kamu işçi maaş

Konu: İncelenen Yılın Tekrar İncelenmek istemesi

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

İncelenen Yılın Tekrar İncelenmek istemesi

2006 yılı incelenen çok az rakamlar olmak üzere matrah farkı bulunan bir mükellef uzlaşmaya girip borç ve cezalarını ödemiştir.
    Ancak bu sene 2006 yılı tekrar incelenmek istenmiştir.
    Bu durum hayra alamet midir?

Ynt: İncelenen Yılın Tekrar İncelenmek istemesi

sn SİBEL;

İnceleme konusu önemlidir aynı konu üzerine tekrar inceleme yapılırsa bunu bi dilekçe ile izah edin aynı durum benimde başıma geldi envanter incelemesi yapılmıştı tekrar aynı dönemin istediler ben durumu belirtir dilekçe verdim kendim gidip bizzatta görüştüm incelemeye almadılar.sizde benim yaptıklarımı deneyin

Kolay gelsin...
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı kalisper_a Nickli Üyeden Alıntı
    sn SİBEL;

İnceleme konusu önemlidir aynı konu üzerine tekrar inceleme yapılırsa bunu bi dilekçe ile izah edin aynı durum benimde başıma geldi envanter incelemesi yapılmıştı tekrar aynı dönemin istediler ben durumu belirtir dilekçe verdim kendim gidip bizzatta görüştüm incelemeye almadılar.sizde benim yaptıklarımı deneyin

Kolay gelsin...
    Katılıyorum,inceleme konusu ve dönemi aynı ise önceki inceleme sonucu tutanağı dilekçe ekinde sunarsanız inceleme durdurulur.Fakat örneğin inceleme konusu kdv ve önceki inceleme ilk 5 aylık kayıtlarsa 5.aydan sonra aynı konuda (dönemler farklı olacağı için) tekrar inceleme yapılabilir.Bu durumda daha önce incelendi diyerek incelemeyi iptal ettirmeniz olmaz.Yani konu ve dönemler itibari ile aynı olmalıdır..Saygılar..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

inceleme gayet normaldir 3 defada isteyebilir incelendi diye bir daha istenmez diye bir şey yok bir incelem matrah farkıdır diğeri kredi kartı bir diğeride noylan fatura maalesef böyle
    Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kutsaldır

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Yani netice olarak pek hayra alemet birşey sayılamaz. Belki bir şüphe, ya da ihbar var.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

Hangi yönden inceleme diye sorduğumda tutanak imzalanmadan hangi yönde inceleme olduğunu söyleyeceklerini söylediler.
    İncelenen 2006 yılı ile beraber 2003 ten başlayarak 2006 yılınn tamamının incelemesini istediler.
    Bende Nguroy gibi düşünmeye başladım. Şüphe yada ihbar sanırım.

Alıntı SİBEL Nickli Üyeden Alıntı
    Hangi yönden inceleme diye sorduğumda tutanak imzalanmadan hangi yönde inceleme olduğunu söyleyeceklerini söylediler.
    Bakın inceleme yapılacak dönem ve istenen evraklar tebligatla yapılır.Ve bu tebligatın içeriğinde inceleme konusu mutlaka yazmalıdır.Aynı konudan aynı dönemi tekrar incelerlerse durumu anlatıcı dilekçeniz ve tutanaklarınızla olayı çözersiniz.
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)