kamu işçi maaş

Konu: Hususi Araç Ticari Araç Olur mu?

Hususi Araç Ticari Araç Olur mu?

MERHABA YAZILIM VE OTOMOSYON YAPAN BİR ŞAHIS FİRMASIYIZ.HUSUSİ BİR BİNEK ARAÇ ALACAĞIZ BU ARAÇLA İŞ YAPACAĞIMIZ FİRMALARA GİDİP GELECEĞİZ BU ARACIN MASRAFLARINI KULLANABİLİRMİYİZ.KULLANMA DURUMUNDA ARACI MALİYEYE BİLDİRMEMİZ GEREKİYORMU.? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ ÇALIŞMALAR

Not: Lütfen başlık açmadan önce Forum Kuralları'nı okuyunuz. Forum'da büyük harflerle başlık ve mesaj içeriği yazmak yasaktır.

Forum Kuralları

aşarı, Hakikatın yolunda samimiyet ve sabırla yürüyenlerin ereceği sarayın adıdır.

Re: Hususi Araç Ticari Araç Olur mu?

elbette bağlı bulunduğunuz vergi dairesine alış sözleşmesi, ruhsat fot. ve bir üst dilekçe ile bildirmeniz gerekmektedir. Yeni km alacaksanız faturasınıda koymanızda yarar war.
    Küçükken her akşam tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım ertesi sabah gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim ! ! ! <br />AL CAPONE

[Gelir vergisi kanunu Mad.40 İndirilecek Giderler 5.bendinde Kiralama yoluyla edilinen veya işletmeye dahil olan ve işte kullanılan taşıtların giderleri indirim konusu yapılabileceği belirtilmiştir[/color].
    İyi Çalışmalar

merhaba arkadaşım ;

önce ticari arac ve hususi arac ifadesinden ne anlıyoruz ona bakmak lazım ticari arac trafikte ticari olarak tescilli olanlar bunlar asıl ticari faaliyeti nakliye ve taşımacılık olanlar icin gecerli , hususi arabayı kendi ticari faaliyetinde kullanmak olayı farklı ticari faaliyetinde kullanmak yük ve işletmenin personelini taşıma işi olarak degerlendirmek lazım aslı ticari faaliyetinin icerisinde kullanılan bir sabit kıymet olarak degerlendirmek lazım onun icin de normalde vergi dairesine bildirmek gerekmiyor kanaatindeyim (motorlu taşıtlar verisi yönünden bildirim ayrıca yapılıyor ) işletmeye aldıgın bir demirbaşı ticari faaliyetinin konusu degişmedigi sürece bildirimde bulunuyormuyuzki bunda da bulunalım bildirim zorunlu oldugu konular VUK da acıkca belirtilmiş buna girmiyor

sonuc olarak ticari faaliyet konusu degiştirecek bir husus oldugu zaman bildirim gerekli digerinde gerekmiyor farklı düşünen arkadaşlar var ise görüşlerini yazarsa sevinirim iyi calışmalar
    arakter itibariyle saglam bir yapıya sahip Türk Milleti unutma ki VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANC KUTSAL DIR

TİCARİ ARAÇTA HUSUSİ KULLANMAK İÇİN PLAKA ALABİLİRMİYİM?

Merhaba;
    Renault Master bir araç alacağım. Herhangi bir ticari iş yapmıyorum.
    Bu aracı hususi olarak kullanabilirmiyim? Plaka da falan sorun çıkar mı?

Ynt: Hususi Araç Ticari Araç Olur mu?

hususi olarak kullanmakta herhangi bir sorun yoktur
    İYİ ÇALIŞMALAR KOLAY GELSİN SAYGILARIMLA

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)