kamu işçi maaş

Konu: irsaliyesiz mal ile ilgili

irsaliyesiz mal ile ilgili

selam arkadaşlar herkese iyi mesailer

benim bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim

irsaliyesiz mal vergi dairesi tarafından tespit ediliyor.irsaliye aslında kesilmişti fakat fabrikada unutuulduğu için maliyeci arkadaşlara o esnada gösterilmemiş.tutanak tebliğ edildi firmamıza.firmamızda vergi mahkemesine dava açacak vergi mahkemesine nasıl bir dilekçe yazsam uygun olur bana yardımcı olurmusunuz...
    tşk

ayatmı.... yaşamaya değer.

Re: irsaliyesiz mal ile ilgili

Alıntı huriye Nickli Üyeden Alıntı
    ......irsaliye aslında kesilmişti fakat fabrikada unutuulduğu için maliyeci arkadaşlara o esnada gösterilmemiş.tutanak tebliğ edildi firmamıza.firmamızda vergi mahkemesine dava açacak vergi mahkemesine nasıl bir dilekçe yazsam uygun olur bana yardımcı olurmusunuz...
    tşk
    VUK

Özel Usulsüzlükler ve Cezaları

madde 353
    ...............

2. (4108 sayılı Kanunun 8 inci maddesiyle değişen bent) Perakende satış fişi, ödeme kaydedici cihazla verilen fiş, giriş ve yolcu taşıma bileti, sevk irsaliyesi, taşıma irsaliyesi, yolcu listesi, günlük müşteri listesi ile Maliye Bakanlığınca düzenlenme zorunluluğu getirilen belgelerin; düzenlenmediğinin, kullanılmadığının, bulundurulmadığının, düzenlenen belgelerin aslı ile örneğinde farklı meblağlara yer verildiğinin veya gerçeğe aykırı olarak düzenlendiğinin tespiti halinde, her bir belge için (4369 sayılı Kanunun 19 uncu maddesiyle belirlenen miktar) 10.000.000 lira (342 Sıra No.lu V.U.K Genel Tebliği ile 1.1.2005’den itibaren 118, - YTL) özel uzulsüzlük cezası kesilir.(***)
    sayın meslektaşım.

değil sevk irsaliyesini düzenlememek ya da bulundurmamak millet düzenlediği sevk irsaliyesinde yok fiili sevk tarihini yazmışsın da düzenleme tarihini yazmamışsın veya tersi diye uğraşıyor....

saygıyla...
    Bir hayalin gerçek olması kadar hayal kırıcı ne olabilir...

Re: irsaliyesiz mal ile ilgili

cevabınıza ve ilginize teşekkür ederim sevk irsaliyemiz zaten var fakat nakliyeci bi şekilde aceleyle çıktığı için irasliyeyi fabrikada unutuyor.firmamız vergi mahkemesine dava açacak dilekçe örneği mevcutmu sizlerde yardımcı olurmusunuz...

sn. huriye
    Vergi mahkemesine dava açama vs sizin açınızdan uzun zaman alır ve zaten irsaliyeyi taşıma esansında bulundurmamak özel usulsüzlük cesası içerir. Size tavsiyem vergi cezası tebliğ edildiği tarihten 1 ay içersin Vuk. 376. maddesine göre dilekçe yazıp mevcut özel usuzlsuzluk cesasının 3/2 sini ödersiniz. (118.00 ytl 3/2 si 78,66 ytl)

İyi çalışmalar
    "Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner"

sayın huriye hanım

mahkemelerde davalar ya hak iddia etmek için, veya gasbedilmiş hakkı geri istemek veya hakkınız olan bir şey üzerinde tasarruf yapılıyorsa yürütmeyi durdurma veya ilgili kararı iptal etmek ve sair sebeblerden açılır.

siz haklı olduğunuz veya karşı tarafın haksız olduğu noktayı söyleyin ben size dava dilekçesi bulacağım.. :roll:

saygıyla

[TEŞEKKÜR EDERİM...

dava hk.

bende dava açmanızı tavsiye ederim. Hem bakın irsaliyeyi imzalayan kişi şirketinizin ssk lı çalışan bir personeli mi? Olmamasını tavsiye ederim. Eğer ssk lı çalışan personeli ise bir hafta önceden ssk çıkışını yapıverin. Dolayısı ile tutanağın yetkili birisine imzalatılmadığından dolayı bölge idare mahkemesi davayı bozar. Dava hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar varsa smmahmet@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirler.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Re: dava hk.

dava dilekçesini foruma koymadım ilgilenen arkadaşlar smmahmet@hotmail.com adresine isteklerine belirtmeleri yeterlidir.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

Merhaba,

Sayın Konyalı görüşlerinde haklıdır. Benzer olay bizde de VD nin SSK lı işçilerle yaptığı bir genel denetim sonucunda tutanağa imza atan işçinin SSK lı olarak başka bir işyerinde çalıştığı .......
    VD aleyhine dava açıldı ve davayı biz kazanmıştık.
    Kanıtlarınızın sağlam nedenlere ve ? uyandırmayacak belgelere dayandırmanız gerektiğini unutmayın....

Hoşçakalın,
    ur Arslan
    <br />SMMM

selamlar

şimdi tutanağı imzalayan şirkette ssk'lı olup olmamasının usulen gerekliliğine nedir. burayı biraz açar mıyız lütfen

ben ticaret ehliyim. bir yere mal sevkiyat yapıcam. sokakta çevirdiğim bir nakliyeciyi sigortalımı yapmalıyım. :roll:

saygıyla..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)