cfo-bmi

Konu: Maliye Açılışı Kabul Etmiyor Yorumunuz ?

Maliye Açılışı Kabul Etmiyor Yorumunuz ?

selamlar;

geçen haftalarda büromun olduğu ilçe sınırları içinde ve çok yakınında bir adreste inşaat şirketi kuruluşu için mükellefler geldi sözleşmeler hazırlandı tescil falan edildi . Bende aynı ilçede oturduğum için yerlerini de gördüm tabii. Şirket merkezi olan bina 2 katlı müstakil bir bina ve burayı yıkıp yerine kat karşılığı inşaat başlayacaklarını söylediler buraya kadar herşey iyi güzel. Vergi açılışına gittim tescil ve diğer evraklarımla birlikte daha yoklamaya bile gelmeden vd müdürü evraklardaki hüvviyet ve ikametteki kişilerin tipini beğenmediğini noyloncuya benzediğini falan söyledi. Bende nasıl olur müdür bey yani insanların tipine bakıp daha suç oluşmadan suç isnat edemeyiz ki dememle yok efendim kazın ayağı öyle değilmiş herkesi mükellef yapamazlarmış yoklamaya geldiklerinde beğenmezlerse yapmazlarmış gibi garip bir tavır takındı hatta tc nolarından haklarında bir kayıt varmı diyede baktırdı tabii sonuçta bir şey çıkmadı. Neyse bu gün yoklama memuru geldi fakat neymiş efendim burası ticari faaliyeti olan bir yere benzemiyormuş adresi yanlışmış aslında 4 yol ağzı çift girişli bina bi giriş caddeden bi giriş sokaktan ama bina nosu falan doğru. Gibi gibi daha bir sürü şey söyledi ne yapalım diyor bana bende dedimki kabul etmiyorsanız makul sebeplerini bildirirsiniz ama yapmanız gerek eğer bir suç unsuru oluşursa zaten herkesten önce ben bildiririm peki dedi kapattı fakat yoklamayı olumsuz tutmuş sonuçta. Sonrasında da mükellef tabiki köpürdü nasıl şey bu diye adam mı seçiliyor ben bu ülkede mükellef olamayacakmıyım suç mu o kadar masraf yaptım ne olcak diye.Şimdi ne yapılmasını tavsiye edersiniz.Açıkçası bende mükellefi çok iyi tanımıyorum ama bu yapılanlarda yanlış geliyor ....tavsiyelerinizi acilen bekliyorum.

Ynt: maliye açılışı kabul etmiyor yorumunuz ??????

Siz belgelerinizi evrak kayıta bıraktıysanız defterdarlığa dilekçe ile durumu izah edin..Yaptıkları tamamen saçmalık...
    Bir selama değmeyen aşka ölüm yakışır...

Ynt: Maliye Açılışı Kabul Etmiyor Yorumunuz ?

size gösterilen bu anlamsız ,kabul edilemez tutum ve davranışları öncelikle tekrar son bir şansla vergi dairesi müdürü ile konusup uyguladığı bu hareketi hangi temele dayandırdığını son bir kez sorun.eğer yeterli cevabı size sunamazsa bende defterdarlığa konu hakkında bilgi verir ilgili kişilerden böyle bir davranış ile karşılaştığınızı anlatırım gerekli işlemlerin yapılmasını ve uyguladıkları bu saçmalık için kendilerinden bir açıklama beklediğimi defterdarlığa iletirim.
    şaşılacak bir durum gerçekten ....
    SONER ÇALCI

SİBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SİBEL Guest

Yöneticiler yetki devri yapmalı diye öğrenmiştik. Ancak vergi dairesi şeflerine yetki verilirken yetkinin ne şekilde ve nasıl olması gerektiği ve bu yetkininde ceza ve ödülleri olmalı. Ekonomisi ölmek üzere olan bir ülkede kişilerin ticaret yapmalarını en azından 15 gün erteleme özgürlüğünde olan insanlar bu ülkeye haksızlık ediyorlar.
    Gündemimizde olduğu gibi suç ortada yokken zan ile suçlu yaratılıyor, korku kültürü yüzünden.
    Bence meslekdaşlarımız ve yada bu ülkede yaşayan insanlar için defterdarlığa yazılı beyanda bulunun hatta vergi dairesinin bu suçlamalarla ilgili yazılı cevap vermesini isteyin.
    Kendimi mükelleflerinizin yerine koydum da bir an. Gidiyorsun şirket kuruyorsun, suçlanıyorsun, ne kadar onur kırıcı

bakın mükellef hakları var o yüzden siz hiç vergi dairesine gidip muhattap olmayın bence mükellefe durumu anlatın ne söylemesi gerektiğini o gitsin görüşsün müdürle göreceksin hemen halledecekler.
    [color=black][b]Sana Bakmak Bütün Rastlantıları Reddedip,Bir Mucizeyi Anlamaktır.Sana Bakmak ALLAH'a İnanmaktır...[/b][/color]

