kamu işçi maaş

Konu: VUK mu TFRS mi?

Ynt: VUK mu TFRS mi?

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı koraykarakaya Nickli Üyeden Alıntı
    Aslında kayıtlar VUK'a göre, mali tablolar TMS'ye göre düşüncesi de yanlış. Hem kayıtlar hem de mali tablolar TMS'ye göre tutulacak, TMS ile vergi kanunları arasındaki farklılıklardan oluşan tutarlar ise TMS 12'ye göre muhasebeleştirilecek. Sonra beyanname düzenlerken ticari kardan mali kara geçilecek.

Elbette böyle söyleyince kolay gibi görünüyor, ama uygulaması çok zor. Türkiyede bu işlemleri hakkını vererek yapacak insan kaynağı var mı? Kesinlikle yok. Maksat dostlar alışverişte görsün, bak nasıl da güzel IFRS uyguluyoruz diyelim yedi düvele.
    İşte tamamen katıldığım bir yorum.
    Daha çook fırın ekmek lazım.
    çok haklısınız.. dostlar alışverişte görsün yanında birde çok güzel rant kapısı oldu
    2 günlük eğitimler vererek, bu ülkede dünyanın parasını kaldırdılar. Halbuki akademisyenler bir standart için 3 gün gerek diyorlardı..

Silent Hill' de birşeyden emin olduğunuz an; Yanıldığınız andır.
    by Silent Hill Fan

ferhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ferhat isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Türkiyede bu işlemleri hakkını vererek yapacak insan kaynağı var mı? Kesinlikle yok. Maksat dostlar alışverişte görsün, bak nasıl da güzel IFRS uyguluyoruz diyelim yedi düvele.

Sayın Koray bey

Ben bu söylediklerinize katılmıyorum.Hatta karamsarda değilim.Evet ben inanıyorum Türkiyede bu işlemleri hakkını vererek yapacak insan var.İnan % 70'side uyguluyor. Bakın 1994'te TDHP uygulaması geldiği zamanda ortalık böyle değilmiydi ? Şimdi nasıl ? En iyi örnek bu form değilmi ? Tartıştığımız konular VUK çercevesinde TDHP planı değil mi?

Yoksa ben mi yanılıyorum.

Ben inanıyorum.Yaparız,yapacağız.Önce biz inanalım gerisi kolay

Bu ülkede YMM sınavlarına hazırlan, şirket defterinde sene içinde ödenen geçici vergileri kaydeden fakat yıl sonu vergi karşılığı ayırmayan (veya tam tersi) SMMM halen varken ufrs tam uygulayabilecek SMMM parmakla sayılır. Mevcut hali ile ufrs tam uygulayabilmek içi her şirkette en az satın alma, satış, muhasebe, iç denetim birimlerinin ayrı olması ayrı kişilerce yürütülmesi gerekir. Avukatlara yapılan kıyak gibi belli bir ciro üzeri için şirket bünyesinde SMMM zorunluluğu getirilirse belki.
    [B] Nane Üstada Saygılarımla;<br />[img]http://www.loadtr.com/b-64797-icon.gif[/img]admin_fast&#39;dan -&gt; [url=http://forum.alomaliye.com/index.php?PHPSESSID=5b843dee23a9503dcf1ac743e2795156&amp;topic=4231.0] [color=purple] [b]Forum Kuralları[/url]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)