kamu işçi maaş

Konu: Dr Pos

Dr Pos

Merhaba ;

VUK Dr pos kapsamında bir kaç sorum olacak. yardımlarınızı rica ederim

1. pos cihazları olan doktorların pos cihazlarındaki uygulamalar tamamlandımı? tamamlanmadı ise cezai işlemler nasıl yapılıyor. her doktor geziliyormu.
    2. pos cihazı olan bir doktoru pos cihazı banka tarafından vuk tebliğine göre uygun hale getirilmedi ise ve doktora maliye tarafından ceza yazıldı ise bu cezayı kim ödemeli.

yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

T U R K O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T U R K O Guest

Ynt: Dr Pos

Pos zorunluluğu başladı ve halen uygulamada. Rutin kontrollerde veya birinin şikayeti üzerine yapılacak kontrolde ortaya çıktığında ceza kesilecektir. Ceza pos almayan/uyumlu hale getirmeyen doktora kesilir ve sorumlu o olduğu için o öder. Yani mükellefiyet kimin adına ise ona ceza kesilir.

Merhaba ;

Bilgi için teşekkür ederim.

Ek olarak bir sorum daha olacak.

Serbest meslek makbuzunu kimler kullanmaktadır. Benim bildiğimi şahıs şirketleri ve adi ortaklıklar kullanıyor.

Bir LTD şirketi serbest meslek makbuzu kullanabilirmi.

syn ylv78 yazmayım dedim ancak dayanamadım. Hepimizin öğrenecek bir çok şeyi var ama serbest meslek makbuzu hakkında yazdıklarınız kabul edilebilir nitelikte değil.. Ben şaka yaptığınızı varsayıyorum..
    Eğer meslek mensubu adayı iseniz size tavsiyem öncelikle vergi kanunlarını güzelce okuyun, genel bir fikriniz olsun.. Ondan sonra da araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Bilgilere 2. ağızlardan değil direk kaynağından ulaşmaya çalışmanız sizi doğru yapmaya yönlendirecektir. Google 'a "serbest meslek makbuzu" yazarak başlayın bence.. yine de tatmin olmazsanız burası forum bilmediklerinizi sorun, ancak bu şekilde temel bilginiz olmadan sorarsanız insanlarda sadece acı bir gülümseme bırakırsınız..

Merhaba ;

dwrn sorduğum soru yanlış anlaşıldı ve sizde biraz heyecanlı birisisiniz galiba? Burada sorulan soru basit olsun olmasın isteyen , isteyen kişiye istediği şeyde cevap verebilir. Bu sizi ilgilendirmez. Yazdıklarınızı okumamış kabul ediyoruz. dwrn aşağıdaki yazdıklarım size değil. Lütfen cevap yazmayınız.

Sorum yanlış anlaşılmış olabilir.

Tam olarak istediğim bilgi bir ltd şirketi dr pos kullanabilirmi

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Evet isteyen herkes kullanbilir.
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

a.makineci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    a.makineci isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Alıntı nguroy Nickli Üyeden Alıntı
    Evet isteyen herkes kullanbilir.
    Merhaba ;

Aslında olaya hiç bu açıdan bakmamıştım.

Neden tebliğde faturadan söz etmiyor ?

Söz konusu hükümlerle Bakanlığımıza tanınan yetkilere dayanılarak, serbest meslek faaliyeti icra eden hekimlerin (diş hekimleri ile veteriner hekimler dahil), iş yerlerinde bu Tebliğde belirtilen özellikleri haiz kredi kartı okuyucularından (bundan böyle POS -Point of Sale- olarak anılacaktır) bulundurmaları ve kredi kartı ile yapılan ödemelerde bu cihazları kullanmaları zorunluluğu getirilmiş ve bu cihazlarla düzenlenecek POS fişlerinin, anılan mükelleflerce yürütülen serbest meslek faaliyetlerinde Vergi Usul Kanunu uyarınca düzenlenmiş "serbest meslek makbuzu" olarak kabul edilmesi uygun görülmüştür.

" serbest meslek makbuzu ve/veya fatura " denilmesi gerekirdi diye düşünuyorum.
    Abdullah MAKİNECİ
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Haklısınız fatura yazmıyor.

Bu durumda bir şirket fatura yerine pos slibi müşteriye verir ise sorun olmazmu

nguroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nguroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır Forum Müdavimi

Bir daha okuyunca dikkatimi çekti. Limeted şirket dr diyorsunuz. Bu nasıl olacak?? .
    Nizam Güroy
    Yönetici-SMMM

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)