Tahsin Kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsin Kurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Selamlar..
    Okuduğum kadarıyla 2 gerekçe ile açılışınız olumsuz tutulmuş..
    Birinci gerekçe zaten tamamen saçmalık.Adamın kaşına gözüne tipine bakarak bunlar sahtekara benziyor demek örümcek kafalılıktan başka birşey değil.Eğer kuşku duyuyorsan açılışını yaparsın sonra takibe alır firmayı gözetim altında tutarsın.Derhal defterdarlığa şikayette bulunun derim.
    İkinci gerekçede kanımca birincisine paralel.Adam kıllandı ya başka bir mazeretle kendini kurtarmaya çalışıyor olabilir.Adresin yanlışlığı konusunda birşey diyemem.Gerekirse belediyeden adres teyidi isteyebilirsiniz.İşyerine benzememesi konusunda ise belki haklı olabilir.Malum işyeri belirtileri emareleri vardır.Yani sadece 4 duvar arasını işyeri olarak derseniz kabul etmeyebiliyorlar.En azından bir masa koltuk vs.şeklinde hazırlık yaparsak daha ikna edici oluyor.Adresi görmediğimiz için tabi farazi konuşuyoruz.Bence adres teyidini yaptıktan sonra vergi dairesi müdüryle konuşup tekrar yoklama talebinde bulunun.Aksi halde defterdarlığa müracaat edeceğinizide bence açık açık söyleyin. Saygılar..
    Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla,ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlâna Celâlediin-i Rûmî)

iş yeri 4 duvar değil ki masa bilgisayar deri koltuk takımı tv diğer odalarda masa sandalye vs dolu. bide 4 duvar olsa kesin tutuklama çıkarırlar heralde anlayamadım kesinlikle anlayamadım. Okadar acaip bir şey ki neymiş ortaklardan biri bekarmış diğeride evliymiş ama muhtemelen evli bekarmış vallahi inanın 1988 den beri bu işi yapıyorum ilk defa başıma geldi hatta ben bile şahsi tehtid aldım neymiş bende tüm malvarlığımla sorumluymuşum burda yaptıkları şeyle bir yerde benide koruyorlarmış bu adamlar fatura satarsa onları bulamazlarsa benden alırlamış daha geçen yine birinin açılışını ret etmişler muhasebeci kafa tutmuş yapacaksınız diye onuda şikayet etmişler maliye bakanlığına ve odasına daha ne kadar uğraşıcaz daha ne kadar bu sistem bizi yok edecek merak ediyorum.

nane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nane Guest

Yukarıda yazılanlardan;
    a. Arsada gözleri var. Kendilerine kapatmak istiyorlar.
    b. Kendi yakınına defter kazandırmak için.

Tamer Başkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer Başkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı nane Nickli Üyeden Alıntı
    Yukarıda yazılanlardan;
    a. Arsada gözleri var. Kendilerine kapatmak istiyorlar.
    b. Kendi yakınına defter kazandırmak için.
    Altına bende imzamı atıyorum. Böyle saçma bir uygulama olamaz.
    [u]Saygılarımla,[/u]<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe. (Sn.Onursal Taştan&#39;a bu güzel cümle için Teşekkürlerimle)<br />[flash=500,35]http://www.alomaliye.com/forum/kurallar.swf[/flash]<br /><br />http://www.alomaliye.com/

KPSS gibi ezbere dayalı bir sınavla memur alırlarsa sonucun bu olması çok normal
    insan ilişkilerini bilmeyen herkese vergi kaçıran gözüyle bakan elini taşın altına sokmaya bile cesaret edemeyen kalitesiz memurlar (işlerini iyi yapanlar hariç)...saçmalığın böylesi şaşılacak gibi değil

geçenlerde bende bir şirket kuruluşu yaptım ve şirket ortaklarından bir tanesinin 249 YTL son dönem kdvsi ödenmemiş diye yoklamayı tutmadılar ne kadar enterasan bir ülke değilmi?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)