kamu işçi maaş

Konu: Aktife Kayıtlı Olmayan Araç Gideri

Ynt: Aktife Kayıtlı Olmayan Araç Gideri

merhabalar
    benim düşencem veya fikrim önemli deyil herkes bildiğini yapsın bilgi paylaşımı olsun 2 tane yargı kararı var onlarada uyulması gerekmezmi

İki mahküm hapishane parmaklıklarından dışarı baktılar:Biri çamuru gördü,öbürü yıldızları

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bakın sevgili forumdaşlarım;
    Hepimiz bir hataya çok sıklıkla düşüyoruz.Bu da soruyu okumadan , ne sorulduğunu tam anlamadan acele ile, (belkide biraz kendimizi göstermek amacıyla) hemen klavyeye sarılıp birşeyler yazmayı istiyoruz. Bunun sonucunda da konular gereksiz yere uzuyor. Aynı şu anda politik yaşamda gördüğümüz gibi bir dezenformasyon (bilgi kirliliği-bilgi bozma) oluşuyor.
    Özet:
    1- Şirket aktifine kayıt olmayan araç için fatura alsanız dahi yaptığınız giderleri indiremezsiniz. KDV sini de indiremezsiniz.
    2-Şahıs kendi aracını kullanıyorsa . Kira sözleşmesi yapılacak. Stopaj ve 2 nolu kdv yapılacak. (Yasal ve uygulanan yöntem budur)
    3-Bu yöntem tercih edilmiyorsa verilen yakıt paraları ücret olarak mütalaa edilecektir. (Sn. Ergül net şekilde açıklamıştır.)
    4-Sn. Başkan 'da yüksek mahkeme kararını açıklığa kavuşturmuştur.

Bütün bunlardan sonra ben yine kendi bildiğimi okurum diyen varsa buyursun ne istiyorsa yapsın. Kimse engel olmaz, sonuçlarına da kendi katlanacak nasılsa.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

merhaba Sayın nguroy;
    öcellikle bu sözlerinizi kınıyorum ve forumu önemseyen tüm insanlara da bir özür borçlusunuz.
    burda kimsenin kendi gösterdiği falan yok.ve ayrıca kime gösterecek kendini insanlar.
    iyi valla kurumları düzenlerken şeytan dürttü ya git kendini göster bu insanlara, görsün seni mi dedi.
    lütfen yapmayın ya yakışık kalmaz bu sözler.

soru anlaşılmamıştır ve yorumlar farklılaşmıştır.
    soruda firma, kendi personelinin kendi aracıyla firma için yaptığı masrafların giderleştirmesi soruldu.
    eğer personelin eve gidiş gelişi için araç masrafları ödenseydi ücret olurdu,
    eğer masraflar harici ödeme yapılsaydı kira sözleşmesi olurdu. dediğiniz gibi stopaj ve 2 nolu kdv.
    ancak firma personeli kendi aracı ile firmanın çekini tahsil etmeye gitmişse ve yakıt masrafı varsa bunu da şirket için kullanmışsa farklı bir yol izlenmez.taksi parası gibi düşünün.
    personeliniz uçakla ankara'dan istanbul'a geldiğinde firmanızın işi için, THY uçağı sizin firmanıza kayıtlı mı ki siz biletini giderleştiriyorsunuz.
    ayrıca bu bir bilgi paylaşımıdır ve bilgi kirliliği veya bilgi bozma değildir.

saygılar.

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Sn Obalioğlu ;
    Ben bu forumda ilk kurulduğundan beri yazarım. Kimseyi kişisel olarak muhatap almam. Benim anlayamdığım siz neden yazdıklarımı kendi üzerinize alındınız.??
    Bu cevabınızdan sonra foruma yazmış olduğunuz tüm yazıları da okudum. Siz bildiğiniz gibi devam edin ne diyeyim.Burayı bir chat odasına çevirmeyin de
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)