Hakan ÜZELTÜRK

Bir süredir gelen mektuplar aslında ülkemizdeki bazı temel vergi problemlerini ve anlayışını da ortaya koymakta. Bunların bir kısmı yorum bir kısmı ise sorular şeklinde. Bu nedenle verilecek cevaplar hem bilgi talep eden okurlar, hem de diğer ilgililer bakımından bazı sonuçlar çıkarılması gereken önemde bulunmaktadır. Cevap arayan herkese hitap edebilmek ve aynı soruları önleyebilmek amacıyla bu yazıyı cevaplara ayırdık.

1. Öncelikle Varlık Barışı düzenlemeleri kapsamında başvuru süresinin ne zaman dolacağı konusu birçok kişi bakımından açık gözükmüyor. Dolayısıyla soru başvuru süresinin ne zaman dolacağı şeklinde.

Geçtiğimiz pazar günü Sayın Şükrü Kızılot yazısında bu konuyu işledi. Dikkatli okurlarımın da hatırlayacağı üzere daha önce birçok yazımda bu konuyu gündeme taşımıştım. Anlaşılan halen bu tarih karmaşası bazı mükellefler için devam etmektedir. Bu günlerde süreyi uzatmayı düşünen Maliye Bakanlığı bakımından da yapılacak düzenlemede kullanılacak ifadeler hiç değilse bu sefer doğru yazılabilir.
...
Tamamı