılarımla.

bulent249 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulent249 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Yönetim kurulunun tamamı değişiyorsa yani seçilecek kişiyle yönetim kurulu üye sayısı tek kişi olacaksa, öncekilerin görevden alınmasına vs.gibi yazmanıza gerek yok. Gündem maddesine "yönetim kurulu seçimi ve görev süresinin tespiti" ni ekleyip yeni üyeyi seçebilirsiniz.

Yönetim Kurulu Üyesi Değişikliği Hk.

Alıntı bulent249 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yönetim kurulunun tamamı değişiyorsa yani seçilecek kişiyle yönetim kurulu üye sayısı tek kişi olacaksa, öncekilerin görevden alınmasına vs.gibi yazmanıza gerek yok. Gündem maddesine "yönetim kurulu seçimi ve görev süresinin tespiti" ni ekleyip yeni üyeyi seçebilirsiniz.
    Merhaba,

8 Y.K Üyesinden ikisi değişecek sadece , onlar da tüzel kişilikler..

Genel kuruldan önce değişecek iki kişi istifa etsin, yönetim kurulu yeni iki kişinin seçilmesine dair karar alsın. Daha sonra genel kurulda yeni seçilen iki kişinin yönetim kurulu üyeliğini onaylarsınız. Yeni seçilen kişiler seçildikleri tarihten itibaren üç yıl görev yapamazlar. İlk seçilen sekiz kişinin görev süresi kadar olabilir.
    Yani 2017 yılında seçilmişlerse 2020 yılında tekrar seçim yapılması gerekir, yeni üyelerinde görev süresi 2020 olur. TTK 363. maddeyi inceleyiniz.

Genel kuruldan önce değişecek iki kişi istifa etsin, yönetim kurulu yeni iki kişinin seçilmesine dair karar alsın. Daha sonra genel kurulda yeni seçilen iki kişinin yönetim kurulu üyeliğini onaylarsınız. Yeni seçilen kişiler seçildikleri tarihten itibaren üç yıl görev yapamazlar. İlk seçilen sekiz kişinin görev süresi kadar olabilir.
    Yani 2017 yılında seçilmişlerse 2020 yılında tekrar seçim yapılması gerekir, yeni üyelerinde görev süresi 2020 olur. TTK 363. maddeyi inceleyiniz.
    Merhaba,

Şöyle yapacağız.

1 hafta sonra Olağanüstü Genel Kurul yapacağız Sermaye Artırımı konulu . Burada Y.K değişikliklerini yapacağız. Ayrıca nbir karar almadan hızlıca halledeceğiz.

Uygun mudur ?

İki maddelik gündemle işi bitirin. Sermaye artışı ve yönetim kuruluna seçilen yeni üyelerin onaylanması şeklinde. Yalnız sermaye artışlarında bakanlık temsilcisi bulunması zorunludur. Atlamayalım...
    Clever bunu beğendi.

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Alıntı Clever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Şöyle yapacağız.

1 hafta sonra Olağanüstü Genel Kurul yapacağız Sermaye Artırımı konulu . Burada Y.K değişikliklerini yapacağız. Ayrıca nbir karar almadan hızlıca halledeceğiz.

Uygun mudur ?
    Sayın Clever,

Mademki olağanüstü genel kurul yapacaksınız gündenme yeni YK seçimi kararı alın, kalacak kişinin yeniden seçilmesinde bir engel yok, yeni üç kişiyi seçer ve yetki tanımlarını yaparsınız. istifa yoluyla yerine atama mümkün ancak bunlar birer birer yapılır. Biri istifa eder YK yerine birini atar, daha sonra ikincisi istifa eder ve yeniden biri atanır. Genel kurulda bunlar onaya sunulur. Her biri tescil ve ilan gerektirir daha zahmetli ve uzun bir süreç. Birkereden yeni YK seçin tek bir tescil ve ilanla bitirin. Ancak her halukarda yeni imza sirküleri gerekir.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

Sn.Simkeşyan, Şirketin yönetim kurulu üye sayısı 8 kişi... Tamamını yeniden seçip imza sirkülerini yeniden çıkarmak daha masraflı olur. Noter masrafları imza sayısına göre artış gösteriyor. İki kişinin değişmesi daha kolay, bütün imza sirkülerinin değişmesine gerek yok. Bu iki kişi için ek çıkarılabilir.

Alıntı ksimkesyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Clever,

Mademki olağanüstü genel kurul yapacaksınız gündenme yeni YK seçimi kararı alın, kalacak kişinin yeniden seçilmesinde bir engel yok, yeni üç kişiyi seçer ve yetki tanımlarını yaparsınız. istifa yoluyla yerine atama mümkün ancak bunlar birer birer yapılır. Biri istifa eder YK yerine birini atar, daha sonra ikincisi istifa eder ve yeniden biri atanır. Genel kurulda bunlar onaya sunulur. Her biri tescil ve ilan gerektirir daha zahmetli ve uzun bir süreç. Birkereden yeni YK seçin tek bir tescil ve ilanla bitirin. Ancak her halukarda yeni imza sirküleri gerekir.
    Sn. Ksimkesyan,

Şöyle yapacağız. Dediğiniz şekilde yapacağız..
    Öncelikle Olağanüstü Genel Kurula Gündem Maddesi ekledik. Y.K. Üyesi seçimi.. burada yeni Y.K. üyelerini seçeceğiz .. mevcut yönetim kurulunun görev süresi kadar görev yapacaklar..
    İmza sirküleri ayrıca çıkarmayacağız.. çünkü imza yetkileri yok. sadece y.k. üyesi olarak imza atacaklar.

Saygılarımla..

ksimkesyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ksimkesyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Sn.Simkeşyan, Şirketin yönetim kurulu üye sayısı 8 kişi... Tamamını yeniden seçip imza sirkülerini yeniden çıkarmak daha masraflı olur. Noter masrafları imza sayısına göre artış gösteriyor. İki kişinin değişmesi daha kolay, bütün imza sirkülerinin değişmesine gerek yok. Bu iki kişi için ek çıkarılabilir.
    Sayın bulent249,

Prosedürü anlattım tek tek istifa ve tek tek atamadır. ikinci işlem en az ertesi gündür. Tüm bu işlemler tescil ve ilana gider. Sekiz kişinin de imza yetkisi yoksa İmza sirküleri maliyeti de tek seçimle daha ucuza mal olur.
    Saygılar,
    Kevork Simkeşyan

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)