kamu işçi maaş

Konu: A. Ş. Genel Kurulunun Yapılması

NİSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN Guest

A. Ş. Genel Kurulunun Yapılması

Merhaba,

A.Ş.de olağan genel kurul toplantısı yapacağız. Ama ben daha önce hiç genel kurul toplantısı yapmadım.neler yapılacak?nelere dikkat etmem lazım? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.bana maddeler halinde, yapılacak işleri sıralayıp detaylı bilgi verebilirmisiniz?

Vakit ayırıp yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: A. Ş. Genel Kurulunun Yapılması

sayın nisan

olagan genel kurul yapılması için ilk etapta karar almanız ve bu kararı notere onaylatmanız gerekir baglı bulundugunuz sanayi odasına başvurup komser ataması istemeniz gerekir komser ücretini sanayi odası nın çalıştıgı banka hesabına yatırabilirsiniz harç dekontu karar mtni ile birlikte dilekçeyle sanayi odasına başvurunuz genel kurulda görüşülecek maddeleride dilekçe örnegine yazınız genel kurul tarihini ve saatini açık bir şekilde yazınız genel kurul günü geldiginde komserle birlikte genel kurulunuzu yapınız ve bunu ticaret odasında ilan ettiriniz eger genel kurula katılamayacak üyeler var ise katılamayan üyeler katılan üyelerden birisine noterden vekalet vermek şartı ile oy kullanabilirler

saygılarımla
    taner öztürk

sanayi odası değil de "sanayi ve ticaret il müdürlüğü" yani sanayi bakanlığının taşra teşkilatına başvuru gerekir hükümet temsilcisi atması talebi için.
    ....Çok fazla duvar, çok az köprü yapıyoruz....Newton..<br /><br /><br /><br />[img]http://[center]&nbsp;&nbsp; http://img340.imageshack.us/img340/1426/bayrak7ed1kb6.gif[/center][/img]

NİSAN Guest

c) Bütün pay sahiplerinin hazır olması

Madde 370- Bütün payların sahip veya temsilcileri, aralarından biri itirazda bulunmadığı takdirde umumi heyet toplantılarına dair olan diğer hükümler mahfuz kalmak şartıyla, toplantıya davet hakkındaki merasime riayet etmeksizin de umumi heyet olarak toplanabilirler.

Böyle bir toplantıda bütün pay sahip veya temsilcileri hazır olmak şartıyla umumi heyetin vazifelerinden olan hususlar müzakere edilerek karara bağlanabilir.

ben bu maddeyi anasözleşmemize eklememiştim. anasözleşmenin genel kurul ,davet şekli bölümünde 355,365,366 ve 368 maddeler mevcut.
    bu durumda şirket ortaklarına taahhütlü davet yollanmadan ,toplantı yapamazmıyız?
    birde enaz 15 gün önceden bir gazete de genel kurul toplantısı olacağını ilan ettirmemizmi lazım?herhangi bir gazete olurmu?

mrb.
    370.md. ana sözleşmenizde bulunması önemli değil. tüm ortaklar toplantıya katılacaksa asaleten veya vekaleten
    herhangi bir gazete ilanı veya ortaklara posta yoluyla bilgi vermenize gerek yok.
    Söylesem tesiri yok;Konuşmasam gönül razı değil (fuzuli)

NİSAN Guest

teşekkür ederim.birşey daha soracağım.şirket 2006 da kuruldu. yönetim kurulundakilerin ve denetçi nin görev süreleri daha dolmadı.devam ediyor. buna rağmen genel kurulda yeniden mi gündeme alınarak düzenlenecek

görev süresi devam ediyorsa gündeme seçim koymanıza gerek yok.
    Söylesem tesiri yok;Konuşmasam gönül razı değil (fuzuli)

turk_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    turk_bey Guest

teşekkür ederim.birşey daha soracağım.şirket 2006 da kuruldu. yönetim kurulundakilerin ve denetçi nin görev süreleri daha dolmadı.devam ediyor. buna rağmen genel kurulda yeniden mi gündeme alınarak düzenlenecek
    Kuruluşta ana sözleşme ile belirlenen yönetim kurulu üyeleri ve Denetçilerin görev süresi Yapılacak ilk genel kurula kadardır.

NİSAN Guest

Kuruluşta ana sözleşme ile belirlenen yönetim kurulu üyeleri ve Denetçilerin görev süresi Yapılacak ilk genel kurula kadardır.
    [/quote]

ama yönetim kurulu 3 yıllığına görev yapması için yetki verildi.daha 2 yıl süreleri var.yinede yeniden mi seçmeliyiz

bence yönetim kurulu ve denetçilerin ibrası şeklinde maddeyide koymalısınız gündeme, aynı yönetimle devam karaı alırsınız , toplantı tutanağına da o şekilde tutar komiser..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)