kamu işçi maaş

Konu: Vergi Levhası Tasdiki

Vergi Levhası Tasdiki

sayın meslektaşlar,
    elimde bilgisayar danışmanlığı ve kuru temizleme yapan bir ltd.şti. var.şubesiyle merkezi aynı adreste bulunuyordu. sonra aynı daireyi ortaya duvar örerek 2 ye böldüler....bir yanında kuru temizleme biryanda bilgisayar malz..satışı yapılmaya başlandı...
    maliyeciler yoklama esnasında durumu tespit ettiler...şubenin adresini değiştirdik..işlemleri bitirdim....vergi levhası işinde kaldım...vergi levhasını eski muhasebecisi aynı adreste diye onaylamamış 2-3 yıldır..... maliyeye gitsem ceza kesermi??? veya smmm olarak ben vergi levhasını tasdik edip bu işten yırtarmıyım??...
    saygılarımla,

F.M.

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

Ynt: Vergi Levhası Tasdiki

1-her yıl vergi levhalarıın onaylanması gerekir.
    2-şube için vergi levhası onaylanmamış diyorsunuz galiba.
    şubede asılmadığıtespit edilmemişsa ceza kesmezler.
    şirketin zaten bir adet vergi levhası olur.şubede asılan asıl'ın suretidir.
    3-bence siz eskileri hiç karıştırmadan normal 2006 yılını kendiniz tasdik edebilirsiniz.merkez ve
    şube için.eski yıllar zaten sizin sorumluluğunuzda değil.

cevabınız için teşekkür ederim.saygılarımla,
    F.M.

arkadaşım şube açılışını (bildirmemişsen geçde olsa )vergi dairesine kayıt ettir bildir.çünkü işyerinde yapılacak değişiklikler 1 ay içinde vergi dairesine bildiriliyor.sonrada şube ile ilgili vergi levhası al ve tasdik ettir.şubedede vergi levhası bulundurulması gerekiyor.suret falan ddeğil asıl vergi levhalarına not düşüyorlar.tasdikle ilgili.

NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

Alıntı UMB Nickli Üyeden Alıntı
    .suret falan ddeğil asıl vergi levhalarına not düşüyorlar.tasdikle ilgili.

arkadaşım, bir şirketin 10 şubeside olsa,o şirketin 1 tane kurumlar vergisi beyannamesi olur.
    10 şubedede o kurumlar beyannamesindeki bilgiler yazar.tek farklı olan şey adreslerdir.
    Asıl'ın sureti derken,10 vergi levhasındada matrah ve tahakkuk eden vergi aynıdır..bunu kasdetmiştim.benim yazdıklarımı sadece okumuşsunuz,ama anlamamışsınız.

sanırım umb ye kızmakta biraz haksızsınız, sizin yazınızı okuduğumda bende, vergi levhasının fotokopisini çektirip kullanılacak gibi bir mana çıkardım. bazı kişilerinde benimgibi anlayışı biraz zayıf olabilir. yazdıklarımızı yanlış anlamaya mahal vermeyecek bir şekilde açık yazarsak daha iyi olur sanırım.

Arkadaşlar benime Bir sorum olacak 2007 de Şube işyeri açan bir mükellefimin vergi levhası tasdik edilmemişti. sebebide tutanaklı açılış olduğundan süresi geçmiştir. şimdi benim sorum İlgili işyerine biz vergi levhası tasdik edebilirmiyiz. levhada 2006 matrahı Göstersek uygun olurmu aksi taktirden 60 gün oldu Ek işyeri Faaliyete başlayalı cezalı duruma düşmeden bir yol takip edebilirmiyiz
    Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır

sayın lebedir;

hayır uygun olmaz çünkü şube başlaman 2007 senin yapacağın tek şey yoklama memurlarının size vermiş olduğu şube başlama ile ilgili olna tutanağın üzerindeki şube başlama tarihini yazıp vergi levhasını tastik ettirmeniz.kolay gelsin
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)