kamu işçi maaş

Konu: Pişmanlığın Bozulması

Pişmanlığın Bozulması

slm
    bir mükellefimizin 2007/4.dönem Geçici Gelir Vergisi Beyannamesi pişmanlık talepli olarak 12 Mart 2008 tarihinde düzeltme beyannamesi olarak verilmiştir. 15 günlük süre 27 Mart 2008 e tekabül etmiştir. 25 inde yıllık beyanname verilirken pişmanlıkla çıkan son dönem geçici vergi düşülmemiş ve bu vergi vergi dairesince 26 Mart ta terkin edilmiştir. Dolayısıyla tahakkuk fişinde bizim ödememiz gereken sadece pişmanlık zammı ve damga vergileri kalmıştır. 27 Mart ta pişmanlık zammı ve damga vergileri ödenmediğinden vergi dairesince pişmanlıkla tahakkuk eden geçeci vergi matrahına %50 vergi ziyaı cezası uygulayarak ceza çıkarmaktadır. Vergi dairesince terkin edilmiş olan bu geçici vergiye tekrar vergi ziyaaı kesilebilirmi.

Bana anlatırsanız&nbsp; &nbsp; UNUTURUM<br />Bana gösterirseniz HATIRLAYABİLİRİM<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Beni dahil ederseniz&nbsp;&nbsp; ANLARIM<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Çin atasözü

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Ynt: Pişmanlığın Bozulması

Soruyu kısaca terkin edilen vergilere vergi ziyaı uygulanırmı? şeklinde soracak olursak,şu linkteki yazıyı okur musun lütfen..Saygılar

http://www.alomaliye.com/gv_vuk_371_gecici_terk.htm

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

Ynt: Pişmanlığın Bozulması

tşk ederim
    Bana anlatırsanız&nbsp; &nbsp; UNUTURUM<br />Bana gösterirseniz HATIRLAYABİLİRİM<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Beni dahil ederseniz&nbsp;&nbsp; ANLARIM<br />&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; Çin atasözü

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)