kamu işçi maaş

Konu: Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir ?

  1. #1
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    171

    Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir ?

    Merhaba

    Bazı belgelerin üzerinde yazan "VERGİ USUL KANUNU YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE TABİ DEĞİLDİR " ibaresi ne anlama geliyor ?

    Teşekkürler
    Saygılarımla,


    Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.


  2. #2
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    788

    Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir ?

    Sayın Ogrenci
    Genel ve Katma Bütçeli İdarelere, il özel İdarelerine, Belediyeler ve Köyler ile bunların teşkil ettikleri birliklere ait veya tabi olan veyahut bunlar tarafından kurulan veya işletilen müesseseler ile 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde tanımı yapılan Teşebbüs, Teşekkül, Kuruluş, Müessese, Bağlı Ortaklık, İştirak ve İşletmeler tasdik mecburiyetine tabi olmaksızın Vergi Usul Kanununun ilgili hükümlerine göre Fatura, Müstahsil Makbuzu vs belgeleri düzenleyeceklerdir. Ancak bu kuruluşlar kullanacakları belgelerin üzerine "Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir." ibaresini kaşe ile basacaklar veya matbaa baskısı ile belirteceklerdir.
    Dinçer KUM<br />Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

  3. #3
    Üyelik tarihi
    Ağustos.2005
    Mesajlar
    171

    Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir ?

    Sn. Ogrenci

    Kurumlar V.K.nun 1 - 6. maddelerinde sayılanlar dışında kalan ve yine KVK nun 7. maddesinde sayılan kurum ve kuruluşlar VUK yönetmelik hükümlerine tabi değildir. Bu ibareden de bunlar anlaşılmalıdır.
    Saygılarımla ...<br /><br />S.M.M.M. Onursal TAŞTAN (İzmir)<br /><br />Vergi muhasebenin nedeni değil, sonucudur.<br />Vergi için muhasebe değil, bilgi için muhasebe.

  4. #4
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    877

    Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir ?

    Merhabalar

    Konu VUK'nun 164 sayıl Tebliği ile düzenlenmiştir.

    Sayın Kum tebliğin ilgili bölümünü aynen almış. Ve doğrusu da budur.
    ---------------------------------------------------

    Selamlar

    Osman Erol

  5. #5
    Üyelik tarihi
    Haziran.2005
    Mesajlar
    171

    Vergi Usul Kanunu Yönetmelik Hükümlerine Tabi Değildir ?

    Cevap yazan herkese teşekürler. Başlık için özür dilerim büyük harf kullanmamam gerekirdi.

    saygılarımla

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

  1. Cevap: 0
    Son Mesaj : 12.Aralık.2013, 15:13
  2. Vergi Usul Kanunu 355
    Konu Sahibi Ant Z Forum Diğer Vergi Kanunları
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 31.Mart.2010, 18:19
  3. Cevap: 2
    Son Mesaj : 21.Mayıs.2008, 11:26
  4. V.U.K. Hükümlerine Tabi Değildir.
    Konu Sahibi huseyin610 Forum Gelir ve Kurumlar Vergisi Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 17.Temmuz.2007, 17:34
  5. Vergi Usul Kanunu
    Konu Sahibi İLKAY Forum Vergi Usul Kanunu
    Cevap: 3
    Son Mesaj : 06.Şubat.2007, 14:16

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36