kamu işçi maaş

Konu: Defter Tasdik

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2006
    Mesajlar
    560

    Defter Tasdik

    defterimi bugün tasdik ettirsem işe başlamamı 2 gün sonra versem sıkıntı olurmu?

    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

  2. #2
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    7.053

    Ynt: defter tasdik

    Kesinlikle olmaz.Zaten olması gerekende işyeri açılmadan önce tastik edilmesidir.

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    1.499

    Ynt: defter tasdik

    Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı
    Kesinlikle olmaz.Zaten olması gerekende işyeri açılmadan önce tastik edilmesidir.
    sn zindan ;

    Arkadaşta zaten sizin dediğiniz gibi işyeri açılmadan önce tastik ediyor neden olmasın...
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

  4. #4
    NİSAN123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    NİSAN123 Guest

    Ynt: defter tasdik

    TASDİK ZAMANI

    Madde 221- Bu Kanunda yazılı defterleri kullanacak olanlar, bunları aşağıda yazılı zamanlarda tasdik ettirmeye mecburdurlar:

    1. Ötedenberi işe devam etmekte olanlar defterin kullanılacağı yıldan önce gelen son ayda;

    2. Hesap dönemleri Maliye Bakanlığı tarafından tespit edilenler, defterin kullanılacağı hesap döneminden önce gelen son ayda;

    3. [1] Yeniden işe başlayanlar, sınıf değiştirenler ve yeni bir mükellefiyete girenler işe başlama, sınıf değiştirme ve yeni mükellefiyete girme tarihinden önce; vergi muafiyeti kalkanlar, muaflıktan çıkma tarihinden başlayarak on gün içinde;

    4. Tasdike tabi defterlerin dolması dolayısıyla veya sair sebeplerle yıl içinde yeni defter kullanmaya mecbur olanlar bunları kullanmaya başlamadan önce.


    sorunun cevabı kalisper_a nında dediği gibi olur yapabilirsiniz.

  5. #5
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    7.053

    Ynt: defter tasdik

    Alıntı kalisper_a Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ZİNDAN Nickli Üyeden Alıntı
    Kesinlikle olmaz.Zaten olması gerekende işyeri açılmadan önce tastik edilmesidir.
    sn zindan ;

    Arkadaşta zaten sizin dediğiniz gibi işyeri açılmadan önce tastik ediyor neden olmasın...
    Sorusunda sıkıntı olurmu? diye soruyor.Bende ona cevabımda kesinlikle olmaz diyorum.Yani kesinlikle sıkıntı olmaz.Yapabilirsiniz anlamında.

  6. #6
    nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

    Ynt: Defter Tasdik

    Türkçemiz ve kelimeler. nereye çekersen oraya gidiyor. ;D

  7. #7
    ZİNDAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZİNDAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi
    Üyelik tarihi
    Eylül.2006
    Mesajlar
    7.053

    Ynt: Defter Tasdik

    Alıntı nane Nickli Üyeden Alıntı
    Türkçemiz ve kelimeler. nereye çekersen oraya gidiyor. ;D
    Yüz yüze görüşmeler olmadığı için cümle içindeki vurguları, mimikleri ve tonlamaları kullanamadığımız için, düz bir yazıyı farklı yorumluyabiliyoruz.
    Bu forumumuz GÜL, böyle ufak sorunlarda DİKEN' i olsun. ;D

  8. #8
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2006
    Mesajlar
    560

    Ynt: Defter Tasdik

    sonuç itibariyle ilgili kanun maddesinden yararlanarak sene başında defter tasdik ettirsem sene sonunda işe başlama verebilirm anlamı çıkıyor. burda gün açısından bir kısıtlama yok. önce olsunda ne zaman olursa olsun da diyebiliriz ???
    Başarı sadece okuyup harfiyen uygulamakla değil okuduğuna birşeyler katmakla sağlanır...

  9. #9
    nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

    Ynt: Defter Tasdik

    kanunen öylede sene başında tasdik ettirip sene sonu açılış verirsen baya bi dikkat çeker. başınız ağrır.

  10. #10
    Üyelik tarihi
    Şubat.2007
    Mesajlar
    25

    Ynt: Defter Tasdik

    Alıntı nane Nickli Üyeden Alıntı
    kanunen öylede sene başında tasdik ettirip sene sonu açılış verirsen baya bi dikkat çeker. başınız ağrır.
    Defteri tasdik ettirdikten sonra açılış için o kadar beklemez herhalde...1 sene kadar...
    1??^###^??1

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Defter Tasdik Hk.
    Konu Sahibi ö.blc Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 04.Ocak.2017, 16:04
  2. Defter Tasdik ücretleri
    Konu Sahibi cetvel Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 4
    Son Mesaj : 09.Aralık.2009, 15:56
  3. Ek Defter Tasdik Hk.
    Konu Sahibi sancho Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 2
    Son Mesaj : 22.Temmuz.2009, 12:25
  4. defter tasdik
    Konu Sahibi mehmetç Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 15.Ekim.2008, 13:49
  5. Defter Tasdik
    Konu Sahibi harun8859 Forum Konu Dışı
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 11.Nisan.2007, 09:07

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36